W Patronite od 21.09.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1051

Liczba Patronów: 1293

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
275 miesięcznie
17 445 łącznie
Prowadzę poświęcony MMA portal Lowking.pl, gdzie Czytelnicy znajdą nie tylko najnowsze wiadomości ze świata mieszanych sztuk walki, ale też autorskie felietony i analizy.

O Autorze

Witajcie,

nazywam się Bartek Stachura i siedzę w MMA po same uszy :)

W czerwcu 2012 roku stworzyłem portal - pierwotnie pomyślany jako blog - poświęcony mieszanym sztukom walki - Lowking.pl.

Jako człowiek od lat zafascynowany MMA śledziłem wszystko, co dzieje się w tym młodym jeszcze sporcie w Polsce jak i za granicą - i miałem wewnętrzną potrzebę przelewanie swoich myśli na papier, co w przeszłości czyniłem zresztą wielokrotnie, choć w innej dziedzinie - pisałem mianowicie dla magazynu CD-Action oraz portalu Gry-Online.pl.

O ile na początku istnienia Lowking.pl publikowałem mniej więcej jeden felieton w tygodniu, to z czasem - wraz z rosnącym zainteresowaniem stroną, które zdecydowanie przerosło moje oczekiwania - angażowałem się coraz bardziej.

Obecnie na portalu pojawia się około 10 tekstów dziennie - w każdej postaci. Czy to wiadomości ze świata MMA, czy też autorskich tekstów w postaci felietonów lub cieszących się największą popularnością analiz pojedynków.

Łącznie od 2012 roku na portalu napisałem ponad 13 tys. tekstów wszelakich.

Utworzyłem też kanał na You Tube, gdzie co tydzień w ponad 2-godzinnych videocastach transmitowanych na żywo omawiam najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia w MMA, odpowiadając też na liczne pytania ze strony widzów.

Poświęciłem się portalowi całkowicie i dziś żyję przede wszystkim z niego - tj. z reklam.

Moje życie kręci się wokół tego sportu, co wiąże się oczywiście z krótką dobą, bo świat MMA to przede wszystkim Stany Zjednoczone. Takie jednak życie wybrałem, stawiając sobie za cel możliwie najszybsze dostarczanie Czytelnikom wysokiej jakości treści.

Zajmuję się jednak nie tylko pisaniem wszelkiego rodzaju tekstów, analiz, felietonów, ale też serwerem, Wordpressem, mediami społecznościowymi i wszystkim, co związane z funkcjonowaniem portalu. 

Wszystko to pochłania masę czasu, bo daleko mi do eksperta chociażby w sprawach technicznych - serwera, Pleska czy nawet bardziej zaawansowanych funkcji Wordpressa.

W rezultacie poświęcam mnóstwo czasu na próby zgłębienia tematu, aby na przykład wyeliminować awarię na stronie, co zresztą często kończy się fiaskiem. Najczęściej bowiem sprawy techniczne po prostu mnie przerastają, wobec czego korzystam z usług zewnętrznych specjalistów.

Nie ukrywam, że działając jednoosobowo, szybko zmierzam do miejsca, w którym o dalszy rozwój będzie trudno - z uwagi na fakt, że doba ma jedynie 24h, a koszty działania portalu nieustannie rosną.

Mam rodzinę - wspaniałą żonę i wspaniałe córki - którym chcę poświęcać jak najwięcej czasu, koncentrując się na Lowking.pl  przede wszystkim w obszarze tworzenia wysokiej jakości treści. Taki był wszak pierwotny cel utworzenia portalu.

Dziś natomiast otoczka - dbanie o serwer, wszelkie aktualizacja, boje z awariami, a także codzienne wiadomości ze świata MMA - pochłaniają mnóstwo czasu, który chciałbym wykorzystać na pisanie felietonów, analiz, zapowiedzi. Autorskich tekstów. Tego, co jest solą Lowking.pl.

Mecenat nad portalem, o który niniejszym proszę, pozwoli mi nie tylko usprawnić techniczne elementy funkcjonowania portalu - zakupić wydajniejszy serwer, usprawnić layout, zoptymalizować stronę czy wyposażyć się w sprzęt do podcastowania - ale  przede wszystkim odciąży mnie od wspomnianych spraw technicznych oraz najbardziej powtarzalnych czynności na rzecz tworzenia unikatowej treści.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Listewnik
Łukasz Listewnik
Próg: 10 zł
Jarosław Szczupak
Jarosław Szczupak
Próg: 30 zł
Bartłomiej Piekarski
Bartłomiej Piekarski
Próg: 30 zł
Lukasz Spalinski
Lukasz Spalinski
Próg: 50 zł
szczerkos
szczerkos
Próg: 100 zł
Lukas Dabrowski
Lukas Dabrowski
Próg: 50 zł