Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Trochę o historii gier, trochę o nowościach. Analizy, recenzje i dużo ciekawostek.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

Cześć na imię mam Marcin i od jakiegoś czasu prowadzę stronę Entuzjastagier.pl. Nazwa może być trochę myląca, gdyż tak naprawdę piszę o wielu rzeczach: gry, filmy, seriale, youtube, a nawet moje ukochane książki z dzieciństwa (Pan Samochodzik). Portal powstał trochę dla wypełnienia wolnego czasu (kiedy nim jeszcze dysponowałem) a trochę z potrzeby wygadania się na tematy, które lubię.
Staram się publikować materiały tak często, jak tylko pozwala mi na to czas, jednak z tym bywa różnie. Bycie ojcem, oraz obowiązki zawodowe, nie pozostawiają go zbyt wiele. Kiedy już się za coś biorę, chcę wyciągnąć z tematu jak najwięcej. Staram się opisywać nie tylko dany tytuł, ale też rzeczy z nim związane: gry, spin-offy, sequele albo jak się potoczyły losy aktorów. Czasami losy jakiejś gry są ściśle związane z losami firmy-matki i wtedy też opisuję genezę takiej firmy. Część moich materiałów powstała, niejako z przypadku, kiedy to sam próbowałem zdobyć informacje na jakiś temat i po prostu ich nie było, albo trzeba było przeszukać setki forów, stron fanowskich i artykułów w gazetach, aby do czegoś dotrzeć. Dobrym przykładem materiału, który powstał z ciekawości, jest artykuł o prawdziwych sprawach, które zainspirowały, twórców serialu Pitbull.


http://entuzjastagier.pl/2018/01/pitbull-prawdziwe-sprawy-z-sezonu-2.html

Po co mi pieniążki z Patronite? Potrzebuję niewielkiej sumy na wszelkiego rodzaju gry i filmy, które staram się opisywać. Czasami mam szczęście i trafi mi się taka stara gra gdzieś w koszu, na pchlim targu, albo na jakieś dobrej wyprzedaży online, ale czasami po prostu trzeba zacisnąć zęby i zapłacić pełną sumę. Sam Metal Gear na PSX kosztował mnie ponad 100 złotych. A wciąż jeszcze potrzebowałem wersji na PC (kolejna stówka). No i istnieje jeszcze wersja bleemcast, którą też wypadało by sprawdzić. Niestety im dokładniej się chce coś zrobić tym drożej wychodzi. Bleemcasta sobie w końcu odpuściłem, ze względu na brak funduszy (żona krzyczy).

Oczywiście wszystko co sobie postanowiłem mam zamiast tworzyć i tak, niezależnie od zbiórki, jednak jeśli dzięki niej, na pewno uda mi się pewne, materiały zdobyć szybciej. Nie jestem też żadnym kolekcjonerem, więc kiedy dana gra/ film już nie będzie mi potrzebna, będę kombinował, żeby ją jakoś wylosować dla jednego ze wspierających.

Małe Q&A

Po co piszesz o starociach?

Nie piszę wyłącznie o starociach, czasami opiszę też coś nowszego. A samym starszym grom też warto się przyjrzeć. W Steamowej biegunce nowych tytułów czasami o bardzo słabej jakości, zapominamy o klasykach, które dały podwaliny pod dzisiejsze trendy.

Po co piszesz o oczywistej oczywistości - przecież każdy wie że MGS czy Deus Ex to bardzo dobre gry.

Zgadza się, jednak rzut oka na nią po 20 latach jest bardzo ciekawy. Można się przekonać czy po takim czasie tytuł wciąż jest tak samo grywalny jak kiedyś. Można spojrzeć na chronologię cyklu, z perpektywy najnowszej części. Można też się przekonać czy nasz nowoczesny komputer się na nas nie obrazi kiedy poczęstujemy go tak starą płytką i strzeli focha odmawiając uruchomienia gry. W końcu można się też przekonać co zrobiła społeczność zgromadzona wokół takiego tytułu (mody do oryginalnego Deus Ex, mogą przyprawić o zawrót głowy).  No a  gdybym nie zagrał w MGS po tylu latach, nie dowiedział bym się przypadkiem co ma wspólnego Solid Snake z Christopherem Walkenem i Jean Claude van Dammem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co ci patronite, przecież możesz czerpać zyski z reklam?

Przez 6 miesięcy od zatwierdzenia adsense, otrzymałem jakieś...50 zł. Ludzie używają adblocki.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook