LudzieDrogi.pl

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
105 łącznie
LudzieDrogi.pl jest to blog o tematyce podróżniczej. Możecie na nim znaleźć relacje z podróży, mikrowycieczek, przejść. Na blogu znajdziecie opisy nie tylko szlaków górskich, ale również z innych zakątków Polski czy świata. Fotorelacje i wideorelacje oraz praktyczne porady.

O Autorze

 

Mam na imię Tomasz Marek Badur, dla znajomych po prostu Tomek lub Marek jak komu wygodniej i jak kto mnie zapamiętał :) obecnie od ponad 14 lat mieszkam w Piekarach Śląskich, jednak urodziłem się w Małopolsce.

Zawodowo związany jestem z turystyką i rekreacją. Prywatnie staram się podróżować, odkrywać ciekawe miejsca w Polsce jak i zagranicą. Długodystansowe wojaże stały się moim hobby dość dawno.

Od 1997 r. początkowo tylko trekking w górach Polski (Beskidy,Tatry, Bieszczady, Sudety), później trekking i wspinaczka w górach/skałach Polski i Europy.

W 2019 roku samotne przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego (519 km – dystans zmierzony Suntto Ambit 3 Peak) w czasie 313 godzin i 21 minut.

W zasadzie w 2020 roku nastąpiła reaktywacja blogu, po długiej nie obecności... próbuję odbudować na nowo bloga... Wielu rzeczy nadal nie ma ale sukcesywnie dorzucam kolejne treści.

O blogu

LudzieDrogi.pl jest to blog o tematyce podróżniczej. Możecie na nim znaleźć relacje z podróży, mikrowycieczek, przejść. Na blogu znajdziecie opisy nie tylko szlaków górskich, ale również z innych zakątków Polski czy świata. Fotorelacje i wideorelacje oraz praktyczne porady wraz z opowieściami przywiezionymi z różnych części kraju i świata. Na blogu znajdziesz również opisy ekwipunku, którego używam, testy odzieży, obuwia oraz innych akcesoriów, które przydatne są podczas podróży. Blog to również miejsce moich przemyśleń na temat żywienia, życia.

Może mnie wspomożesz? Będzie mi miło. Z góry dziękuję.

Jeśli, znalazłeś u mnie ciekawy artykuł, który pomógł Ci w podróży, popierasz ideę akcji, które organizuję lub popierasz to co robię, będzie mi miło, jak zostawisz mi mały napiwek. Pieniądze uzbierane w ten sposób przeznaczę na utrzymanie bloga (opłatę hostingu, domeny, itp.).

Nie myślę tylko o sobie... wiele planów, wiele możliwości i zrobienia czegoś dobrego...

Pomogą mi też w innych przedsięwzięciach, takich jak akcje charytatywne, wyprawy, tworzenie dla Was relacji z wypraw, obiektywnych i niezależnych recenzji sprzętu, ekwipunku, a na takich bardzo mi zależy (sponsorowane recenzje nie zawsze mogą być obiektywne, a takich nie  chcę robić i nie będę) i wiele innych…

Dzięki temu będę mógł planować bez większych skrępowań, więcej akcji charytatywnych polegających na promowaniu pomagania innym, przez przejścia szlaków, zbiórki, kwesty itd. Nie będę musiał liczyć tylko na swoje środki. Jeśli też podróżujesz doskonale wiesz, że każdy grosz się liczy i jest potrzebny, choćby na zakup biletów komunikacji (PKS, PKP itd.), opłatę noclegów (jeśli są), jedzenie, niezbędne wydatki,  doposażenie bądź odświeżenie swojego sprzętu turystycznego kupując nowy itd.

Ci co mnie znają wiedzą, że nie wymagam hotelu, żeby się przespać, że wystarczy jedynie górska koliba, a może nawet trochę miejsca na podłodze… Nie wymagam restauracji i wykwintnych posiłków, a jedynie coś aby przegryźć i iść dalej nieść pomoc… Być po prostu sobą…

Dzięki Wam będę mógł tworzyć niezależne testy i recenzje sprzętu aby były możliwie jak najbardziej obiektywne, a nie stać się kolejną fabryką pochlebnych sponsorowanych przez producentów opinii, mających często bardzo nie wiele z rzeczywistością.

Jak Wam się podoba taka recenzja? Dajcie znać w komentarzach. To od Was będzie zależało w jakim kierunku będzie się rozwijał ten blog (vlog).

 

Kolejna akcja charytatywna połączona z przejściem szlaku długodystansowego:

więcej informacji znajdziesz pod linkiem:
https://www.ludziedrogi.pl/glowny-szlak-sudecki-charytatywnie/

 

Ostatnie zakończone, większe wyzwanie połączone z akcją charytatywną.

Pierwsza Zimowa próba Przejścia Szlaku Karpackiego, Na plakacie zielona linia pokazuje ukończoną cześć Szlaku Karpackiego – 250 km odcinek . Z uwagi na kontuzję, musiałem się wycofać ze zboczy Wielkiej Rawki w Bieszczadach po przejściu 250km.
Więcej na ten temat na blogu: https://www.ludziedrogi.pl/250-km-samotnosci-na-zimowym-szlaku-karpackim/

Ile środków udało się zebrać podczas akcji?

Moja zbiórka pieniędzy przeprowadzona na Facebooku, znajdująca się pod linkiem tutaj. Przyniosła Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci z siedzibą w Rzeszowie pomoc w kwocie 1700,00 zł. Po podliczeniu wpłaconych pieniędzy na konto bankowe z dopiskiem „Zimowy Szlak Karpacki” dało to kwotę 1155,00 zł. Co za tym idzie suma obu zbiórek dała kwotę 2855,00 zł . Nie jest to jakaś spora kwota jednak, w dobie pandemii myślę, że i tak nie jest źle. Wszystkim darczyńcom serdecznie za to dziękuję.

Obecnie mam kolejne wyzwanie, połączone z akcją charytatywną - PIERWSZE ZIMOWE PRZEJŚCIE SZLAKU KARPACKIEGO 2021:

Więcej informacji na temat przejścia i akcji charytatywnej:

https://www.ludziedrogi.pl/zimowe-przejscie-szlaku-karpackiego

Kolejnym dużym i eXtremalnym projektem jest zimowe przejście Szlaku Karpackiego, (szlak długodystansowy Grybów-Rzeszów, koloru niebieskiego, dystans 450 km)

6 stycznia wyruszam na szlak z Rzeszowa w kierunku Grybowa. Przejście jest połączone z akcją charytatywną dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci.

Staram się wrzucać na bieżąco realizowane projekty, aktualnie ukończyłem wreszcie cykl fotorelacji
z przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego z 2019 roku. Fotorelację podzieliłem na IV części, myślę że tak jest wygodniej do oglądania. Poniżej fotorelacja z GSB z pierwszej części:

Dodatkowo drobny opis trasy zawartej w filmie pod linkiem:

https://www.ludziedrogi.pl/gsb-2019-bieszczady/

Pozostałe fotorelacje znajdziecie na stronach:

https://www.ludziedrogi.pl/gsb-2019-beskid-niski/

https://www.ludziedrogi.pl/gsb-2019-beskid-sadecki-gorce/

https://www.ludziedrogi.pl/gsb-2019-beskid-zywiecki-i-beskid-slaski/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Wojciech Obłój
Wojciech Obłój
Próg: 20 zł