In Blessed Art

W Patronite od 02.12.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
IKONOPISANIE! To nasza pasja. Chodź z nami poszukiwać Piękna!

O Autorze

Cieszymy się, że nas odwiedziłeś!

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc: „Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jesteśmy organizacją, której cel to pomoc przez sztukę sakralną. Tworzymy wspólne warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonopisania i ikonografii bizantyjskiej. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny, odkrywanie siebie, budowanie relacji z Bogiem i ludźmi, wspólnota. Przez naszą pracę, pasję i zdolności zdobywamy środki na pomaganie.

Logo In Blessed Art

Naszą pracę wyraziliśmy hasłem IN BLESSED ART, co oznacza W BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE/OWOCU. Nasze logo to zarys tęczy i gałązka oliwna, czyli znaki nadziei i przymierza.

 

Nasza fundacja jako jedyna w Polsce proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School. Organizujemy też warsztaty na Jasnej Górze i innych miejscach świata.

 www.InBlessedArtSchool.pl

Prócz filmów instruktażowych dla uczniów tworzymy też filmy wyjaśniające teologie ikon. Może nie za dobre jakościowo - jeszcze brak funduszy na dobry sprzęt :-( Jednak, robimy to z całą pasją i mamy nadzieję na rozwój :-)

Jako artyści chcemy by sztuka pomagała tym, których życie dotknęło chorobą, uzależnieniem. Pomagamy bezpośrednio artystom, których dotknęły różne tragedie. Chcemy by nasza praca wspierała też tych, których dotykają kataklizmy i wojny. Organizujemy różne akcje, aukcje ikon oraz zbiórki.

Pomagamy Rodakom w Ukrainie naszymi talentami. Min. pomalowaliśmy kościół w Susłach - wsi założonej przez kolonistów z Polski:

 

Udało nam się wesprzeć "Małych Artystów", którzy przeżywają biedę i konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie. Zebraliśmy ponad 500 kg przyrządów szkolnych i słodyczy. Przekazaliśmy je osobiście angażując też żołnierzy, dzieciom w miasteczku koło Doniecka. To była nasza trzecia taka akcja.

Współorganizujemy też Międzynarodowe Charytatywne Warsztaty "ELEOS", gdzie spotykamy się w gronie doświadczonych artystów.

Zapraszamy na nasze strony internetowe by dowiedzieć się więcej!

inblessedart.pl

inblessedartschool.pl

inblessedartshop.pl

elazaricon.pl

 

Chcemy robić więcej i doskonalej. Potrzebujemy Twojego wspierania. Ciągle mamy braki. Nie jest nam łatwo zebrać pieniądze na dobry sprzęt, wydanie katalogów...

Dlatego liczymy na objęcie nas PATRONATEM.

 

Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia i pomaga!

Z radością poszukujemy błogosławieństwa w naszym życiu!

Chodź z nami! Razem możemy więcej!

 

Zostań naszym Aniołem Stróżem, św. Józefem, Salomonem i Patriarchą Jakubem!

 

 

 

 

Warto też wspomnieć skąd się zrodziła ta pasją :-)

Fundację założył i nią dowodzi jako prezes El'azar Hubert Kampa

Na co dzień ikonograf. Od 2010 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie. Jest także zawodowym florystą. 

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych, wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos" (workshopeleos.ue). 

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

Swój dorobek i talenty oddał w całości dla fundacji i w niej zaangażował się całkowicie.

 

Pracownia Ikon

www.elazaricon.pl

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem