Marek Rolnik - ekologiczne gospodarstwo i skansen

W Patronite od 30.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Koniec wyjazdów i budowa farmy ekologicznej

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Największe wyzwanie to budowa farmy ekologicznej. W dzisiejszym świecie musimy kupować coś, co zaledwie przypomina jedzenie. Owoce nigdy nie smakują, tak jak kiedyś, warzywa wyglądają tylko jak warzywa, a ilości środków chemicznych w żywności doprowadzają do tego, że coraz mniej przyjemności odczuwamy jedząc nasze ulubione potrawy, nie mówiąc już o uszczerbku na zdrowiu.

Na farmie będę uprawiał warzywa, owoce, ekologiczne zboża jak np. orkisz. Wszystko będzie produkowane w sposób naturalny w oparciu o certyfikat gospodarstwa ekologicznego, gdzie będę dokonywane regularne kontrole jakości produkowanej u mnie żywoności.

W kolejnym etapie będzie mała produkcja rolnicza, polegająca na własnym wyrobie różnych rodzajów kiszonek, kompotów owocowych i soków, a także mąki ze zbóż wolnych od szkodliwych dla zdrowia czynników. Planuję też uprawę ziół.

Jak powiedział Hipokrates :

"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem"

Miejsce wypoczynku i zaopatrzenia się w zdrową i czystą ekologicznie żywność.

Na farmie będzie miejsce dla całych rodzin i nie tylko. Plac zabaw dla dzieci, miejsce do grilowania i ognisko, parking dla Gości, Będzie możliwość samemu zebrania dla siebie owoców i warzyw, jako przygoda dla całej rodziny, a także jako rodzaj wypoczynku , czy rozrywki dla osób pracujących , chcących oderwać się trochę od codziennych obowiązków, a także dla miłośników ogrodnictwa i przyrody.

Odnowa i remonty zabytkowych traktorów.

Moją pasją są też stare ciągniki i maszyny rolnicze, które będzie można oglądać, a kto wie może i przejechać się prawdziwym, zabytkowym traktorem po specjaknie do tego celu stworzonym placu. Mam nadzieję, że uda mi się je odrestaurować, a w kolejnym etapie założyć mały skansen maszyn i sprzętu rolniczego, sukcesywnie uzupełniając o kolejne eksponaty.

Dzięki Wam - Patronom, może się udać ten wspaniały projekt, który w dzisiejszym, zwariowanym świecie, pozwoli nam wszystkim trochę odpocząć i miło spędzić czas
Zostań Patronem
Kup na prezent