Strefa Patrona:

Oborniki
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
13

patronów

155 zł

miesięcznie

1530 zł

łącznie

 

  Czołem Ojczyźnie! Jestem instruktorem i zawodnikiem Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Twórcą filmów o walce bronią białą na YouTube. Ostatnie 16 lat swojego życia poświęciłem studiowaniu, trenowaniu i nauczaniu walki mieczami, długimi nożami czy bronią drzewcową. Obecnie moim celem jest odtworzenie "Sztuki Krzyżowej" walki polską szablą.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
15 %
100%
osiągnięto 15%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 845 zł
Plan minimum!
Podstawowy cel budżetowy - dzięki jego osiągnięciu sfinansuję część bazowych kosztów swojej działalności!
Dziękuję za wsparcie!
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2345 zł
No to jazda!
Przekroczenie tego progu pozwoli mi co najmniej 1 raz w miesiącu jeździć na turnieje DESW. Będę mógł je dla Was nagrywać i na bieżąco je dla Was recenzować.
Pozwoli mi łatwiej inwestować w rozwój klubu poprzez zakupy nowego sprzętu do DESW i recenzowanie go dla Was abyście wiedzieli czy warto na niego wydawać wasze ciężko zarobione pieniądze.
Będę mógł poświęcić także więcej czasu na przygotowanie kursów online (tłumaczeń, interpretacji i materiałów wideo).

Choć filmy będą dostępne dla wszystkich, Patroni zobaczą je pięć dni wcześniej!
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4845 zł
Film Szkoleniowy DESW
Po osiągnięciu tego progu będę mógł zmodernizować swój czas pracy i zapewnić sobie i Wam bardziej przewidywalną, rytmiczną publikację materiałów szkoleniowych!
W tym momencie będę mógł poświęcić się nagraniu profesjonalnego filmu będącego kompendium walki Długim Mieczem który będę nagrywał w historycznych lokalizacjach naszego malowniczego kraju.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9845 zł
Podbijamy Świat!
Osiągnięcie tego progu pozwoli mi komfortowo skupić się na prowadzeniu klubu, regularnym publikowaniu materiałów szkoleniowych, nagrywaniu filmów i startowaniu w międzynarodowych prestiżowych turniejach DESW w europie i Stanach Zjednoczonych.

Będę przeprowadzał regularne warsztaty walki bronią białą w barwnych lokalizacjach wybranych specjalnie dla moich patronów.

Jako bonus za osiągnięcie tego celu, zrealizuję serię filmów o grupach DESW na całym świecie które będę odwiedzał aby prowadzić z nimi warsztaty i walczyć z szermierzami którzy tam trenują. Zachęcę też swoich patronów do wybierania klubów które mam odwiedzić.

O Autorze

Czołem!

Nazywam się Marek Helman i od 2001 roku uprawiam Dawne Europejskie Sztuki Walki (DESW). Nauczam walki długim mieczem, kordem (Dussack), rapierem, szablą wczesną i późną wojskową, sztyletami, kijem i halabardą, tłumaczę i interpretuję średniowiecznie traktaty o walce bronią białą. Jestem drużynowym zdobywcą pucharu świata federacji IFHEMA oraz srebrnym medalistą w kategorii rapiera.

Rozwijanie tej pasji przez ostatnie 16 lat udowodniło mi, że znalezienie sponsorów na zakup kosztownego sprzętu ochronnego, mieczy, czy wyjazd na zawody jest praktycznie niemożliwy. W końcu walka mieczem czy szablą to nie piłka nożna. Inwestowałem więc swoje prywatne finanse zarówno w wynajmowanie sali, zakup sprzętu dla początkujących szermierzy czy wyjazdy na zawody.

Postanowiłem rozpocząć prace nad internetowym kursem walki bronią białą. Pierwsze wpisy i tłumaczenia już pojawiły się na stronie mojego klubu. Poza tłumaczeniami nagrywam także filmy szkoleniowe w których prezentuję interpretacje wybranych technik czy kombinacji.
Poza pracą nad samymi sztukami walki podejmuję różne wyzwania, jak biegi w 30kg średniowiecznej zbroi płytowej.

Dodatkowo będę podejmował kolejne coraz trudniejsze wyzwania, publikował treści związane z walką bronią białą, obalał mity które narosły dookooła mieczy i rycerstwa.

Chcę, by pieniądze zebrane przez Patronów przeznaczone zostały na rozbudowę mojejgo klubu sportowego, zakup i renowację sprzętu, prace nad kolejnymi matriałami filmowymi. 

Chcę zapewnić Wam regularność publikacji, zwiekszyć skalę obecności mojej w Internecie. Jednocześnie prowadzić internetowy kurs walki bronią białą, kręcić filmy w ciekawych lokalizacjach wyzywać na pojedynki szermierzy z różnych części świata czy prezentować relacje z przygotowań do biegów w zbroi, czy samych startów.
Potrzebuję do tego Waszego wsparcia!

Zapraszam do objęcia mnie patronatem. To dla mnie bardzo ważny moment, Wierzę, że rozpoczynam dziś nowy okres dla popularyzacji DESW. Dziekuję Wam wszystkim!

 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 3
Dziękuję za Twoje wsparcie! Jest ono dla mnie bardzo ważne, pomoże mi w działaniu, a przy okazji jak mnie spotkasz i przyznasz ze jesteś moim patronem to przybijemy razem piątkę!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 8
Jeszcze raz dziękuję za Twoją pomoc! Twoje nazwisko czy ksywka pojawi się na mojej stronie www.fechtschule.pl na liście patronów.
Dodatkowo dostaniesz zawczasu informację gdzie pojawię się aby biegać w zbroi, na zawody czy warsztaty aby spokojnie móc porozmawiać przed eventem czy strzelić wspólną fotę.
Po 12 miesiącach patronatu dostaniesz ode mnie T-shirt patrona z wizualizacją walczących szermierzy.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 2
No teraz to się popisałeś!
w zamian w zbliżającym odcinku o walce bronią białą czy o biegach w zbroi umieszczę informację o patronach z tego poziomu. Dodatkowo ten próg zawiera nagrody z progów 5zł i 10zł.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Zostajesz oficjalnym Sponsorem!
Poza nagrodami z niższych progów Twoje nazwisko lub ksywka zostaną wpisane na listę sponsorów na mojej stronie www.fechtschule.pl oraz w opisach moich fanpage na Facebooku.
Na tym progu już po 6 miesiącach patronatu dostaniesz ode mnie T-shirt patrona z wizualizacją walczących szermierzy
Dostaniesz także dyplom z podziękowaniem za Twoje wsparcie który będziesz mógł powiesić w swojej firmie lub w domu.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
To jakieś szaleństwo!
Ale skoro tak bardzo zależy ci na rozwoju DESW to możesz zadać mi temat który chcesz abym poruszył w filmach o walce bronią białą, lub dać mi zadanie które będę musiał wykonać w zbroi (oczywiście bez przesady).
Po przekroczeniu tego progu już po 2 miesiącach patronatu dostaniesz ode mnie T-shirt patrona z wizualizacją walczących szermierzy
Poza tym dostaniesz także nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 15
Musisz być pasjonatem DESW!
w zamian będziesz mógł wziąć udział w specjalnych warsztatach które będę organizował dla moich sponsorów i odbyć trening walki bronią białą w kameralnym gronie (2-3 osób) w mieście w którym akurat będę ze względu na planowany event,
Raz w miesiącu będę nagrywał dedykowany dla Ciebie materiał wideo o walce bronią białą. Będziesz odbiorcą spersonalizowanego dla siebie kursu online.
Gdy zostaniesz patronem tego lub wyższego progu w ciągu tygodnia dostaniesz ode mnie T-shirt patrona z wizualizacją walczących szermierzy
Dodatkowo otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Oficjalnie stałeś się moim Mecenasem!
Twoje nazwisko, ksywka, nazwa firmy czy logo pojawią się na banerze w moim klubie, na wszystkich materiałach wideo z biegów oraz filmach szkoleniowych z walki bronią białą.
Niczym średniowieczny książę obsypujący złotem swojego rycerza otrzymasz dostęp do tajnej wiedzy swojego championa. Podobnie jak w progu od 300zł przygotuję dedykowany dla Ciebie kurs wideo jednak będzie on aktualizowany każdego tygodnia o nowy materiał do ćwiczeń.
Próg ten zawiera również wszystkie materiały z poprzednich progów.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Elementy składające się na walkę i kiedy pojawiają się duble
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
1 tydzień temu
Czy w walce jest miejsce dla zasłon? Czym jest "Sztuka Fechtunku"? Jak wg. mistrza Meyera powinna wyglądać nauka fechtunku? I skąd się biorą trafienia obopólne? Zapraszam do oglądania.
Darmowy!
Brak komentarzy
Videoblog zapowiedź Polska
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
1 tydzień temu
Zapowiedź kolejnego materiału na Rycerskiej Sztuce Fechtunku
Darmowy!
Brak komentarzy
Długi Miecz 1v
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
1 tydzień temu
Czołem Ojczyźnie, Zgodnie z obietnicą przesyłam wam pierwsze tłumaczenie traktatu mistrza Meyera. Każdego tygodnia będziecie otrzymywać dwa wpisy zawierające kolejne strony "Rycerskiej Sztuki Fechtunku". Na pierwszy ogień idzie 1v z długiego miecza. A już jutro kolejna strona 1r
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Witam w nowym 2018 roku!
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
2 tygodnie temu
Razem z rokiem 2017 rokiem zakończył się najbardziej absorbujący mnie projekt na Uczelni którego realizacja uniemożliwiała mi pracę nad nową treścią na mojego bloga Patronite. Z nowym rokiem zabieram się także za realizację nowych projektów. A oto co was czeka w 2018 roku na moim profilu Patronite.
Darmowy!
Komentarze: 1
Szabla Wz.17 pierwsze wrażenia
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
2 miesiące temu
Zapraszam was na pierwszy film o szabli Wz.17
Darmowy!
Brak komentarzy
Szabla wojskowa Wzór 17
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
3 miesiące temu
Nowa oferta szabli wojskowej na polskim rynku.
Darmowy!
Brak komentarzy
Postawy w szermierce długim mieczem Vol.1
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
3 miesiące temu
Stać, czy nie stać? Oto jest pytanie! Tyle pięknych postaw, ale czy stawanie w którejkolwiek coś daje? W tym artykule opowiem Wam o postawach w długim mieczy mistrza Joachima Meyera, ile ich jest? jaki jest ich sens?... i dlaczego powinny interesować Cię tylko cztery...
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Kurs ścinania głów w Poznaniu
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
6 miesięcy temu
Na Starym Rynku w Poznaniu poprowadzę kurs ścinania głów mieczem.
Darmowy!
Brak komentarzy
Wykonanie pierwszych czterech form z gardy Von Tag
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
6 miesięcy temu
W ostatnich dwóch postach pisałem Wam o ćwiczeniach na doskonalenie gardy Von Tag. Teraz przedstawiam Wam wykonanie pierwszych czterech form na których oparte są te ćwiczenia.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Ćwiczenia na gardę Von Tag Vol-2
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
6 miesięcy temu
No to przyspieszamy! dzisiaj zaprezentuję Wam trening grupowy pierwszej formy z gardy Von Tag oraz aplikację jej w ćwiczeniach.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Ćwiczenia na gardę Von Tag Vol-1
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
6 miesięcy temu
Czołem Ojczyźnie! trochę czasu mi zajęło aby się ogarnąć z wyjazdem na ILHG 2017. Zanim zdam wam relację z tej imprezy zapraszam was do obejrzenia propozycji na ćwiczenia doskonalące gardę Von Tag na podstawie traktatu mistrza Meyera
Darmowy!
Brak komentarzy
Pracowity weekend
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
7 miesięcy temu
Czołem moi drodzy! W poprzednim tygodniu nie udostępniłem dla was nowego materiału i w związku z tym tygodniu postaram się udostępnić dwa. Jeżeli zastanawiacie się co było przyczyną to śpieszę wyjaśnieniami.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Kombinacja cięć mistrzowskich: Krumphau, Schielhau, Zwerhau Vol1
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
7 miesięcy temu
W tym odcinku zaprezentujemy wam zastosowanie trzech mistrzowskich cięć (Krupmhau, Schielhau oraz Zwerhau) w kombinacji jako cięcia "zbijające, zwodzące i trafiające" razem z krokami prostym, trójkątnym oraz skradzionym. 
Darmowy!
Brak komentarzy
Wystąpienie na konferencji pt. „Szermierka w ujęciu naukowy i szkoleniowym"
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
7 miesięcy temu
Moje wystąpienie na konferencji dotyczącej nauki i metodyki w szermierce która miała miejsce w Poznaniu w dniach 1-2 Czerwca 2017r. Miałem przedstawić środowisko DESW jednak po wysłuchaniu wykładu o historii szermierki, o ciężkich mieczach do ogłuszania oraz o braku technik, pracy nóg czy taktyki aż do pojawienia się rapiera w XVIIw przed którym była jakaś pustka... musiałem przerobić swoje wystąpienie i skorygować postawione poprzedniego dnia tezy.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Krumphau Vol.1 - Podstawowe błędy podczas wykonywania Krumphau
autor: Rycerska Sztuka Fechtunku
7 miesięcy temu
W tym odcinku wraz z Radkiem Duszyńskim zwracamy uwagę na najczęstsze błędy w trakcie wykonywania Krumphau: 1. Nurkowanie sztychem (nie jest to błąd jeżeli wykonujemy Speren) 2. Unoszenie rąk w trakcie cięcia 3. Zarzucanie sztychu w bok lub za siebie 4. Zła praca nóg
Darmowy!
Brak komentarzy