Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Ja idę z Tobą, a Ty ze mną. Ale dokąd zmierzamy? Film posiada tę magiczną moc- jest wieczny. Trwa długo po naszym odejściu. Jeśli chcesz współtworzyć kino jakiego w Polsce nie było- JESTEŚ w odpowiednim miejscu: "Albowiem ci, którzy przyjdą po nas, stworzą kolejną legendę o naszych czasach." Chcesz razem ze mną przejść do historii? Zapraszam!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Pozostaw coś po sobie, a posypią się nagrody.
Bo sprzęt filmowy i artykuły modelarskie nie są tanie, a i mój biedny, stary komputer będzie wdzięczny za trochę dopalaczy. Poza tym chcę pokazać tym, którzy odrzucają takich "maluczkich" jak ja, że jednak warto w nas inwestować, by tworzyć razem coś naprawdę fajnego.

O Autorze

"Sen śnieżnej pantery"

Kocham filmy odkąd zobaczyłem po raz pierwszy w kinie "Króla Lwa" w 1994r (ktoś jeszcze?). Reżyserią filmową zająłem się po obejrzeniu "Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia" (kocham Tolkiena). Tworzę krótkie filmy od 13 roku życia. Aktualnie staram się zebrać fundusze na pełnometrażowy film, ale nie idzie mi za dobrze. Kurde, nie poddam się! 

 

Na przestrzeni roku 2009 i 2010 uczęszczałem na zajęcia z reżyseri filmowej i scenopisarstwa, ale z czasem stwierdziłem, że to jednak strata czasu i zacząłem się uczyć wystkiego sam. Nie powiem, że żałuję czasu spędzonego na tych wykładach, bo poznałem tam takich ludzi jak Andrzej Wajda czy Andrzej Żuławski.

 

Czemu "Sen śnieżnej pantery" w tytule? Bo to pierwszy film, który przyniósł mi nagrodę na festiwalu filmowym.

 

Festiwalu RePeFeNe już nie ma, ale to mój pierwszy wygrany konkurs, więc zapamiętam go na całe życie.

Sam film nakręciłem w 2013 roku w bardzo ciężkich warunków z pomocą jednego aktora, jednak całą resztę (reżyseria, scenariusz zdjęcia montaż itp) robiłem sam. Taka ciekawostka. W filmie pojawia się śnieżna pantera. Jest ona postacią w całości wykreowaną w komputerze. Praca nad czterem ujęciami z jej udziałem trwały 8 miesięcy! Mój biedny komputer ledwo zipał. Aha. Sam film do obejrzenia tutaj:

Na przestrzeni lat zrealizowałem pokaźną liczbę krótkich filmów. Jednym z nich jest animacja wykonana techniką poklatkową na potrzeby której stoworzyłem w swoim mieszkaniu specjalne dekoracje (dżungla, pustynia itp). Do obejrzenia tutaj:

https://vimeo.com/154305955

Mam także spore doświadczenie w grafice komputerowej i efektach spacjalnych, których uczę się samodzielnie od kilku lat. Próbki moich zdolności można obejrzeć tutaj:

A także pod tymi adresemi:

https://vimeo.com/27898283

https://vimeo.com/31330265

Co dalej?

Od dawna moim marzeniem było nakręcenie dużej produkcji, która opowiadałaby historię Atlantydy. Już w 2011 roku podjąłem pewne kroki, by ów marzenie zrealizować.  Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/jastrzebianie-nakrecili-film-zobacz-zwiastun,1219153,art,t,id,tm.html

Krótki zwiastun do obejrzenia tutaj:

https://vimeo.com/27618589

 

Niestety, jak to często bywa w moim przypadku, mój talent przerósł moje możliwości. Zabrakło funduszy i ekipy na dokończenie projektu, który umarł, ale teraz znów ŻYJE i dlatego tu jestem, i dlatego to czytacie.

Strona Patronite zachęciła mnie do stworzenia tego profilu i spróbowania moich sił w zbiórce pieniędzy na wskrzeszenie projektu "Atlanci".

 

Nowa wersja "Atlantów".

Nowa wersja filmu będzie w głównej mierze opierać się na modelach i makietach, co obniży koszty samej produkcji. Modele będą wykonane w naprawdę dużej skali i będą podobne do tych tutaj: 

 

Sam film przyjmie formę filmu krótkometrażowego (10-20 minut), choć jeśli budżet pozwoli, będzie mógł potrwać nawet 60-70 minut.  Niektóre makiety już powoli powstają, ale bez Was i tak się to nie uda, więc powiem wporst. Proszę o pomoc, bo chcę zrealizować film, którego jeszcze w naszym kraju nie było i o którym będzie się mówić w przyszłości. Na każdego kto wesprze mój projekt czekają ciekawe nagrody i ciekawostki, ale pamiętajcie, że główną nagrodą jest współtworzenie filmu, który przejdzie do historii. 

Po ukończeniu "Atlantów" zamierzam wysłać go na każdy możliwy festiwal jaki rzuci mi się w oczy i to nie tylko krajowy, bo przecież fajnie pokazać jest swój film w Nowym Jorku prawda?

 

Kiedyś udzieliłem wywiadu pewnej stronie internetowej, w którym można mnie bliżej poznać oraz zobaczyć proces tworzenia filmu od kuchni, więc jeśli ktoś jest chętny, zapraszam do czytania: 

http://silesiayoung.pl/sen-snieznej-pantery-okiem-autora/

A tak wyglądam :)

Pozdrawiam Sebastian J 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 0
Za tak wielgachną darowiznę dostaniesz dostęp do materiałów "zza" kulis tworzenia filmu, do którego dostęp mają tylko wybrani. Jesteś WYBRANYM?
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 0
Na bogato! Za ósemkę dostaniesz to, co wybrańcy za 4 złote plus Twoje szlacheckie imię i nazwisko pojawi się w napisach końcowcyh ukończonego filmu jako tego, bez którego film by nie powstał, czyli nadam ci tytuł ZBAWICIELA :) Dodatkowo otrzymasz kilka stron scenariusza, bo kiedyś będzie sławny i trzeba by go było oprawić, co by się ładnie prezentował na ścianie :)
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Za takie luksusy otrzymasz wszystko to, co ziomki poniżej. Dodatkowo otrzymasz pocztówkę z każdego miasta w którym odbywać się będzie festiwal na którym bedą grać nasz film. Jeśli chcesz kartkę z Cannes albo LA, to wybór jest oczywisty.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 15
Za takie szaleństwo dostaniesz możliwość wpłynięcia na produkcję filmu. Jeśli chcesz aby bohater grający w filmie nosił imię wymyślone przez ciebie, ten próg jest dla Ciebie. A może na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera będzie wisieć zdjęcie z Twoją podobizną? Co Ty na to? Możliwości jest wiele i na pewno coś wymyślimy. Śpiesz się, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Otrzymasz plakat do filmu w wersji papierowej jaki i elektronicznej wraz z płytą DVD z filmem oraz autografami. Kto wie ile ten szajs będzie kiedyś wart szmalu.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za tak kosmiczną kwotę otrzymasz tytuł producenta filmu w napisach końcowych. Twoje imię i nazwisko pójdzie w świat podczas wypełniania formularzy festiwalowych, jako tego który wyłożył swoje ciężko zarobione pieniążki na produkcjętego filmu. Dodatkowo otrzymasz na e-mail wszelkie koncepty oraz szkice produkcyjne.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Otrzymasz to samo co koledzy za kwotę 100 zł, z tą różnicą, że dodatkowo zdobędziesz wybraną przez siebie część zbudowanej na potrzeby filmu makiety (oczywiście po skończonych zdjęciach).
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
Za taką kwotę zyszkasz miano producenta filmu w napisach końcowcyh, ale to nie KONIEC. Dodatkowo zyskasz prawo do reprezentowania filmu na wybranym przez siebie festiwalu w którym udział brać będzie nasz film. Będzie ich tyle, że na wszystkie nie mogę pojechać sam. Dodatkowo otrzymasz wybraną przez siebie część makiety stworzonej na potrzeby filmu.
Zostań patronem