Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Ja idę z Tobą, a Ty ze mną. Ale dokąd zmierzamy? Film posiada tę magiczną moc- jest wieczny. Trwa długo po naszym odejściu. Jeśli chcesz współtworzyć kino jakiego w Polsce nie było- JESTEŚ w odpowiednim miejscu: "Albowiem ci, którzy przyjdą po nas, stworzą kolejną legendę o naszych czasach." Chcesz razem ze mną przejść do historii? Zapraszam!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Pozostaw coś po sobie, a posypią się nagrody.
Bo sprzęt filmowy i artykuły modelarskie nie są tanie, a i mój biedny, stary komputer będzie wdzięczny za trochę dopalaczy. Poza tym chcę pokazać tym, którzy odrzucają takich "maluczkich" jak ja, że jednak warto w nas inwestować, by tworzyć razem coś naprawdę fajnego.

O Autorze

"Sen śnieżnej pantery"

Kocham filmy odkąd zobaczyłem po raz pierwszy w kinie "Króla Lwa" w 1994r (ktoś jeszcze?). Reżyserią filmową zająłem się po obejrzeniu "Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia" (kocham Tolkiena). Tworzę krótkie filmy od 13 roku życia. Aktualnie staram się zebrać fundusze na pełnometrażowy film, ale nie idzie mi za dobrze. Kurde, nie poddam się! 

 

Na przestrzeni roku 2009 i 2010 uczęszczałem na zajęcia z reżyseri filmowej i scenopisarstwa, ale z czasem stwierdziłem, że to jednak strata czasu i zacząłem się uczyć wystkiego sam. Nie powiem, że żałuję czasu spędzonego na tych wykładach, bo poznałem tam takich ludzi jak Andrzej Wajda czy Andrzej Żuławski.

 

Czemu "Sen śnieżnej pantery" w tytule? Bo to pierwszy film, który przyniósł mi nagrodę na festiwalu filmowym.

 

Festiwalu RePeFeNe już nie ma, ale to mój pierwszy wygrany konkurs, więc zapamiętam go na całe życie.

Sam film nakręciłem w 2013 roku w bardzo ciężkich warunków z pomocą jednego aktora, jednak całą resztę (reżyseria, scenariusz zdjęcia montaż itp) robiłem sam. Taka ciekawostka. W filmie pojawia się śnieżna pantera. Jest ona postacią w całości wykreowaną w komputerze. Praca nad czterem ujęciami z jej udziałem trwały 8 miesięcy! Mój biedny komputer ledwo zipał. Aha. Sam film do obejrzenia tutaj:

Na przestrzeni lat zrealizowałem pokaźną liczbę krótkich filmów. Jednym z nich jest animacja wykonana techniką poklatkową na potrzeby której stoworzyłem w swoim mieszkaniu specjalne dekoracje (dżungla, pustynia itp). Do obejrzenia tutaj:

https://vimeo.com/154305955

Mam także spore doświadczenie w grafice komputerowej i efektach spacjalnych, których uczę się samodzielnie od kilku lat. Próbki moich zdolności można obejrzeć tutaj:

A także pod tymi adresemi:

https://vimeo.com/27898283

https://vimeo.com/31330265

Co dalej?

Od dawna moim marzeniem było nakręcenie dużej produkcji, która opowiadałaby historię Atlantydy. Już w 2011 roku podjąłem pewne kroki, by ów marzenie zrealizować.  Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/jastrzebianie-nakrecili-film-zobacz-zwiastun,1219153,art,t,id,tm.html

Krótki zwiastun do obejrzenia tutaj:

https://vimeo.com/27618589

 

Niestety, jak to często bywa w moim przypadku, mój talent przerósł moje możliwości. Zabrakło funduszy i ekipy na dokończenie projektu, który umarł, ale teraz znów ŻYJE i dlatego tu jestem, i dlatego to czytacie.

Strona Patronite zachęciła mnie do stworzenia tego profilu i spróbowania moich sił w zbiórce pieniędzy na wskrzeszenie projektu "Atlanci".

 

Nowa wersja "Atlantów".

Nowa wersja filmu będzie w głównej mierze opierać się na modelach i makietach, co obniży koszty samej produkcji. Modele będą wykonane w naprawdę dużej skali i będą podobne do tych tutaj: 

 

Sam film przyjmie formę filmu krótkometrażowego (10-20 minut), choć jeśli budżet pozwoli, będzie mógł potrwać nawet 60-70 minut.  Niektóre makiety już powoli powstają, ale bez Was i tak się to nie uda, więc powiem wporst. Proszę o pomoc, bo chcę zrealizować film, którego jeszcze w naszym kraju nie było i o którym będzie się mówić w przyszłości. Na każdego kto wesprze mój projekt czekają ciekawe nagrody i ciekawostki, ale pamiętajcie, że główną nagrodą jest współtworzenie filmu, który przejdzie do historii. 

Po ukończeniu "Atlantów" zamierzam wysłać go na każdy możliwy festiwal jaki rzuci mi się w oczy i to nie tylko krajowy, bo przecież fajnie pokazać jest swój film w Nowym Jorku prawda?

 

Kiedyś udzieliłem wywiadu pewnej stronie internetowej, w którym można mnie bliżej poznać oraz zobaczyć proces tworzenia filmu od kuchni, więc jeśli ktoś jest chętny, zapraszam do czytania: 

http://silesiayoung.pl/sen-snieznej-pantery-okiem-autora/

A tak wyglądam :)

Pozdrawiam Sebastian J 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 0
Za tak wielgachną darowiznę dostaniesz dostęp do materiałów "zza" kulis tworzenia filmu, do którego dostęp mają tylko wybrani. Jesteś WYBRANYM?
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 0
Na bogato! Za ósemkę dostaniesz to, co wybrańcy za 4 złote plus Twoje szlacheckie imię i nazwisko pojawi się w napisach końcowcyh ukończonego filmu jako tego, bez którego film by nie powstał, czyli nadam ci tytuł ZBAWICIELA :) Dodatkowo otrzymasz kilka stron scenariusza, bo kiedyś będzie sławny i trzeba by go było oprawić, co by się ładnie prezentował na ścianie :)
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Za takie luksusy otrzymasz wszystko to, co ziomki poniżej. Dodatkowo otrzymasz pocztówkę z każdego miasta w którym odbywać się będzie festiwal na którym bedą grać nasz film. Jeśli chcesz kartkę z Cannes albo LA, to wybór jest oczywisty.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 15
Za takie szaleństwo dostaniesz możliwość wpłynięcia na produkcję filmu. Jeśli chcesz aby bohater grający w filmie nosił imię wymyślone przez ciebie, ten próg jest dla Ciebie. A może na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera będzie wisieć zdjęcie z Twoją podobizną? Co Ty na to? Możliwości jest wiele i na pewno coś wymyślimy. Śpiesz się, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Otrzymasz plakat do filmu w wersji papierowej jaki i elektronicznej wraz z płytą DVD z filmem oraz autografami. Kto wie ile ten szajs będzie kiedyś wart szmalu.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za tak kosmiczną kwotę otrzymasz tytuł producenta filmu w napisach końcowych. Twoje imię i nazwisko pójdzie w świat podczas wypełniania formularzy festiwalowych, jako tego który wyłożył swoje ciężko zarobione pieniążki na produkcjętego filmu. Dodatkowo otrzymasz na e-mail wszelkie koncepty oraz szkice produkcyjne.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Otrzymasz to samo co koledzy za kwotę 100 zł, z tą różnicą, że dodatkowo zdobędziesz wybraną przez siebie część zbudowanej na potrzeby filmu makiety (oczywiście po skończonych zdjęciach).
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
Za taką kwotę zyszkasz miano producenta filmu w napisach końcowcyh, ale to nie KONIEC. Dodatkowo zyskasz prawo do reprezentowania filmu na wybranym przez siebie festiwalu w którym udział brać będzie nasz film. Będzie ich tyle, że na wszystkie nie mogę pojechać sam. Dodatkowo otrzymasz wybraną przez siebie część makiety stworzonej na potrzeby filmu.
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK