Agencja autorska Opowieści

W Patronite od 15.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1105

Liczba Patronów: 1125

Zostań Patronem
6 patronów
150 miesięcznie
1 450 łącznie
Agencja autorska Opowieści powstała, by połączyć czytelników z pisarzami. Współpracujemy z trzydziestką wspaniałych autorek i autorów oraz dziewięciorgiem moderatorów. Koordynujemy spotkania autorskie we współpracy z bibliotekami, księgarniami, instytucjami kultury i firmami inwestującymi w kulturę.

O Autorze

Agencja autorska Opowieści powstała w wyniku wieloletniej współpracy z autorkami i autorami. Dziś tworzy ją zespół złożony z czterech przedsiębiorczych kobiet. Na codzień współpracujemy z trzydziestką wspaniałych autorek i autorów oraz dziewięciorgiem moderatorów. Naszym celem jest łączenie czytelników z autorkami i autorami po to, by lepiej poznali ich twórczość, mogli na żywo, podczas spotkań zadać nurtujące ich pytania. Koordynujemy spotkania autorskie we współpracy z bibliotekami, księgarniami, instytucjami kultury oraz firmami inwestującymi w kulturę w całej Polsce.

W chwili rozpoczęcia pandemii spontanicznie rozpoczęłyśmy projekt OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY. Przeniosłyśmy naszą codzienną działalność do sieci. Przez półtora miesiąca od poniedziałku do piątku organizowałyśmy wirtualne spotkania z pisarzami i pisarkami. Spotkania te, w formie autorskiej opowieści prowadzonej za pośrednictwem aplikacji z domu autorki czy autora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Dlaczego Patronite? Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszym świecie tylko niewielu autorów żyje z pisania książek. Dla większości z nich spotkania autorskie to ważny punkt na liście przychodów, chcemy więc by mogli w tych spotkaniach uczestniczyć. Pozyskujemy środki z różnych miejsc, ale chcemy uruchomić siłę czytelników, bo to przecież dla nich pisarze i pisarki jeżdżą po całej Polsce. 

Chcemy więc zebrać środki na organizację spotkań autorskich w sieci. Doświadczenie naszego projektu OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY pokazuje jak dużo radości i różnorakich korzyści może przynieść kontynuacja tego działania. Autorzy i autorki wkroczyli brawurowo w świat nowych mediów, czytelnicy przyklasnęli im, kibicowali i uczestniczyli aktywnie w spotkaniach. Chcemy tę społeczność utrzymać, podsycać w niej ogień, dawać sobie nawzajem energię, która popłynęła podczas projektu. 

Drugim celem, niejako przy okazji pierwszego, jest wsparcie niewielkich bibliotek w mniejszych ośrodkach miejskich czy wiejskich, w miejscowościach, do których pisarze i pisarki docierają rzadko lub wcale. Z zebranych na Patronite środków pokryjemy koszt wynagrodzenia autorki czy autora, a biblioteka pokryje tylko koszty podróży czy noclegu. Z naszego doświadczenia wiemy, że to będzie ogromne wsparcie niewielkich ośrodków promujących czytanie i życie literackie. A zależy nam na nich bardzo.      


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni