KonteStacja.com

W Patronite od 17.08.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 169

liczba Patronów: 150

50 patronów
1 095 zł miesięcznie
KonteStacja.com to istniejący ponad 10 lat projekt o tematyce wolnorynkowo-przedsiębiorczej.

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Kontestacja.com to istniejący od dekady projekt promujący: 

 • wolny rynek,
 • przedsiębiorczość,
 • wolność słowa,
  oraz
 • własność prywatną.

NASZA MISJA

Chcemy społeczeństwa opartego na wolności zawierania umów między wolnymi ludźmi, a nie na odgórnych regulacjach państwa pełniącego rolę boga, które rości sobie prawa do ingerowania w każdy aspekt naszego życia. 

Nie podoba nam się idea państwa opiekuńczego. Nie chcemy postępującej instytucjonalizacji życia. Bezkarność i arogancja urzędników państwowych działa nam na nerwy. Mamy dość tego, że państwo traktuje obywateli, którym ma służyć, jak nieodpowiedzialne dzieci, które trzeba wychować. Uważamy, że każdy z nas, jako wolny człowiek, ma naturalne prawo decydować o tym jak chce żyć i co jest dla niego najlepsze - nawet jeżeli jego decyzje przynoszą mu szkodę. 

Misją Kontestacji jest więc reedukacja społeczeństwa polskiego, przywracanie nazwom ich pierwotnych znaczeń, wyjaśnianie, że 2+2=4 niezależnie od aktualnego klimatu politycznego, zachęcanie do zdrowego rozsądku we wszystkich dziedzinach życia, promowanie odwagi cywilnej i odpowiedzialności za swoje własne życie, oraz tępienie ślepej, irracjonalnej wiary w państwo. 

I na koniec - last but not least - misją Kontestacji jest mówienie o tym wszystkim w sposób zrozumiały dla każdego, z dystansem i z humorem - bo jesteśmy wszyscy przecież tylko ludźmi. 

 

KILKA SŁÓW OD ZAŁOŻYCIELA

Radio to założyłem dokładnie dziesięć lat temu wraz z Martinem, moim przyjacielem. Mieliśmy misję, by uczyć ludzi samodzielnego myślenia, wolnego rynku, przedsiębiorczości i otwartego podejścia do nieszablonowej edukacji.

Przez pierwszy okres istnienia, nadawaliśmy sami po cztery audycje tygodniowo. Hardcore. Potem zaczęła się rozrastać w sposób dla nas zupełnie niespotykany. 

 

CZYM SIĘ MOŻEMY JESZCZE POCHWALIĆ?

Przez ostatnie 3,5 tysiąca dni nagraliśmy ponad 6 tysięcy audycji (pozwólcie, że dam wam próbkę>>>). A i jeszcze organizując przy tym, równo, 10 KontestCampów.

Przy okazji robiliśmy dziesiątki innych projektów, którymi nie chcę was tutaj zanudzać...

Radio z biegiem lat poszybowało w stronę tematów przedsiębiorczych, dając solidną wiedzę wielu z was (z tego co mi mówiliście), zachowując przy tym swój dość wolnorynkowy charakter.

Dlatego poddajemy się wolnorynkowej weryfikacji.

W CZYM PROBLEM?

W funduszach. 
Niedawno mieliśmy atak "hakierów". Tym raze udany. I nie chcę teraz wnikać w technikalia przyczyn, bo już działa. Niemniej nie wiadomo jak długo. Bo nie da się robić wiecznie deficytowego projektu.

Bez supportu, rozwoju i marketingu...

Uprzedzam od razu "rady mędrców", że powinniśmy wypracować odpowiedni model biznesowy, bądź "znaleźć sobie reklamodawców". Projekty tego typu żyją w Polsce albo z dotacji europejskich, albo są inicjatywą kilku wydurniających się, po zajęciach, studentów.

My chcieliśmy stworzyć coś ambitniejszego. I w sumie się udało.

Ale, nie oszkujmy się, finansowo to się nie spina. A niestety nie posiadamy milionów na koncie, które moglibyśmy charytatywnie rozdysponować. Wobec tego teraz los dalszy radia jest w twoich rękach.

I poddajemy się wolnorynkowej ocenie.

Dlatego stawiam takie wyzwanie

Opracowaliśmy konkretne cele dla KonteStacji, które znajdziesz na górze tej strony. Zamierzamy się ich ściśle trzymać. 

A szczegółowe harmonogramy i szczegóły projektów, będą dostępne tylko dla patronów na naszej tajnej grupie KULISY oraz w niektórych mailach. 

Byłoby dość zabawne, gdyby potencjał 6 tys. audycji,  kilkudziesięciu tysięcy odwiedzających KonteStację, 34 tys. maili i 76 tys. fanów się zmarnował. Nie mówiąc o tym, że wg mocno wiarygodnych statystyk, choć raz z naszymi materiałami zetknęło się już ponad milion osób.

 

JAKIE TO SĄ KOSZTY?

Na spotkaniach w "realu" często spotykam się ze "specjalistami" od internetu, którzy mówią:
- Skąd te koszty? Przecież domenka kosztuje złotówkę, a hosting dziewięć. To radio kosztuje cię dychę rocznie.

Odpuszczając sobie totalnych ignorantów muszę jednak uświadomić niektórych, że utrzymanie kosztuje rzeczywiście dychę. Ale z trzema zerami po niej. I to miesięcznie.

 

JAK MOŻESZ POMÓC?

Krótka piłka.
Możesz zrobić przelew. Ale stały. Co miesiąc. Na tyle na ile cię stać. 
Bez owijania w bawełnę.

A CO W ZAMIAN?

Przede wszystkim radio będzie i istnieć i się rozwijać. Pojawią się nowe audycje, dotrzemy z misją do szerszego grona odbiorców, ale to już opisaliśmy w celach na górze tej strony. 

A TY dodatkowo dostajesz dostęp do naszego Kontest Klubu 
(każdy kolejny próg zawiera wszystkie poprzednie)


Na który składają się m. in. 

 1. (7+) StartPack - w ciągu pierwszych 100 dni patronowania, wyślemy ci co miesiąc w uznaniu twojej roli patrona KonteStacji:
  1. Ebook: "Nie powinieneś zostawać przedsiębiorcą!" - który sami napisaliśmy, by zniechęcić was do prowadzenia firmy (wart 19 zł)
  2. Pakiet nagrań AntyZUS - video całodziennej konferencji nt. optymalizacji składek ZUS (wart 97 zł)
  3. Ebook: "Siła woli" - Henry Hazlitta  (wart 26 zł) ufundowany przez zacne wydawnictwo Fijor Publishing
 2. (7+) Kulisy - supertajna grupa na facebooku skierowana tylko do patronów. Omawiamy tam nasze projekty i ich tajniki w ramach superfajnej społeczności.
 3. (27+)  StartPack PREMIUM - w ciągu następnych 80 dni patronowania, wyślemy ci co miesiąc:
  1. Od pasji do biznesu - wyjątkowe wideoszkolenie Andrzeja Burzyńskiego, nt tego, jak przekuwać pasję na biznes (wart ok. 270 zł)
  2. Video "Pakiet samoobrony", czyli jak się efektywnie bronić w mieście (wart 97 zł)
  3. Od programisty do założyciela firmy, czyli wyznanie właściciela jednej z gier multiplayer (wart 129 zł)
  4. Bardzo specjalna niespodzianka (warta tyle ile niespodzianka, czyli będzie niespodzianka)
 4. (27+) KontestPack on-line  - Co 10 lub 3 dni (zobacz nasze cele na górze) wyślę ci dawkę edukacji i motywacji. I sam je dla ciebie wybiorę.
 5. (77+) KontestPaczka (taką, którą możesz wziąć do ręki) - będę ci wysyłał co jakiś czas książkę. Taką do czytania. Papierową. Wg mnie mocno wartościową (bo też ja ją wybiorę). 
 6.  (99+) KontestPaczka pójdzie na adres twoich znajomych lub kogokolwiek komu chcesz zrobić prezent. Conajmniej 3-4 adresy każdego roku. 

A przy wyższych kwotach zapraszam do kontaktu komercyjnych graczy, którzy chcą się wybić dzięki radiu na adres: redakcja(małpa)kontestacja.com

Niniejszym podziękował za 10 lat istnienia. 
z głęboką nadzieją, że na nich się nie skończy

Marcin Hugo Kosiński

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem