Strefa Patrona:

2

patronów

20 zł

miesięcznie

250 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
576
miesięczne wsparcie
529
liczba patronów

  CalypteAviation to blog i kanał youtube o symulacjach lotniczych, ale tematyka zahacza o historię, technikę i gry. Znajdziecie tu recenzje, poradniki i relacje, które pomagają rozpocząć przygodę z symulatorem, a bardziej zaawansowanym pokazują jak działa realne lotnictwo.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
20 %
100%
osiągnięto 20%
cel: 100 zł miesięcznie
brakuje 80 zł
Uwierzyć w Patronite
Do tej pory CalypteAviation otrzymywało wsparcie indywidualne przez jednorazowe lub ponawiane wpłaty. To pomocne, ale nieregularność tej formy wsparcia uniemożliwia planowanie aktywności w dłuższej perspektywie. Jeśli Patronite zadziała - CalypteAviation będzie bardziej regularne - z przynajmniej jednym tekstem i jednym video lub "live" tygodniowo.
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 350 zł miesięcznie
brakuje 330 zł
1 nietypowy dodatek miesięcznie
Czasem warto spróbować czegoś nietypowego. Ale kupowanie dodatków, które mogą mi nie pasować to ryzyko, na które godzę się rzadko. Może jednak warto spróbować? Wyjść poza swoją "comfort zone".
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 980 zł
Seria wirtualna licencja PPL
Od dawna mam pomysł na serię filmów i powiązanych z nimi materiałów na Youtube - przejście przez wszystkie etapy szkolenia do licencji licencja pilota z relacją na blogu i Youtube.

Seria realizowana byłaby niezależnie od innych materiałów na blogu i pokazała latanie na symulatorze z perspektywy "as real as it gets". Bez uproszczeń, ułatwień. Może (pozornie) z mniejszym poziomem "funu", ale za to z lepszymi rezultatami edukacyjnymi.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 3480 zł
Licencja pilota - PPL(A)
Wyjście poza symulator! Myślicie, że się da? Prawdziwy samolot, prawdziwa licencja i prawdziwe szkolenie. Droga do licencji PPL(A) nagrana kilkoma kamerami, z obszernym komentarzem.

O Autorze

Cześć!

 

Nazywam się Wojciech Przybylski i prowadzę dwa blogi - CalypteAviation.com i C-Aviation.net. Ten drugi po angielsku. Piszę  na nich o symulacjach lotniczych i realnym lotnictwie, a także o grach lotniczych (DCS) i wojennych (World of Warships, Harpoon...). Zaglądając do mnie dowiesz się jak wybrać i skonfigurować komputer i symulator (zerknij do działu: poradniki -> konfiguracja), co warto kupić (dział: recenzje). Przede wszystkim jednak staram się przybliżać czytelnikom realne lotnictwo - stosowane procedury, techniki pilotażu i mój ulubiony temat, moją wielką pasję - nawigację (pozostałe działy poradnikowe). W lecie 2017 zaczynam szerzej pisać o symulatorach bojowych (Digital Combat Simulator) i wprowadzam tematykę gamingową.

Blogi mają już kilka lat - polski założyłem w 2011 roku, a angielska wersja ruszyła cztery lata później. W 2017 roku zacząłem aktywnie rozwijać kanał Youtube CalypteAviation, z którym mam nadzieję dotrzeć do nowych odbiorców i przekazać moją wiedzę w przystępny sposób korzystając z obrazu i głosu.

 

Oba blogi to również związane z nimi strony na facebooku - CalypteAviation i CAviation.net i skrzynka pocztowa wp@calypteaviation.com przez które czytelnicy kontaktują się, przesyłają komentarze i liczne pytania. Staram się, by żadna wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi i wkładam sporo pracy w to, by moje odpowiedzi były tak pomocne jak to tylko możliwe.

 

 

Kiedy nie piszę blogów i nie tworzę materiałów na Youtube podróżuję i robie zdjęcia. Niektóre (najczęściej właśnie z podróży) możecie zobaczyć na instagramie. Poza tym żegluję i pewnie stąd moje zainteresowanie nawigacją, a szczególnie klasycznymi technikami odnajdowania drogi.

 

Pracuję na własny rachunek - tworzę multimedia, strony internetowe, bazy danych i zajmuję się doradztwem oraz szkoleniami IT. Czasami param się też zawodowo fotografią i szkoleniami sportowymi.

 

Przyjazna twarz CalypteAviation wygląda tak:

Ten na górze to autor. Na dole - przyjazna twarz - border collie o imieniu Kaszmir, który leży teraz pod biurkiem.

 

Pisanie i tworzenie filmów to trudne zajęcie - ogromnej ilości czasu wymaga zbieranie materiałów, które pozwalają publikować teksty na poziomie, na który czytelnik zasługuje. Poznawanie nowinek ze świata symulacji to często również koszty (dodatki, subskrypcje), a sprzęt, który pozwala na symulację to koszt ogromny. Po dodaniu do tego kosztów serwera, domen i programów do obróbki ilustracji oraz filmów mam całkiem sporą sumę do zapłacenia, więc jeśli do tej pory widzieliście przerwy w działalności CalypteAviation - wynikały one z konieczności uzupełnienia budżetu. 

 

Dlatego korzystam ze wsparcia czytelników i widzów, za które serdecznie dziękuję. Teraz, z tym co już udało mi się stworzyć, mam odwagę Was również poprosić o patronat. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć blogi i kanał Youtube - będę w stanie tworzyć więcej, będę w stanie tworzyć bardziej regularnie i będę w stanie tworzyć materiały wyższej jakości korzystając z lepszego sprzętu, oprogramowania.

 

Przede wszystkim będę jednak mógł korzystać z czasu, który mi podarujecie.

 

Wojciech Przybylski

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Uczeń / Student. Każdy grosz się liczy, ale zdecydowałeś się zrezygnować z jednego piwa i pomóc rozwijać CalypteAviation. 5 złotych to może się wydawać mało, ale jeśli odłożę je co miesiąc - po roku niemal pokryjesz subskrypcję Avialogs, a dzięki temu będę w stanie czytać więcej instrukcji samolotów i znajdę jeszcze ciekawsze tematy, które trafią na bloga i youtube.

Jeśli zdecydujecie się na tę formę wsparcia - dostaniecie moje osobiste podziękowanie jeśli będzie okazja, a zanim okazja się trafi - osobistego maila z podziękowaniem i podziękowanie w najbliższej transmisji na yt.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 2
Stały czytelnik! 10zł to już okrągła suma. Mogłeś za to kupić książkę w antykwariacie, kolorowy miesięcznik albo czasopismo hobbystyczne (pół dwumiesięcznika). Ja za to kupię 2/3 przeglądu lotniczego. A jeśli będę miał dwóch takich patronów to po roku przełoży się to na nowy samolot, który będę Wam pokazywał.

Oprócz podziękowań Stały czytelnik może liczyć na specjalne podziękowanie w materiale edukacyjnym na youtube. Dodatkowo Stały czytelnik może wybrać tematykę "swojego" materiału i taki poradnik lub relacja zostanie zrealizowany w ciągu trzech miesięcy.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Patron! Właśnie zapłaciłeś za miesiąc latania z aktualną bazą nawigacyjną. Albo za wspomnienia lotnika, które kupię w antykwariacie w Wielkiej Brytanii i z których dowiem się czegoś, o czym potem opowiem. W skali roku - może jakieś unowocześnienie sprzętu z tego będzie?

Poza poprzednimi nagrodami Patron zostanie wymieniony w "hall-of-fame" na blogi i fanpage'u.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Mecenas! Tu już zaczynają się poważne kwoty. Za 50zł miesięcznie mogę regularnie kupować nowe dodatki do testów - a potem tworzyć o nich materiały. 50zł to też całkiem solidna (i niekoniecznie używana) książka lotnicza. Albo rzadka instrukcja kupiona za dewizy. To też, w skali kilku miesięcy, możliwość poprawienia dźwięku w nagraniach albo zatrudnienia grafika, który dopracuje graficznie ilustrację.

Wszystko co wcześniej, a także możliwość wskazywania tematyki czterech materiałów rocznie, a ponadto udział w konsultacjach dotyczących rozwoju bloga. A jeśli będziesz potrzebował pomocy lub wyjaśnienia jakiś problemów związanych z symulatorem - możesz liczyć na wsparcie przez skype i teamviewer (3 godziny co pół roku).
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Członek komitetu redakcyjnego! Na tym poziomie można już myśleć o zmianach sprzętowych. Nowy procesor? Dysk SSD? Drogi samolot lub dodatkowe scenerie? Chciałbyś się przyczynić do poprawy jakości nagrań? Ułatwić nagrywanie i edycje materiałów na youtube? A może wolisz czytać i chciałbyś, żebym przeznaczył pieniądze na książki i na czas, który jest niezbędny w pracy nad materiałami wysokiej jakości? To opcja dla Ciebie.

Poza tym, na co mogą liczyć osoby, które wybrały opcje 5, 10, 25 i 50zł otrzymasz wgląd w "kuchnię" bloga i kanału youtube. Zobaczysz materiały nieopublikowane, szkice, notatki do następnych tekstów i filmów. I pisemne podziękowanie wysłane pocztą.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Sponsor! Opcja przewidziana dla tych, którzy już sponsorują drużyny piłkarskie, imprezy masowe i zespoły pieśni ludowej. Podoba Ci się to, co robię i chciałbyś, żebym robił więcej, częściej, w jeszcze lepszej jakości. Teraz będę mógł.

Wszystkie formy wdzięczności, które opisałem wcześniej + co najmniej 2 godziny wsparcia przez skype/teamviewer co miesiąc i wymienienie jako patrona w każdym materiale przygotowanym na youtube.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy