Aleksandra Wołkowicz-Śliwka

W Patronite od 13.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Jestem chora na dziecięce porażenie mózgowe. Konie kocham od dziecka a od września 2018, mimo wielu przeciwności trenuję paraujeżdżenie. Moim najbliższym celem jest start w Mistrzostwach Polski 2020.

O Autorze

Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Od urodzenia cierpię na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią spastyczną. Chorobą najbardziej dotknięte są nogi i prawa ręka. Na co dzień borykam się z odnawiającymi się przykurczami, osłabioną koordynacja i równowagą. Wielką pomocą dla mnie okazała się hipoterapia na którą uczęszczałam od 5 roku życia. W wieku siedmiu lat przeszłam operację wydłużenia ścięgna Achillesa, w rekonwalescencji znów pomocne okazały się konie, pomimo że moja prawa noga pozostała mniej sprawna, nadal jeździłam, na miarę moich możliwości. Już jako nastolatka usłyszałam o paraujeżdżeniu, ale w tamtych czasach były to bardzo odległe marzenia.

Wyjazd za granicę, studia i urlop macierzyński, sprawiły, że w siodło wróciłam we wrześniu 2018 – po piętnastu latach przerwy, za to tym razem na poważnie. Dowiedziałam się, że Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu 2019 organizowane są w Sopocie i pomyślałam, że albo teraz albo nigdy. Przeszłam badania klasyfikujące mnie do startów na poziomie III . Na Sopockim Hipodromie, pod okiem wspaniałej trenerki Joanny Bernatowicz, która podjęła się realizacji tego planu,  rozpoczęłam treningi na Arkanie, koniu wł. p. Agnieszki Jaszewskiej. Mamy też szczęście, że wspiera nas profesjonalną radą oraz koordynuje p. trener Joanna Lopko.

W czerwcu, po zaledwie 10 miesiącach, tak ja jak i Arkan zadebiutowaliśmy na zawodach regionalnych w Sopocie. W listopadzie 2019 spełniło się moje marznie: wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski, plasując się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej, w konkursie dowolnym do muzyki byliśmy czwarci, z wynikiem 67,333%. Naszym kolejnym startem były zawody Ogólnopolskie w Paraujeżdżeniu przy CPEDI3* Sopot, gdzie konkurs drużynowy ukończyliśmy z wynikiem 62.2%

Oto link do naszych wyników:

https://zawodykonne.com/zawody/szukaj/zawodnik?szukaj=Wo%C5%82kowicz-%C5%9Aliwka

 

W tej chwili, jeśli finanse pozwolą, rozpoczynamy treningi do Mistrzostw Polski 2020, będę startować na IV poziomie, czyli trudniejszym niż do tej pory i pracy przed nami jest ogrom, a czasu mało. Będę ogromnie wdzięczna jeśli pomożecie mi spełnić marzenie o karierze sportowej!

Program Dowolny do Muzyki Mistrzostwa Polski 2019 Sopot

%

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem