Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Projekt, który skupia się wokół trzech rzeczy - Natury, Edukacji Przygodą i Wypraw! Zimowe ekspedycje, piękne zdjęcia, pies Malamut towarzyszący nam w każdej podróży i podczas prowadzonych przez nas warsztatów i prelekcji! Możesz nam towarzyszyć w naszym życiu w drodze! :)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 500 zł
Aktywny Blog
Dziękujemy za stworzenie możliwości, by regularnie oddawać się pracy nad naszym blogiem!
Ogrom pracy związanej z realizacją warsztatów dla grup, albo przygotowywaniem materiałów dla firm i magazynów, czy nawet przygotowania do następnego wyjazdu nieraz pochłaniają nas tak bardzo, że już nie znajdujemy sił i motywacji, by napisać artykuł na bloga.
500 zł miesięcznie będzie nam przypominało, że jednak blog to też część naszej obecnej pracy i wymaga uwagi, ponieważ jest głównym źródłem informacji o nas, naszym życiu, przygotowaniach i działaniach. To w końcu dzięki niemu wiadomo, nad czym właśnie pracujemy, a może to być bardzo magiczne, a nigdy nie opisane na stronie.
Potrzebujemy do tego bodźca, żeby nie tylko pracować, ale także i pisać - co bardzo lubimy!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Mikro-wyprawy
Dziękujemy! Dzięki kwocie miesięcznej 1 000 zł będziemy w stanie spędzać jeden weekend na mikro-wyprawie. Może to być w górach, może nad jeziorem, może w stolicy europejskiego kraju? Gdziekolwiek, ale pozwolimy sobie na rezygnację z pracy i wyjazd, który będzie z jednej strony oderwaniem i odpoczynkiem, ale z drugiej strony tą przyjemniejszą częścią pracy - zdobywanie materiałów video, testy produktów, poznawanie miejsc, praktykowanie umiejętności survivalu leśnego lub miejskiego - to wszystko by jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność naszego bloga, a także z odwagą wejść w świat youtube. W końcu regularnie zdobywać będziemy ciekawe materiały, które poddamy montażowi i pokażemy światu naszą drogę odkrywania pięknych miejsc!
Jesteście ciekawi, chcielibyście raz w miesiącu powędrować z nami w nowe miejsce i je zobaczyć?
Tak - to wrzuć nam symbolicznego "piątaka", albo nawet dyszkę - gdy będzie Was dużo - wtedy na pewno nam się uda! :)
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 5000 zł
Dzikie vlogi
Dziękujemy, właśnie zmotywowaliście nas do tego, aby porządnie oddać się youtubowi!
Kupujemy mikrofony do naszego Canona D80, szeroki obiektyw, kamerkę sportową i od teraz nie ruszamy się bez tego z domu!
Zaczynamy cykl krótkich filmów poświęconych tematyce: survivalu, podróżom, pomysłom na ciekawą edukację przygodą dla różnych grup wiekowych i przede wszystkim tworzymy materiały z naszych wyjazdów w zdecydowanie lepszej jakości!
Pozwalamy sobie na zakup najpotrzebniejszego sprzętu, a co najważniejsze - zapłatę dla montażysty, który cały materiał będzie ładnie i sprawnie składał.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 10000 zł
Wyprawa na Północ
Jedziemy na Północ!
Jeżeli uda nam się uzyskać regularną kwotę 10 000 zł miesięcznie będziemy w stanie raz w roku wyjechać na wyprawę polarną!
Jest to spełnienie naszego największego marzenia, czyli przynajmniej raz w roku porządnie wymrozić tyłeczki! :)

Ekspedycje zimowe niosą za sobą potężne wydatki. Samo przygotowanie się do nich wymaga wiele wysiłku, pracy i przygotowań. Mowa tu o:
- treningach fizycznych (siłownia, rower, rolki itd.)
- podróże po Polsce - spotkania z osobami prywatnymi, firmami, instytucjami
- nawiązywanie kontaktów z nowymi źródłami w kraju i za granicą
- inne

Istotnym elementem jest kosztowny specjalistyczny ekwipunek polarny, który musi być na najwyższym poziomie, ponieważ w terenie nie ma możliwości by zawiódł.
Puchy, narty, pulki, telefon satelitarny to już jest, od tak, 50 tys. zł.

Transport, ubezpieczenie, zaplecze medyczne - kwotę liczymy już w dziesiątkach tysięcy.

Dlatego rok z Waszym wsparciem 10 000 zł miesięcznie powinien nam pomóc w realizowaniu polarnych ekspedycji do coraz bardziej dziewiczych terenów.

O Autorze

Dzika droga!

Życie w ruchu, działaniu, outdoorze, bo tam jest najlepiej i najciekawiej. Najwięcej się uczymy, a później zdobytą wiedzę możemy przekazywać. W jaki sposób? Najczęściej i dotychczas w sposób tradycyjny - spotkania, warsztaty, wykłady, prezentacje, zajęcia. Czy nasza edukacja przeniesie się do świata cyfrowego? - Dla nas to jak skok w przestrzeń międzygalaktyczną, ale takie lubimy najbardziej!

Od kilkunastu lat pracujemy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzimy autorskie warsztaty z tematyki survivalu, bushcraftu, naturalnego rękodzieła i eko-przygody. Posiadamy uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności survival, a ponadto doświadczenie instruktorów harcerskich i organizacji strzeleckiej "Strzelec".

Każde zajęcia to dla nas wyjątkowy czas z ludźmi. Możemy przekazać im cząstkę siebie, cząstkę doświadczonego przez nas świata i piękne wartości. Dla nas trening krzesania ognia za pomocą krzemieni nie jest wyłącznie zabawą i przekazaniem ciekawej wiedzy, ale jest to przede wszystkim trening wytrwałości, skupienia i wiary w siebie. Wspólne budowanie naturalnego schronienia w lesie to przede wszystkim nauka współpracy w grupie, umiejętności porozumiewania się, zaufania, wyznaczania zadań i poznawania swoich talentów.

 

Tym zajmujemy się, gdy jesteśmy w domu, w Polsce. 

 

Czyli prowadzimy warsztaty, biwaki, wykłady dla szkół, przedszkoli, Domów/Ośrodków Kultury, bibliotek, firm, osób prywatnych z zakresu survivalu, outdooru, eko-przygody.


Prowadzimy także spotkania podróżnicze, gdzie opowiadamy o swoich wyprawach, ponieważ to one są naszym głównym motorem działania.

 


Eksplorujemy,

ponieważ gdy wyruszamy, to po to, by poznać, doświadczyć, dopytać, zgłębić, przeanalizować, zrozumieć. Wybieramy kierunki, które raczej doświadczyły nie za dużej ilości odcisków stóp. Im dalej od miasta i bliżej Natury, tym dla nas Ciekawiej. Przede wszystkim ukochaliśmy zimę. To w mroźne miesiące najczęściej wyjeżdżamy i to

na Północ!

By na pewno złapać śnieg na język, renifera za rogi i zorzę polarną w aparat fotograficzny!

Niewiele osób podejmuje się zimowych ekspedycji. Z wielu względów:

  • niebezpieczeństwo
  • trud
  • duży koszt
  • niewygoda
  • ekstremalne warunki.

By podróżować zimą trzeba to nie tylko kochać, ale także potrafić sobie poradzić w okoliczności potężnych wyzwań pogodowych, terenowych i fizycznych. Najważniejsza w tym przypadku jest odporność psychiczna, za którą trzeba ręczyć przed wyprawą i którą należy wcześniej sprawdzić, ponieważ gdy już się jest w trudnej sytuacji, nie ma innej możliwości jak walka i do tej walki musimy być przygotowani!

Podróże polarne przynoszą wiele trudu, ale każdy z nich jest rekompensowany dziewiczym widokiem, bezmiarem przestrzeni, nieskazitelną bielą i zapierającym dech wrażeniami.

My na szczęście oboje ukochaliśmy tą niebezpieczną piękność. Odbyliśmy już pierwszą potężną ekspedycję zimową. Mieszkaliśmy 6 miesięcy w namiocie, podróżowaliśmy na rowerze tandemie w towarzystwie naszego najwierniejszego Przyjaciela - Psa! Kadlook jest Alaskanem Malamutem i nie opuszcza nas na krok, wszystkie wyprawy należą także do niego.

Jako pierwsi na świecie dokonaliśmy tego rodzaju wyczynu w eksploracji zimowej.

Jeszcze nikt nie przetrwał 6 miesięcy ciągłej zimy podczas wyprawy rowerowej.

Nikt nie zabrał ze sobą 50 kilogramowego psa na zimową podróż rowerową.

Nikt nie zdobył Nordkappu pojazdem o wadze 400 kg!

Projekt nosi nazwę

Tandemowe Trip Love

Wielu mówiło, że jest to niemożliwe, że nie damy rady, my ich nie słuchaliśmy i gdy ukończyliśmy ekspedycję - przyznajemy im rację. To było niemożliwe.

