W Patronite od 15.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2686

Liczba Patronów: 2601

Zostań Patronem
1 patron
10 miesięcznie
110 łącznie
Moją misją jest nauczyć Cię bezpiecznego jedzenia dzikich roślin jadalnych, dziki warzyw. Już 3 takie rośliny w Twojej diecie zbliżą Cię do zdrowia i pokażą, jak wielką moc ma to co dzikie i nieuprawne. Jestem od tego aby nauczyć Cię ich bezpiecznego rozpoznania i pokazania jak je smacznie zjeść.

O Autorze

Zdrowie, niezależność, wolność.

To wszystko mamy wracając do natury, naszej Matki. Przez cały rok, tak!, przez cały rok, mamy dostępne jej dary, które dla naszych przodków były żywnością codzienną. Czasem była to żywność głodowa, ale zawsze była obecna w diecie. 

Moja misją jest nauczenie Cię jak bezpiecznie i smacznie wprowadzić do diety te rośliny, niezależnie od tego czy mieszkasz w mieście, czy w środku lasu. 

Poznaj i użyj 3 dzikie rośliny jadalne, a Twoje życie się zmieni. 

Poznaj i wprowadź do diety 10 różnych dzikich warzyw, a poczujesz w duszy i we krwi, co to znaczy wolność. A Twoje ciało odwdzięczy się zdrowiem i odpornością. 

Jestem zielarzem - fitoterapeutą, ziołoznawcą, towaroznawcą zielarskim, kosmetyków i żywności funkcjonalnej oraz naturopatą. Biorę udział w kursie fitoterapia szczegółowa u dr Henryka Różańskiego. 

Moja przygoda z ziołami zaczęła się w dzieciństwie. Wychowałam się w leśniczówce, zbierałam z Babcią jagody, a ze starszą Siostrą robiłam zielnik na jej studia farmaceutyczne. Podczas pielenia warzywniaka zbierałam kłącza perzu, myłam i suszyłam, ponieważ czułam, że szkoda ich wyrzucać. Obecnie robię z nich mąkę. 

Po latach, znalazłam przy moim nowym domu nieznajomą mi roślinę. Było jej dużo, rosła "jak chwast". Okazało się, że to PODAGRYCZNIK, roślina, która jest moim przewodnikiem i nauczycielem, i ulubionym jedzeniem. Okazało się, że bardzo zdrowym. O podagryczniku napisałam pracę dyplomową na studiach podyplomowych z towaroznawstwa zielarskiego, kosmetyków i żywności funkcjonalnej. Było to w 2018 roku, a moja fascynacja nim nie maleje. Moim marzeniem jest, aby każdy znał jego wartość, podobnie jak teraz znamy i używamy pietruszkę. Marzę także, aby go w ogródkach nie tępić jako chwast, a zjadać jak cenne warzywo codziennie. Tutaj zobaczysz jak rozpoznać podagrycznik 

Od 7 lat prowadzę warsztaty dzikiej kuchni, uczę jak rozpoznawać te rośliny, które mamy blisko pod nogami a ich nie zauważamy. 

Patronite to dla mnie szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców a także  zdobywanie dalszej wiedzy, i przekazania jej Tobie w łatwy i czytelny sposób.

Mówią, że mam ten DAR. 

Zapraszam Cię na YouTube - posłuchasz mnie, zobaczysz jak gotuję z "chwastów". Dzięki Twojemu wsparciu mogę to robić dużo częściej i systematycznie. 

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Łysoniewski
Piotr Łysoniewski
Próg: 10 zł