Strefa Patrona:

4

patronów

135 zł

miesięcznie

650 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
282
miesięczne wsparcie
343
liczba patronów

  Jesteśmy Nerdzi w Kulturze - grupka znajomych, którzy tworzą audycję o grach i popkulturze. Bez przekupstwa i prosto z mostu, mówimy jak jest, co nam się podoba i po jakie rzeczy warto sięgnąć. Naszą audycję NwK tworzymy nieprzerwanie od 2014 roku najpierw w Radiu Praga a od 2017 roku w Radiu Aktywne Politechniki Warszawskiej.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 35 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Utrzymanie Strony
Najniższa suma na Patronie.pl?! Szczerze? Tylko 35pln miesięcznie wystarczy nam by móc opłacić wszelkie rachunki. Dzięki tej sumie Nerdzi w Kulturze nie znikną z internetu!
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 60 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Nerdzi w Kinie
Tworzymy osobny podcast skupiony tylko wokół kina i seriali.
Dostajecie co miesiąc dodatkowy odcinek Nerdów! MOAR.
0%
100%
osiągnięto 96%
cel: 140 zł miesięcznie
brakuje 5 zł
Nerdzi w Muzyce
Specjalny odcinek NwK+ gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiamy o muzyce i jej tworzeniu.
Jamowanie na antenie radia? Wszystko jest możliwe!
0%
67 %
100%
osiągnięto 67%
cel: 200 zł miesięcznie
brakuje 65 zł
Wracamy do recenzowania gier AAA!
Dzięki tej sumie będziemy mogli na nowo recenzować nie tylko gry Indie ale też gry AAA podczas ich premiery. To dla nas duży krok na przód i więcej treści dla Was. Oczywiście oznacza to też dodatkowo Wideo-Recenzję na naszym kanale YT.
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1865 zł
Gorky rzuca pracę i zostaje dziennikarzem Growym
Taki żart bo jak wiadomo, takiej sumy nie uzbieramy. Gdyby jednak ktoś nie miał co robić z pieniędzmi.... to wtedy Gorky zostaje Hostem CodziennikaNerdów, a na naszym kanale YT zaczęły by się codziennie pojawiać materiały ze świata Gamingu.

Czasem Fajnie pomarzyć...

O Autorze

Z głębokich rubieży Internetu nadają do Was Nerdzi w Kulturze – Jedyna taka w całych internetach audycja o grach i popkulturze!

Nerdzi w kulturze to audycja „hipertekstualna”, w której łączymy takie tematy jak gry, technologie, komiksy, filmy, książki, seriale, muzyka, konwenty i zloty – słowem kultura Internetu. Możecie nas słuchać w każdy czwartek od 10:00 na żywo w radioaktywne.pl Politechniki Warszawskiej.

Audycje aktualnie Współtworzą:

Gorky i Kapitan


 

Powyższy Opis możecie znaleźć na naszej stronie internetowej bądź Fanpage'u na Facebooku - pytanie co się za nim kryje?

Jesteśmy Nerdami, którzy chcieli połączyć nowe ze starym, oldschool i nowe media - tak zrodził się pomysł Audycji Hipertekstualnej, podczas której słuchacze mogą na bieżąco komentować i wpływać na przebieg całej audycji.

Co nas odróżnia od innych?

- Nadajemy na żywo, wierząc że każda wpadka i pomyłka na "wizji" też jest częścią audycji. Prowadzi to czasem do zabawnych sytuacji, co poniekąd też było naszym zamysłem

- Wszystkie nasze Audycje podzielone są na 4 segmenty:
Redakcyjne Polecanki podczas których polecamy i recenzujemy wybrane przez nas "produkty popkultury",
Warto o Tym gadać - Nerd Gadka  gdzie w formie eseju mówionego poruszamy naszym zdaniem ważne dla świata Gamingu problemu
Nerd Newsy ze świata gier i technologii
5 powodów by wyjść z piwnicy czyli nasz wybór imprez mniej lub bardziej kulturalnych dla których warto wyjść z domu

Staramy się dzięki takiemu podziałowy CO TYDZIEŃ dostarczyć regularnie ciekawe treści - nie chcemy być kolejnymi gadającymi głowami, które przez 2 godziny gadają o jednej grze

- Naszych audycji można słuchać na żywo oraz w formie Podcastów na wszystkich popularnych platformach (Itunes Podcasty, Podcast Republic, TuneIn) co oznacza, że macie 24h dostęp do PONAD 160h nagrań

- Staramy się by nasze audycje były ciekawe, stąd brak muzyki CC. Podczas naszych audycji usłyszysz muzykę niezależnych polskich twórców

- Wywiady z ciekawymi Gośćmi - Twórcami Gier, Muzykami, Rysownikami itp. (m.in. Nerdy Nocą, Kotter, V0yager, zespół Latające Pięści)


Czemu Patronite.pl?

Działamy od 2014 roku i w tym czasie sporo się zmieniło. Wraz z chęcią rozwoju i w myśl "more and better" postanowiliśmy przejść na własną domenę i stworzyć własną stronę, na której zawsze 24h macie dostęp do wszystkich naszych nagrań. Dodatkowo wszystkie treści, które recenzujemy bądź opisujemy jesteśmy zmuszeni kupować z własnych środków, a nasze "szczere opinie" mówiąc wprost odstraszają większość wydawców. Chcąc więc nadal zostać w kategorii "niezależne dziennikarstwo" postanowiliśmy zapytać naszych słuchaczy co o tym sądzą i jednym z pomysłów okazał się Patronite.

 

Q&A:

Patron: Jaką mam pewność że uzbieranych pieniędzy nie przepijecie i nie wydacie na koks i.... jak twórcy Ant Simulator?

Nerdzi: Wszelkie uzbierane środki w pierwszej kolejności pozwolą nam uiścić opłaty za tak trywialne rzeczy jak: domena, hosting, serwer, opłata za oprogramowanie. W teorii nie ma tego dużo, jednak każda kolejna audycja powoduje że nasz serwer ciągle jest przepełniony nagraniami audio, a chcąc zachować wysoką jakość nagrań nie możemy skorzystać z darmowych alternatyw (np. soundcloud  za który też trzeba sporo zapłacić gdy chce się publikować ponad 100h nagrań).

Patron: A co się stanie z nadwyżką uzbieranych pieniędzy?

Nerdzi: Jeśli uzbieramy cokolwiek powyżej oczekiwanej sumy to będziemy już wystarczająco szczęśliwi i wdzięczni że chcieliście wesprzeć nasz projekt. Każda złotówka, która nie zostanie zużyta na opłaty, posłuży nam do:

- Kupienia biletów i wejściówek na imprezy organizowane poza Warszawą: chcemy robić dla Was więcej wywiadów i relacji z ciekawych imprez 

- Nowości Wydawnicze i Gry AAA: póki co sponsorzy nie walą do nas drzwiami i oknami a nasze zasoby finansowe mają też swoje limity. Miło było by to zmienić i móc zakupić nowe tytuły, które moglibyśmy na bieżąco recenzować

Patron: Na pewno nie przejecie pieniędzy z Patronite?

Nerdzi: Mamy to do siebie, że przyzwyczailiśmy się żywić łazankami/noodlami i naszym priorytetem jest tworzenie audycji oraz treści z nią związanych. To jest nasza pasja i chcemy ją kontynuować jak najdłużej.

Patron: A macie jakieś plany poza Audycją? Youtube... bla bla bla taki popularny czemu nie tworzyć kanału?

Nerdzi: Oczywiście że mamy spore plany odnośnie Nerdów! Mamy swój kanał na YT i chcielibyśmy zacząć go porządnie prowadzić zapełniając ciekawymi i oryginalnymi treściami. Patronite oznacza: mniej rachunków = więcej czasu poza pracą = więcej materiałów(może i Youtube).

 

Podsumowując, na co przeznaczymy zebrane środki:

Opłaty stałe

Bilety i wejściówki na imprezy by móc robić jeszcze więcej wywiadów i relacji

Nowości Wydawnicze (gry AAA, książki)

 


Co dostaną Patroni?

Naszą dozgonną wdzięczność :)

Poza tym w zależności od progu, możecie liczyć na:

- Kanał na Discordzie gdzie codziennie możecie nas spotkać i porozmawiać o audycji, grach, życiu, gotowaniu, teoriach spiskowych itp.