"Nie mówi komuś, że coś jest niemożliwe, ponieważ on jeszcze o tym nie wie."

 


Kolejne wyprawy także będą dotyczyły Północy.

Na najbliższej ekspedycji wymienimy rower na narty biegowe i sanie transportowe i będziemy trawersować kilkaset kilometrów śnieżnych wzgórz w północnej części Szwecji, by dotrzeć do norweskich fiordów i następnie wrócić. Będzie to wstępne szkolenie przed kolejnymi, jeszcze dalszymi i bardziej dziewiczymi kierunkami.

Mamy zamiar rozwijać swoje umiejętności w podróżach polarnych. Pragniemy w pełni eksplorować pokryte bielą tereny, poznawać pierwotne ludy, uczyć się od nich rzemiosła i zdobywać jak najwięcej wiedzy i doświadczenia.

Kochamy śnieg, kochamy psy północne i póki mamy naszego Kadlooka, będziemy wędrować razem z nim, gdy już nie da rady za granicą, to w Polskich górach i nizinach.

I choć ukochaliśmy zimę, to serca mamy ciepłe i dobre!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Dzięki Tobie stawiamy mały krok do osiągnięcia Wielkich Marzeń!
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, każde 5 zł to dla nas krok do przodu i choć wydaje się to małą sumą, to gdy postawimy ich dziesiątki i setki nagle może się okazać, że zdobyliśmy potężny szczyt!
Za tą sumę otrzymasz dedykowanego e-maila ze szczerymi podziękowaniami i jedno z naszych zdjęć!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Dzięki Tobie robimy duży skok w stronę osiągnięcia Wielkich Marzeń!
10 zł to dla nas duży skok w przód. Wielkimi susami jesteśmy w stanie sprawnie dotrzeć do oczekiwanych rezultatów.
Jest to dla nas najcenniejsze wsparcie. 10 zł to nie wiele w przestrzeni pełnego budżetu domowego, to mała przyjemność, jedna duża czekolada, która idzie w boczki, a mogłaby pójść do nas. Z 10 zł miesięcznie jesteśmy w stanie osiągnąć najwięcej!
Za tą sumę otrzymasz co miesiąc motywacyjną grafikę, którą stworzymy wykorzystując piękne zdjęcia z naszych ekspedycji. Wyślemy je do Ciebie e-mailem!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Właśnie pokazałeś nam drogę na skróty w naszej ścieżce przygotowań ekspedycyjnych i pracy!
50 zł miesięcznie od Ciebie to przede wszystkim przepustka do udogodnień. Czasem będziemy mogli zrezygnować z samodzielnej, żmudnej pracy, a po prostu zapłacić komuś za usługę i poświęcając zaoszczędzony czas na sen, którego najbardziej nam brakuje.
Za tą sumę znajdziesz się w gronie osób, które mają wpływ na nasze plany ekspedycyjne, miejsca, w które się udamy i które zobaczymy oraz opiszemy. Z każdej wyprawy otrzymasz po powrocie pamiątkową pocztówkę i wydrukowane zdjęcie z dedykacją.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Dzięki Tobie przestajemy się obawiać, ze zabraknie nam na bilety w kolejną podróż!
100 zł to dla nas kwota o ogromnych możliwościach! Wierzymy, że każdy cel naszej podróży może zostać zrealizowany!
Za tę sumę otrzymasz co miesiąc motywacyjną grafikę, z każdej wyprawy otrzymasz po powrocie pamiątkową pocztówkę i wydrukowane zdjęcie z dedykacją, a także krótki film z dedykacją z naszej ekspedycji.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dziękujemy! Dzięki Tobie Północ się przed nami otwiera! Zostałeś naszym Sponsorem, którego logo/imię zostanie umieszczone w materiałach promocyjnych: strona internetowa, broszury, prezentacje multimedialne, flaga, która wyruszy z nami w każdą ekspedycję! Ponadto otrzymasz nagrody z poniższych progów (10zł, 50zł)
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dziękujemy! Będziesz towarzyszył nam podczas każdej podróży! Twoje logo/imię zostanie umieszczone na materiałach promocyjnych: strona internetowa, broszury, prezentacje multimedialne, flaga, a także na ekwipunku ekspedycyjnym - na kurtce/saniach/rowerze - w zależności od charakteru wyprawy; w widocznym miejscu, by uhonorować Sponsorów. Jesteś wyjątkowy!
Zostań patronem