W Patronite od 22.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3023

Liczba Patronów: 3198

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
220 łącznie

Regularne działania Loesje: • nowe plakaty • otwarte warsztaty pisania i inne wydarzenia • kreatywny newsletter

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 990 zł

brakuje

Możesz wesprzeć regularne działanie Loesje! Niewielkie organizacje, takie jak Loesje, bazują często na społecznej pracy osób zaangażowanych w ich tworzenie – wierzących w wartości i idee, na których opierają swoje działania i chcących nimi inspirować innych.
Loesje wierzy w sprawczość słów i od blisko 40 lat pisze teksty, które podkreślają konstruktywną i twórczą moc języka.

Swoją cegiełką pomagasz nam:
• regularnie publikować nowe plakaty po polsku – które powstają na warsztatach pisania i jako tłumaczenia haseł już istniejących w innych językach,
• organizować warsztaty kreatywnego pisania – na które możesz przyjść, by poćwiczyć techniki kreatywnego pisania i twórcze myślenie oraz wziąć aktywny udział w tworzeniu plakatów,
• organizować inne otwarte wydarzenia – w tym roku planujemy np. slajdowiska z tematycznymi plakatami, które będą okazją do spotkań na świeżym powietrzu,
• wysyłać stały, comiesięczny newsletter – znajdziesz w nim m.in. plakaty do pobrania, ćwiczenia z zakresu kreatywnego pisania (które możesz wykonać samodzielnie albo z kimś) oraz garść informacji o aktualnych działaniach Loesje w Polsce. Kreatywne ćwiczenia z newslettera z powodzeniem wykorzystasz w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na newsletter zapiszesz się na Loesje.pl.

Zapowiedzi wydarzeń znajdziesz w postach Loesje w mediach społecznościowych, w newsletterze i na Loesje.pl. Warsztaty organizujemy też czasami w formule online.

Warsztaty Loesje to przestrzeń konstruktywnej dyskusji i twórczej wymiany pomysłów. W praktyce oznacza to wspólne pisanie krótkich tekstów, opartych na zabawie skojarzeniami słownymi. Pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe i efektywnie uruchomić kreatywne myślenie.

Nowe plakaty trafiają do zasobów na Loesje.org (strona z plakatami w kilkudziesięciu językach) i naklejki - które zawsze otrzymasz podczas wydarzeń Loesje.

1

Działania miejskie • cel 1: odnowienie murali w Warszawie, w tym "Prz szłość" i "Umysł / otwarte 24h"

7 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 990 zł

brakuje

Murale Loesje w Warszawie od blisko dekady inspirują przechodniów i motywują ich do działania.
Ze względu na blaknięcie farby, zabrudzenia na ścianach oraz tagi i dopiski, część z nich wymaga odnowy. Jej koszt szacujemy na 5000 zł w sumie i jest to pierwszy cel, który wpisujemy w działania miejskie.
Na działania takie jak renowacja murali trudno pozyskać granty ze środków publicznych, stąd pomysł włączenia ich w kampanię na Patronite.

Najpilniejsze murale do odnowy:
Prz szłość – stworzony na ul. Jadowskiej 7 na Szmulkach jesienią 2015 roku. Znajduje się na ścianie, którą najlepiej widać z pociągów Kolei Mazowieckich jadących na trasie Dworca Wileńskiego. Na ścianie prowadzone były prace, po których została plomba w kolorze innym niż białe tło muralu – stąd całość wymaga odmalowania. Pod muralem pojawiły się też dopiski, które w ramach odnowienia zostaną zamalowane.
Umysł / otwarte 24h - który pojawił się jesienią 2013 roku na pawilonie przy ul. Międzynarodowej 53 na Saskiej Kępie. Ściana z muralem jest dostępna z poziomu ulicy i mimo że przez kilka pierwszych lat obok hasła nie pojawiały się żadne dodatki - teraz pokrywają go tagi. Stąd również ta realizacja wymaga gruntownego odświeżenia.

Mimo pierwotnych planów odnowienia w roku 2021 muralu z hasłem "Im dłużej czekasz na przyszłość / tym będzie krótsza" na Stalowej 38, na etapie uruchamiania kampanii musimy z nich zrezygnować ze względu na plan zabudowy podwórka - nowy budynek zasłoni całkowicie ścianę z muralem, być może jeszcze w tym roku.

Jeśli pierwszy cel uda nam się zrealizować, kolejnym z obszaru działań miejskich będzie stworzenie nowego muralu w innej części miasta. Hasło na nowy mural – podobnie jak na wcześniejsze realizacje – zostanie wybrane w ramach głosowania online.


1


1
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Juliusz Bennich
Juliusz Bennich
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł