Co Słychać Na Mieście

Break even

490 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

490 zł

brakuje

Osiągnięcie tego celu wpłynie pozytywnie na jakość produkcji i przyspieszy proces tworzenia nowych filmów.

Pokryję bazowe wydatki początkującego filmowca i pokonam małe trudności, jak np.: nieustanne dokładanie kolejnych dysków pamięci zewnętrznej.

W dalszej perspektywie ten cel pozwoli również doinwestować mój filmowy warsztat: wydajny komputer, licencja na program do obróbki (obecnie używam darmowego software'u, który ma swoje ograniczenia).

Posiłki!

990 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

990 zł

brakuje

Osiągnięcie celu 990 zł umożliwi mi zlecanie montażu niektórych epizodów osobom trzecim. Czas poświęcany obecnie na montowanie filmów będę mógł przeznaczyć na pracę w terenie, czyli nagrania kolejnych epizodów

Dlatego posiłki - bo nie chodzi tu o pudełka Uber Eats tylko o konkretne wsparcie konkretnych osób, za które trzeba też konkretnie zapłacić.

Każdy początkujący filmowiec jest człowiekiem orkiestrą: scenopisarzem, reżyserem, operatorem, dźwiękowcem czy oświetleniowcem. Gdy materiał zostanie nagrany, filmowiec ów staje się jeszcze montażystą i to jest właśnie moje "wąskie gardło", które najbardziej ogranicza efektywność i produktywność.

Gdy poradzę sobie z tym wyzwaniem, częstotliwość moich publikacji znacząco się zwiększy a ja będę bardziej wyspany. Czego sobie i Wam życzę! :)

Co Słychać Na Dzielni?

2 900 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 900 zł

brakuje

Gdy osiągnę ten cel, stworzę serię filmów pod tytułem "Co Słychać Na Dzielni".

Będzie to cykl 18 kilkuminutowych epizodów dedykowanych kolejnym dzielnicom Warszawy. W miejsce spontanicznego szwędania się po mieście w trybie "miejskiego dryfu" będzie to inna formuła: filmy podbudowane solidnym research'em, uwzględniające różne aspekty życia społecznego: historia, kultura, rozrywka, gastronomia, komunikacja itp.

Tematyka będzie różnorodna a przy wyborze miejsc będę się kierował Waszymi sugestiami (więcej dowiesz się, czytając o progu wsparcia = 11zł).

Profeska, panie!

6 900 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 900 zł

brakuje

Po osiągnięciu tego celu usprawnię pracę produkcyjną i wzniosę ją na wyższy poziom niż moje obecne amatorskie działania.

Mówiąc konkretnie, będę sukcesywnie inwestował w sprzęt: bardziej profesjonalną kamerę i stabilizator do niej (niezastąpiony w ujęciach w ruchu), mikrofony bezprzewodowe, lampy i blendy, dodatkowe karty pamięci itp.

Lepszy sprzęt oznacza wyższą jakość filmów ale również większą różnorodność kadrów. Gdybyście tylko wiedzieli ile świetnych i niepowtarzalnych momentów ląduje w koszu ponieważ zostały nagrane sprzętem nieodpowiednim do warunków (za ciemno, za głośno, niestabilnie, szumi). Skończmy z tym! :)

W tej kategorii mieści się też np. wynajem studio fotograficznego/filmowego/dźwiękowego (lub dostosowanie innych lokalizacji do celów filmowych), w przypadku gdy realizacja scenariusza tego wymaga. W profesjonalnych warunkach będą tam powstawały kolejne produkcje.

Mam sporo pomysłów na ciekawe i atrakcyjnie wizualnie epizody a do niektórych planuję wplatać wątki fabularne. To wymaga nakładów na wynagrodzenie dla statystów, epizodystów lub wręcz aktorów z krwi i kości.

Nie ma też co ukrywać, że każda z moich dotychczasowych produkcji wyglądałaby znacznie lepiej gdybym mógł sobie pozwolić na usługi charakteryzatorów, makijażystów, fryzjerów, stylistów. Może treść nie stanie się od tego lepsza ale forma na pewno milsza dla oka! :)

Idę na swoje!

12 900 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

12 900 zł

brakuje

Jeżeli to, co proponuję widzom i Patronom pozwoli osiągnąć cel na tym poziomie, wówczas przekieruję całą swą uwagę na tworzenie nowych treści.

Co się zmieni?

Po pierwsze: czas wygospodarowany dzięki "pójściu na swoje" poświęcę na profesjonalną produkcję nowych epizodów "Co Słychać Na Mieście". Takich, które już dziś przychodzą mi do głowy, lecz o ich realizacji nawet nie śmiem marzyć.

Mam na myśli zarówno nową jakość (ze wsparciem profesjonalistów w swoim fachu i z użyciem doskonałego sprzętu) jak i tzw. "rozmach". Pojawią sceny, które wyglądają wspaniale ale wymagają poważnych nakładów czasowych i/lub finansowych oraz udziału specjalistów i nietypowego sprzętu - dźwigów, namiotów cyrkowych, helikopterów, rakiet kosmicznych i tym podobnych. ;)

Po drugie: zacznę tworzyć materiały wykraczające poza mój dotychczasowy reporterski format. Może będzie to tournée po innych polskich miastach. Może będą to filmy z fabułą, osadzone w warszawskich realiach i przesiąknięte warszawską atmosferą. A może będzie to cykl poświęcony wymyślonemu bohaterowi, w którym zamiast "być sobą" będe mógł sprawdzić swój talent aktorski (przykład: różne wcielenia Sashy Barona Cohena).

Trzymajcie za mnie kciuki! :)

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)