- Po każdym materiale informację, że dzięki patronom, dany materiał w ogóle powstał

- Możliwość umieszczenia linka do swojej strony/kanału (oczywiście wszystko zgodnie z polskim prawem i granicach dobrego smaku)

Strefa VIP :

- Materiał nagrany specjalnie dla ciebie! Ty wybierasz temat audycji a my staramy się zrealizować go jak najlepiej

- Pamiątkowa "kartka okolicznościowa na święta" od Nerdów. Jedyny i niepowtarzalny dowód naszej wdzięczności

 

Co pół roku będziemy robić "publiczne rozliczenie", gdzie Patroni dostaną informacje na co zostały przeznaczone środki i wszyscy mieli pewność, że nie przepijamy zebranych środków (gulp)


A kim w ogóle jesteśmy?

Duet Kapitan & Gorky

Dwóch Nerdów, zapalonych graczy ale też GameJamowców. Nie tylko mówimy o grach ale też je tworzymy!

 

Gorky:

Gorky

Wraz z przyjaciółmi założyłem audycję Nerdzi w Kulturze i nim się obejrzałem zostałem ostatnim ze starej gwardii. Chce nadal kontynuować projekt NwK+ i móc dalej rozmawiać o Game Designie i Story Tellingu podczas naszych audycji. Czasem też lubię zagrać w proste gry pokroju CoD by wiedzieć w jakim kierunku podąża branża gier [sarkazm]. Nie ma dla mnie tematu Tabu a Komiks i Gry są już częścią mojego życia.

Kapitan:

Przyszedłem jako gość i zostałem.  Retro skamielina, moją 8 bitową krew pompuje MOS 6502. Radio zawsze stanowiło dla mnie wyjątkowy środek komunikacji, dzielenia się zajawkami. W wolnych chwilach czytam, gram na syntezatorach i dłubie przy retro sprzętach. Pływam pod banderą C64.

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 5
Wspierasz Naszą Audycję i wszystkie projekty z nią związane! Dziękujemy za piątaka!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 1
Chyba słyszałeś o nas gdzieś Patronie? Albo słuchasz nas od dawna i chciałeś koniecznie wesprzeć nasz projekt? Za 10pln będziemy wstanie uiścić część opłat! W zamian dostaniesz dostęp do prywatnego kanału na Discordzie gdzie możemy wspólnie podyskutować o zbliżającej się audycji czy innych rzeczach związanych z grami i popkulturą.

Oprócz tego zostaniesz wymieniony podczas naszej audycji jako Patron dzięki któremu audycja mogła powstać.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 1
Wow, dzięki za 20pln!
Za tyle możesz się u nas nawet zareklamować linkiem do swojego kanału bądź strony (oczywiście jeśli treść nie łamie polskiego prawa i jest w granicach dobrego smaku).

Oczywiście otrzymujesz także dostęp do naszego kanału na Discordzie i zostaniesz umieszczony na końcu każdego materiału!
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Tak duża kwota pozwoli nam na wiele! [bez sarkazmu]
W ramach podziękowań dostaniesz na święta od nas specjalną spersonalizowaną kartkę! Od nerdów dla nerdów.

Oczywiście otrzymujesz także możliwość zareklamowania się, dostęp do naszego kanału na Discordzie i zostaniesz umieszczony na końcu każdego materiału!
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Jesteś fanem jakiegoś filmu bądź gry i chcesz usłyszeć jej recenzję? To ty decydujesz o czym będziemy mówić podczas kolejnej audycji!

Oczywiście otrzymujesz także kartkę świąteczną, możliwość zareklamowania się, dostęp do naszego kanału na Discordzie i zostaniesz umieszczony na końcu każdego materiału!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
Ok, podnosisz poprzeczkę wysoko. Za całe 50pln to ty decydujesz jaki będzie kolejny temat Nerd Gadki. Jakiś kontrowersyjny temat? Podejmiemy się wyzwania!

Oczywiście otrzymujesz także kartkę świąteczną, możliwość zareklamowania się, dostęp do naszego kanału na Discordzie i zostaniesz umieszczony na końcu każdego materiału!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Nie wiesz co zrobić ze spadkiem po Wujku Staszku? Chętnie przygarniemy stówkę a ty otrzymasz Tytuł Nerda Roku i będziesz wymieniany z imienia i nazwiska (bądź ksywki) na początku każdego materiału!

Oczywiście otrzymujesz także kartkę świąteczną, możliwość zareklamowania się, dostęp do naszego kanału na Discordzie!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni