Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

W Patronite od 05.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2437

Liczba Patronów: 3229

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
1 930 łącznie

Szalom na Szerokiej - kultowy koncert FKŻ w sercu Kazimierza!

150 000 zł

1%

osiągnięto

148 070 zł

brakuje

Jewish Woodstock; największa scena muzyki żydowskiej na świecie; najlepsza muzyka i atmosfera; najważniejszy koncert lata; najbardziej oczekiwany koncert roku; powód, dla którego warto przyjechać na Kazimierz z drugiego krańca świata - to tylko kilka z określeń, jakie przez lata słyszeliśmy o koncercie Szalom na Szerokiej – kulminacji każdej edycji FKŻ.

W tym roku wracamy na Szeroką po trzyletniej przerwie i zapraszamy Was na 6-godzinne święto muzyki żydowskiej w sobotę, 1 lipca 2023 od godziny 18.00 - z gośćmi specjalnymi!

Liraz, debiutowała na festiwalowej scenie w ubiegłym roku. Jej koncert wzbudził ogromne emocje, również przez to, że razem z izraelskimi muzykami na scenie wystąpiły artystki z Iranu. Bardzo pragnęliśmy, aby to przesłanie solidarności z wszystkimi kobietami na świecie, którym odebrano głos popłynęło ze sceny koncertu 'Szalom na Szerokiej'.

Na naszej scenie swoje 20-lecie będzie obchodził kultowy izraelski zespół Boom Pam, a gośćmi specjalnymi ich koncertu będą ... Neta Elkayam, Shai Tsabari i Kutiman! Czy można wyobrazić sobie bardziej spektakularny skład?

Ulica Szeroka będzie znowu centrum świata żydowskiego! Pokażemy Wam całą różnorodność współczesnej muzyki żydowskiej - od klezmerskiej po psychodeliczną!

Wstęp na koncert zawsze był i pozostanie bezpłatny, abyście wszyscy mogli z niego skorzystać. Nie musimy Wam mówić, że tegoroczne koszty organizacji koncertu wzrosły niemalże dwukrotnie. W tym roku sięgną one prawie 1 miliona złotych. Chcielibyśmy zaprosić Was - naszą festiwalową publiczność, abyście stali się współorganizatorami koncertu. Możecie zostać jego mecenasami i przekazywać nam środki co miesiąc, albo dokonać jednorazowej wpłaty - może to być Wasz honorowy bilet na koncert.

Jeżeli każdy z około 15 000 gości zakupiłby taki bilet za 20 PLN, to otrzymalibyśmy 300 000 PLN, które pokryłyby niemalże połowę kosztów technicznych organizacji koncertu (wynajem sceny, świateł, nagłośnienia, obsługa sprzętu, ochrona itp.)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Piotr Mróz
Piotr Mróz
Próg: 20 zł
Dominik Sipiński
Dominik Sipiński
Próg: 50 zł