BaleiDetale.pl

W Patronite od 08.11.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
270 zł łącznie

Podstawowa Działalność Kanału BaleiDetale.pl

2 700 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 700 zł

brakuje

Przy kwocie 2700 zł miesięcznie jestem w stanie działać stosunkowo prężnie nad kanałem BaleiDetale.pl no i względnie nie dopłacać do tego przedsięwzięcia. Oprócz kosztownego sprzętu, który pozwala zaprezentować Tobie domy, są także koszty dojazdów do domów rozsianych po całej Polsce, nie wspominając o czasie, jaki trzeba poświęcić, aby zrealizować takie nagranie, co by nie mówić kosztem życia prywatnego i zawodowego. Dla przykładu naświetlę Ci jak wygląda realizacja jednego z wywiadów i jego wyliczenia w wariancie bardzo przeciętnym kosztowo.

- Zanim zacznę realizować wywiad poświęcić sporo czasu na poszukiwania właścicieli domów z bali (których nie ma wiele w Polsce w porównaniu do domów murowanych) , którzy się zgodzą go zaprezentować (poprzez portale społecznościowe lub moje kontakty). Tu ciężko oszacować czas, ale średnio myślę 30 min na film.

- Do wywiadu dobrze jest też się przygotować, np. zebrać pytania od widzów z komentarzy, czy o miejscu, do którego jadę.

- Wywiad, który trwa 20 parę minut to często realizacja już na miejscu mniej więcej 2-3h (nagranie samego wywiadu, ustawienia i testy sprzętu, nagrania z gimbala i z drona).

- Pamiętać trzeba także o dojeździe na miejsce nagrania i powrót. Mieszkam we Wrocławiu, a domy często znajdują się na terenach górskich, ścianie wschodniej Polski oraz wokół innych dużych miast. Oczywiście staram się optymalizować moje działania i realizować kilka wywiadów podczas jednej podróży w dany rejon Polski, wówczas koszty nieco spadają.

- Montaż, samego wywiadu w odpowiedniej kolejności (czasem rozmowa toczy się sama, niekoniecznie po kolei :), przeplatanie ujęć z drona i gimbala, czasem zdjęcia z budowy i inne dodatkowe informacje zajmują mi często ponad 12-16 h montażu!

- Zamieszczenie na YouTube wraz z opisami oraz publikacją np. na FB i BaleiDetale.pl minimum 2-3h.


Przygotowanie jednego wywiadu zajmuje średnio łącznie ponad 2-3 dni pracy. Średnio optymistycznie bym szacował 600-800zł.
Następuje Poważny Rozwój Kanału BaleiDetale.pl

6 700 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 700 zł

brakuje


Na tym etapie Twojego wsparcia mogę myśleć o inwestowaniu w sprzęt, który pozwoli mi na prezentowanie materiałów w lepszej jakości np. poprzez:

- bezprzewodowe mikrofony krawatowe Np. w sytuacji oprowadzania Cię po domu wraz z jego właścicielem,

- zakup kart pamięci, dysków do przechowywania dużej ilości materiałów do obróbki. Przy jednym filmie potrafi pozbierać się 20 GB surówki!

- mogę pozwolić sobie na wsparcie montażowe zewnętrznej firmy, tym samym podwyższając jakość montażu oraz zwiększając czas na poszukiwania wartościowych obiektów do nagrań, czy pokazywania budowy i produkcji domów z bali,

- warto by było przestać tez nagrywać z telefonu tylko z lepszej jakości kamery, czy aparatu,

- w tym budżecie możliwe, że uda się nawet rozpocząć realizację nagrań za granicą, pokazując Tobie jak buduje się w Skandynawii, czy w rejonach Alp.

- pewnie jeszcze o czymś zapomniałem ze sprzętu...
Działam na Pełnym Biegu z BaleiDetale.pl

12 700 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

12 700 zł

brakuje

Mogę myśleć o produkcjach zagranicznych i pokazywaniu Tobie tego, jak buduje się w Kanadzie, Stanach, czy na Syberii i krajach sąsiadujących z nami.

Będę mógł wesprzeć się przynajmniej jednym pomocnikiem do tego typu nagrań i wymyślać realizację tematów, które obecnie były całkowicie poza moim zasięgiem.

Marzy mi się pokazywanie budowy od samego początku, aż do zakończenia, ale do tego na wiele tygodni trzeba zainstalować sprzęt na danej budowie i nagrywać, nagrywać i nagrywać. Potem te niezliczone ilości materiałów montować. W końcu w detalach móc Ci pokazać budowę domów z bali i to nie jednego, a wielu w różnych technologiach (bo tych jest przynajmniej kilka na rynku!).
Zostań Patronem