Avatar użytkownika

Color Cubano

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Zostań słodką guayabą!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dajesz nam potwierdzenie, że warto o Kubie opowiadać. Takiego pozytywnego kopniaka do działania.

W dowód uznania znajdziesz się na liście Patronów na naszym blogu.
20 zł miesięcznie
Prawdziwy Pionier

Chyba czujesz miętę do Kuby, co? Bardzo cieszymy się, że jesteś z nami i dziękujemy za wsparcie.

Znajdziesz się na liście Patronów na naszym blogu. A z najbliższego wyjazdu wyślemy ci pocztówkę.
50 zł miesięcznie
Camaron, jak się patrzy!

Niña, Amigo! Besos! Nasza wdzięczność jest niewymowna, a Twoja wielkoduszność bezgraniczna.

Znajdziesz się na liście Patronów na naszym blogu, wyślemy do Ciebie z wyjazdu pocztówkę. A ponadto wyślemy Ci w podziękowaniu zestaw przypinek zaprojektowanych z naszych kubańskich zdjęć.

* Nagroda dostępna przy wsparciu powyżej trzech miesięcy.
100 zł miesięcznie
Fruta bomba

Jest nam niesamowicie miło, że chcesz nas wspierać. Bardzo doceniamy i trzymamy mocno w serduszkach.

W podziękowaniu, oprócz nagród z poprzednich progów, chcemy zaprosić Cię do członkostwa w tajnej grupie, gdzie razem z innymi Patronami możesz swobodnie rozmawiać o… Kubie! :) O podróżowaniu, kuchni, polityce, muzyce… Jesteśmy tu dla Ciebie!
150 zł miesięcznie
Tajemnicza langosta

Przypuszczaliśmy, że robimy dobrą robotę, ale że aż tak? Jesteśmy wdzięczni jak Kubańczyk za zachód słońca po upalnym dniu ;)

Dostaniesz to, co pozostali Patroni. A jeśli chcesz wybrać się na Kubę, pomożemy Ci zaplanować wyjazd - ułożyć trasę, wybrać ciekawe miejsca, podpowiemy, jak przygotować się do najlepszej przygody życia.

* Nagroda dostępna przy wsparciu powyżej trzech miesięcy.
200 zł miesięcznie
Przodownik Rewolucji

Na takich ludzi mógł liczyć El Comandante! Nie ma słów, którymi bylibyśmy w stanie Ci podziękować. Robisz wspaniałą robotę, pomagając nam szerzyć wiedzę o Kubie.

Chcemy Cię szczególnie uhonorować, dlatego oprócz nagród z pozostałych progów, otrzymasz od nas plakat na ścianę - wydruk któregoś z naszych zdjęć - Ty wybierasz, którego.

* Nagroda dostępna przy wsparciu powyżej trzech miesięcy.
500 zł miesięcznie
Niecierpliwy podróżnik

Trafiłeś na nasz blog i od razu przepełniła Cię miłość do Kuby? Rozumiemy Cię lepiej niż własna matka ;) Jeśli do tego doceniasz naszą pracę tak bardzo, że nie chcesz się ograniczać do wcześniejszych progów, dajemy Ci możliwość wyrażenia tego uznania w szybszy sposób. Oczywiście jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni - jednorazową wpłatą zapewnisz nam np. wejście do Parku Narodowego Turquino.

W ramach podziękowania przekazujemy Ci nagrody z progów 5, 10, 20, 50, 100 zł. Jednocześnie jesteśmy od razu do Twojej dyspozycji, jeśli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu wyprawy, masz pytania, wątpliwości itd.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Color Cubano w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, jesteśmy Olga i Karol. Od kilku lat tworzymy bloga Color Cubano, gdzie relacjonujemy nasze wyprawy na Kubę, pokazujemy ciekawe miejsca na wyspie i podpowiadamy, jak zorganizować własny wyjazd.

Color Cubano to miejsce, w których chcemy pokazać Wam Kubę. Nie tę z perspektywy hotelowych plaż, ale codzienną, kolorową, radosną, czasem trudną, ale zawsze piękną. Udowodnić, że ten maleńki kraj zasługuje na ogromny szacunek, w końcu od sześciu dekad nie zgina karku przed Goliatem.

 

Od 2017 roku staramy się być na Kubie dwa razy w roku (wyjątkiem był czas pandemii), ale nadal za każdym razem czujemy, jakby była to pierwsza wyprawa. Choć rozumiemy i wiemy coraz więcej, Kuba zawsze nas czymś zaskakuje i chyba właśnie dlatego nie potrafimy się nią znudzić. 

 

Ciężarówka z warzywami i owocami

 

Przejechaliśmy Kubę wzdłuż i wszerz, byliśmy w dużych miastach i małych wioskach, które trudno znaleźć na mapie. Odwiedziliśmy pierwszą bazę Fidela w górach Sierra Maestra i przejechaliśmy konno plantacje w Viñales. Podróżowaliśmy po wyspie samolotami, barkami, starymi taksówkami, wynajętym samochodem. Jedliśmy prosiaka z rusztu i pomarańcze prosto z drzewa, piliśmy rum na Malecónie i na rodzinnej imprezie. Tym wszystkim chcielibyśmy się z Wami podzielić. 

 

Chcemy, abyście poczuli atmosferę, jaka panuje na wyspie, przybliżyć jej trudną historię i pokazać, co dzieje się teraz. Bo Color Cubano to nie tylko relacje z naszych wypraw, ale również solidna prasówka z Kuby. Staramy się tłumaczyć kontekst aktualnych wydarzeń, często wspomagając się także opiniami naszych przyjaciół mieszkających na wyspie. 

 

Ulica w Hawanie

 

Na co dzień pracujemy na etatach, więc wygospodarowanie czasu na tworzenie bloga nie jest łatwe. Ale wierzymy, że warto mówić o Kubie. I że jest ktoś, kto chciałby o niej poczytać i podyskutować. 

 

Wrodzona skromność długo powstrzymywała nas przed założeniem konta na Patronite. Ale w końcu ulegliśmy namowom znajomych i nieznajomych, którzy czekają z ciekawością na nasze nowe posty. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz - bardzo się cieszymy, zapraszamy do wspierania nas i serdecznie dziękujemy, że tu jesteś :)

 

Cele Autora

Prowadzenie bloga Color Cubano
  • 200 zł miesięcznie
  • 200 zł brakuje
0%
Opłacimy utrzymanie strony i czas, który poświęcamy na research i tworzenie artykułów o tym, co obecnie dzieje się na Kubie.
Nowy obiektyw
  • 500 zł miesięcznie
  • 500 zł brakuje
0%
Realizacja celu pozwoli nam uzbierać na lepszy obiektyw, dzięki któremu nasze zdjęcia będą jeszcze ciekawsze.
Bilety na samolot
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 1 000 zł brakuje
0%
Dokładnie 130 euro kosztuje lot dla jednej osoby z Hawany do Santiago de Cuba. Trwa 1,5 godziny. Tę samą trasę autobusem pokonuje się w 17 godzin. Fundując lot, umożliwicie nam zrelacjonowanie dodatkowego dnia na wyspie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Color Cubano już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.