Fundacja Zwierzęca Polana

W Patronite od 22.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 427

Liczba Patronów: 366

Zostań Patronem
Kup na prezent
52 patronów
1 356 miesięcznie
7 540 łącznie
Naszą misją jest poprawa losu zwierząt – tych towarzyszących - jak psy, i gospodarskich – jak krowy czy konie.
Naszym podopiecznym tworzymy warunki, w których mogą otrząsnąć się po krzywdach poczynionych im przez człowieka i zrozumieć, że ludzka ręka może nie tylko sprawiać ból, ale i go koić.

O Autorze

Dobro to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się nią dzieli!

Fundacja Zwierzęca Polana istnieje od 2012 roku. Przez ten czas przeszliśmy długą drogę, przeżyliśmy wiele radości i trochę rozczarowań, wiele się nauczyliśmy – niekiedy na błędach.

Uczymy się i rozwijamy dalej – dla zwierząt. Przez te dziewięć lat pomagaliśmy im stale, troszczyliśmy się, opiekowaliśmy, martwiliśmy. Walczyliśmy o nie. Nierzadko wygrywaliśmy. Niekiedy przegrywaliśmy. Ciągle jednak wierzymy, że to, co robimy, ma sens. Że lepsza przyszłość dla zwierząt – nie tylko pojedynczych, które znamy z imienia, umiemy opisać ich charakter i emocje – jest możliwa i leży w naszych rękach.

Naszą misją jest poprawa losu zwierząt – tych towarzyszących, jak psy, ale i gospodarskich – jak krowy, konie czy świnie. 

Podopiecznym fundacji stwarzamy warunki, w których mogą otrząsnąć się po krzywdach poczynionych im przez człowieka i zrozumieć, że ludzka ręka może nie tylko sprawiać ból, ale i go koić.

Pod naszą opieką przebywa niemal setka zwierząt, w tym psy, koty, konie, krowy, owce. Wszystkie zostały nam podrzucone bądź też uratowane z trudnych warunków.

Nadrzędnym celem, do którego zmierza Fundacja Zwierzęca Polana jest stworzenie edukacyjnego sanktuarium dla zwierząt. To projekt w Polsce pionierski – na Zachodzie podobne miejsca istnieją, ale nasz kraj jest ich pozbawiony. Sanktuarium takie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie mogą żyć szczęśliwie i bezpiecznie, nie doznając krzywd od człowieka. 

Ale to nie wszystko! Sanktuarium będzie edukować – ludzie będą mogli je odwiedzać, obcować ze zwierzętami, przekonywać się, jak cudowne, wrażliwe i mądre są konie, krowy, owce.

A psy? One są z nami od zawsze i tak już pozostanie. Pod okiem najwybitniejszych specjalistów w Polsce i z pomocą domów tymczasowych nieustannie resocjalizujemy naszych psich podopiecznych, leczymy i znajdujemy im nowe domy. Dążymy też do zmniejszenia liczby bezdomnych psów w Polsce poprzez akcje sterylizacji, chipowanie i edukację.

Dlaczego Patronite.pl?

Przez 10 lat działalności utrzymujemy się niemal wyłącznie ze środków przekazywanych przez darczyńców indywidualnych. W tych trudnych czasach regularne wspieranie naszych podopiecznych, których mamy ponad setkę, daje nam możliwość bezpiecznego przetrwania. I działania dalej.

Zebranie wokół siebie Patronów na portalu pozwoli nam zaplanować w dłuższej perspektywie nasze działania i ze wzmożoną siłą walczyć z krzywdą, jaką człowiek funduje zwierzętom w Polsce każdego dnia.

Tylko dzięki Tobie możemy istnieć. Zdecyduj, czy jesteś Fanem, Ziomalem czy Wirtualnym Opiekunem Zwierząt i wspieraj nas regularnie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Justyna Swacha
Justyna Swacha
Próg: 47 zł
Martyna  Błazińska
Martyna Błazińska
Próg: 47 zł
Milena
Milena
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anna Woźniak
Anna Woźniak
Próg: 30 zł
Agnieszka Ossowska-Sowińska
Agnieszka Ossowska-Sowińska
Próg: 10 zł