7 metrów pod ziemią

W Patronite od 13.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 96

liczba Patronów: 97

119 patronów
2 590 zł miesięcznie
72 115 zł łącznie
„7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej.

O Autorze

„7 metrów pod ziemią to internetowe wywiady o tematyce społecznej. 

Rafał Gębura zabiera swoich gości do garażu. Zaciszna atmosfera sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

NAGRODY:
? Grand Video Awards 2018 w kategorii „Debiut Roku”
? MediaTor 2018 w kategorii InicjaTOR
? Grand Video Awards 2019 w kategorii Publicystyka & Wideorozmowa za film o autyzmie

? Grand Video Awards 2019 nagroda specjalna za film o mowie nienawiści 
                                                                             EKIPA

Team „7 metrów pod ziemią” współtworzą: Marta Walendzik i Grzegorz Skonecki
Marta to wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Jednego dnia pomaga znaleźć gościa, drugiego – ogarnia transport albo przemysłową nagrzewnicę. Grzesiek odpowiada za obraz. Biega pomiędzy jedną kamerą a drugą i sprawdza, czy nikomu nie wystaje głowa z kadru. Później montuje całość w zgrabny odcinek.


 

WASZE WSPARCIE JEST DLA NAS NAPRAWDĘ CENNE.
DLACZEGO? 


Podstawowym źródłem naszych przychodów są pieniądze z reklam wyświetlanych w trakcie filmów. Niestety – ze względu na kontrowersyjne tematy – YouTube często je blokuje.

Jak to działa? Reklamodawca wykupując kampanię reklamową na YT ma prawo wyboru przy jakich treściach (a przy jakich nie) będą wyświetlać się reklamy jego firmy/produktu/usługi. Większość nie godzi się na wyświetlanie reklam przy kontrowersyjnych tematach. Z punktu widzenia algorytmów YT nie ma znaczenia, jaki jest wydźwięk filmu: czy społecznie pożyteczny, czy szkodliwy. Efekt? „7 metrów pod ziemią” dostaje po łapach.

 


DZIĘKUJEMY!


Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się kupić do tej pory: 
 

zestaw kamer 

– zestaw obiektywów 

 mikroporty rekorder dźwięku


Dzięki Waszemu finansowemu wsparciu wyprodukowaliśmy również dwa „odcinki specjalne” z Waszym udziałem! To była fantastyczna przygoda – fajnie było się z Wami spotkać :)
 

 

ZASTANAWIASZ SIĘ, JAK POWSTAJE „7 METRÓW POD ZIEMIĄ”?
 

Przeczytaj WYWIAD dla YT.360.pl

Bartłomiej Luzak: Najpierw pojawia się pomysł na temat odcinka czy wszystko zaczyna się od ciekawych ludzi, których przypadkowo udaje ci się poznać?

Rafał Gębura:Jest różnie. Najczęściej najpierw jest pomysł na odcinek i wtedy trzeba znaleźć bohatera. Siedzę godzinami w internecie i szukam. Dzwonię, wysyłam maile, namawiam na udział w programie. Najtrudniejsze były początki. Zaplanowaliśmy sobie, że wystartujemy w okolicy 1 listopada i będzie to rozmowa z balsamistą. Ten, z którym byliśmy umówieni dwukrotnie odwołał spotkanie. Na kilka minut przed rozpoczęciem nagrania. Wysłał esemesa, że ktoś umarł i musi jechać. Taka robota. Za pierwszym razem jakoś to przełknęliśmy, ale za drugim trochę nam to podcięło skrzydła. Pojawił się moment zwątpienia. Ale tylko na chwilę. Znalazłem innego balsamistę – Szymona, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Publiczność go pokochała.

To tylko fragment wywiadu „Dobre dziennikarstwo na YouTube czai się 7 metrów pod ziemią!”


Noizz.pl o „7 metrów pod ziemią” i Patronite.pl 

Rafał Gębura: – Gdy tworzyliśmy kanał, robiliśmy to z własnych oszczędności. Początkowo to miało być 10 odcinków, ale odbiór był na tyle fajny, że głupio byłoby to przerwać. W końcu ludzie sami z siebie zaczęli pisać w komentarzach, żebyśmy założyli konto na Patronite, bo mają ochotę nas wesprzeć. Początkowo byłem sceptyczny, myślałem, że to wyciąganie ręki po kasę, ale z drugiej strony przychody z YouTube‘a były symboliczne i nie pokrywały kosztów przygotowania programu.

To tylko fragment wywiadu „Zaprasza prostytutki, gangsterów i zwykłych ludzi. 7 metrów pod ziemią to dziś najpopularniejszy talk show w sieci”.
 

NaTemat o „7 metrów pod ziemią” 

„Gości zabiera do podziemia, gdzie przy dźwięku klimatyzatorów i w lekkim półmroku czują się bezpieczniej. Wtedy mogą przełamać strach i wyznać światu tajemnice. A te często otwierają oczy. Rafał Gębura i jego program '7 metrów pod ziemią' to totalny hit internetu, który pokazuje, że oprócz relacji meczów CS'a czy piosenek Zenka, jest także miejsce na media w najlepszym wydaniu.”

To tylko fragment artykułu „Przypadkiem odkryłem ten kanał i ocknąłem się po kilku godzinach. 7 metrów pod ziemią to fenomen YouTube”.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem