Planszówki we dwoje

W Patronite od 03.10.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1196

liczba Patronów: 1164

3 patronów
60 zł miesięcznie
1 970 zł łącznie
Blog o grach planszowych pisany z perspektywy małżeństwa geeków - Kasi i Wiktora. Znajdziecie u nas recenzje, topki i newsy związane z planszówkami.

O Autorze

Hej,

z tej strony Wiktor i Kasia, czyli duet tworzący Planszówki we dwoje! Blog powstał na początku 2014 roku (dawne dzieje), gdy byliśmy jeszcze dość świeżymi amatorami tego hobby, skupiającymi się na wspólnym graniu. Niestety w sieci niełatwo było znaleźć oceny dwuosobowych wariantów planszówek,  więc uznaliśmy, że pora to zmienić. Na stronie początkowo zajmowaliśmy się tylko grami dla dwojga, jednak z czasem formuła bloga ewoluowała, a ...we dwoje w nazwie zaczęło oznaczać nasze dwa punkty widzenia prezentowane w tekstach. Nadal jednak w każdej recenzji znajdziecie fragment poświęcony trybowi dwuosobowemu, jeśli tylko dany tytuł przewiduje taką liczbę graczy.

Obecnie Planszówki we dwoje to nie tylko recenzje, ale też teksty publicystyczne i okołoplanszówkowe, wywiady oraz newsy ze świata gier (jako pierwsi informowaliśmy np. o planach polskiego wydania Gloomhaven). Zdarza się nam też sugerować wydawcom interesujące tytuły: to dzięki naszym zachętom w Polsce ukazał się np. Spartakus.

Pisemna forma recenzji nie sprzyja rozpoznawalności, ale jesteśmy stałymi bywalcami Festiwalu Gramy w Gdańsku, od czasu do czasu można też spotkać nas w jakiejś trójmiejskiej planszówkowej knajpie.

Na blogu zajmujemy się przede wszystkimi grami dla średnio zaawansowanych i doświadczonych planszówkowiczów, ale też opisujemy tytuły lżejsze i rodzinne. Znajdziecie u nas gry wydane w Polsce, jak i te dostępne jedynie w angielskiej wersji językowej. Oto kilka przykładowych recenzji:

Dwuosobowy, lekki i przyjemny Patchwork Express
Epicka, dwuosobowa Star Wars: Rebelia
Wymagający Great Western Trail z samodzielnie ulepionymi kowbojami
Emocjonujący, pełen negocjacji i zdrad Spartakus: Krew i zdrada

Planszówki we dwoje to także topki (listy naszych ulubionych tytułów), poradniki mające pomóc w wyborze planszówkowych prezentów, informacje ze świata gier, wywiady oraz inne teksty mniej lub bardziej związane z grami planszowymi. Oto kilka z nich:

10 grzechów graczy - nie rób tego przy planszy!
Czy gry planszowe to drogie hobby?
Isaac Childres - wywiad z projektantem Gloomhaven
Najlepsze gry wg Kasi (edycja 2018)

Dla początkujących przygotowaliśmy Słowniczek pojęć, w którym przybliżamy często pojawiające się w środowisku zwroty, a na Facebooku założyliśmy grupę Gry planszowe - pytania o zasady poświęconą, jak nazwa wskazuje, rozwiewaniu wątpliwości i niejasności pojawiających się w regułach planszówek. Powoli pracujemy też nad kompleksowym poradnikiem mającym pomagać w wyborze i poszukiwaniu gier.

Dlaczego Patronite? Bo kilka złotych zawsze się przyda, chociażby po to, by móc myśleć o zmodernizowaniu strony, odświeżeniu naszego amatorskiego logo czy wybraniu się na imprezy planszówkowe w inne rejony kraju. Czasami pewnie fajnie byłoby też kupić i opisać jakąś starszą lub mniej popularną planszówkę...

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni