W Patronite od 14.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Cześć, jesteśmy Olga i Karol. Od kilku lat tworzymy bloga Color Cubano, gdzie relacjonujemy nasze wyprawy na Kubę, pokazujemy ciekawe miejsca na wyspie i podpowiadamy, jak zorganizować własny wyjazd.

O Autorze

Color Cubano to miejsce, w których chcemy pokazać Wam Kubę. Nie tę z perspektywy hotelowych plaż, ale codzienną, kolorową, radosną, czasem trudną, ale zawsze piękną. Udowodnić, że ten maleńki kraj zasługuje na ogromny szacunek, w końcu od sześciu dekad nie zgina karku przed Goliatem.

 

Od 2017 roku staramy się być na Kubie dwa razy w roku (wyjątkiem był czas pandemii), ale nadal za każdym razem czujemy, jakby była to pierwsza wyprawa. Choć rozumiemy i wiemy coraz więcej, Kuba zawsze nas czymś zaskakuje i chyba właśnie dlatego nie potrafimy się nią znudzić. 

 

Ciężarówka z warzywami i owocami

 

Przejechaliśmy Kubę wzdłuż i wszerz, byliśmy w dużych miastach i małych wioskach, które trudno znaleźć na mapie. Odwiedziliśmy pierwszą bazę Fidela w górach Sierra Maestra i przejechaliśmy konno plantacje w Viñales. Podróżowaliśmy po wyspie samolotami, barkami, starymi taksówkami, wynajętym samochodem. Jedliśmy prosiaka z rusztu i pomarańcze prosto z drzewa, piliśmy rum na Malecónie i na rodzinnej imprezie. Tym wszystkim chcielibyśmy się z Wami podzielić. 

 

Chcemy, abyście poczuli atmosferę, jaka panuje na wyspie, przybliżyć jej trudną historię i pokazać, co dzieje się teraz. Bo Color Cubano to nie tylko relacje z naszych wypraw, ale również solidna prasówka z Kuby. Staramy się tłumaczyć kontekst aktualnych wydarzeń, często wspomagając się także opiniami naszych przyjaciół mieszkających na wyspie. 

 

Ulica w Hawanie

 

Na co dzień pracujemy na etatach, więc wygospodarowanie czasu na tworzenie bloga nie jest łatwe. Ale wierzymy, że warto mówić o Kubie. I że jest ktoś, kto chciałby o niej poczytać i podyskutować. 

 

Wrodzona skromność długo powstrzymywała nas przed założeniem konta na Patronite. Ale w końcu ulegliśmy namowom znajomych i nieznajomych, którzy czekają z ciekawością na nasze nowe posty. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz - bardzo się cieszymy, zapraszamy do wspierania nas i serdecznie dziękujemy, że tu jesteś :)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent