Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Chcesz pisać, ale nie wiesz za bardzo jak się za to zabrać? Powieściologia to strona, na której znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz, aby napisać swoją powieść: codzienne porady, kanał na YouTubie, artykuły, ebooki, livestreamy i warsztaty. Od pisarza dla pisarzy.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 450 zł
brakuje 450 zł
Mikrofon dla Powieściologii
Uwielbiam nagrywać dla was filmiki, ale to co nie daje mi spać po nocach to ich jakość.
Obecnie operuję dosyć standartową maszyną - mój komputer służy mi jako kamera i mikrofon. Niestety, to widać i słychać i czuć.

Daję z siebie wszystko, aby wiedza, jaką wam daję zdominowała dziadowską jakość, ale oczy bolą, uszy krwawią i fajnie by było dać wam filmik, na jaki zasługujecie. Nie tylko mądry, ale i piękny.

Jeśli osiągnę ten cel, na pewno usłyszycie dużą różnicę nie tylko w YouTubowych nagraniach, ale również na warsztatach online.
Dziękuję!

O Autorze

Nie postanowiłam zostać pisarką. Po prostu nigdy nie przestałam mówić, że ną jestem.

Mam na imię Kasia Szyszko i żyję słowami. Moja historia zaczyna się od banalnego “piszę od kiedy pamiętam”, ale nawet banalne początki bywają zwiastunem podróży życia.

Moje dzieciństwo to szukanie własnego głosu w głosach innych autorów.

Kopiowanie stylów i treści książek i filmów, jakie kochałam. Dziwna, czasem euforyczna pewność siebie: że będę autorką, że będę wydana, że będę sławna. Dwa z moich opowiadań zostały opublikowane w magazynie literackim “Kartki”.

Wielka miłość: do języka angielskiego i decyzja o wyjeździe na studia do Anglii. Nie-decyzja o tym, że będę pisać po angielsku. Po prostu tak czułam, tak musiało być. Język, który był nie-mój, nagle stał się językiem, w którym potrafiłam wyrazić wszystko, co chciałam powiedzieć.

Wiedziałam, że będzie ciężko, ale sama wiedza nie wystarczyła, by tę ciężkość zwyciężyć. Lata niepisania. Chodzenie dookoła pomysłów, dotykanie ich piórem, porzucanie. Decyzja o tym, że pisanie to jednak nie to, że są inne rzeczy. Może film?

Kręcenie filmów. Na podstawie opowiadań napisanych dawno temu. Pisanie. O filmach.

Zawsze prawie.

Gdzieś w środku moje Ja musiało czekać na okazję. Na znak. Na moment, kiedy przypadki zbiegają się w logiczną historię.

Książka, którą dostałam na urodziny nie była nawet najnowszą książką mojej ulubionej pisarki, Scarlett Thomas, ale dopiero teraz w notce biograficznej umieszczono informacje, że wykłada Kreatywne Pisanie na uniwersytecie Kent w Canterbury. Nie miałam nic do stracenia (chociaż nawet, gdybym miała, to poświęciłabym to bez mrugnięcia okiem), więc zanim zdążyłam dowiedzieć się, czym jest Kreatywne Pisanie, już byłam na uniwersytecie w mieście, o którym do tej pory słyszałam dwukrotnie.

Dwa lata temu ukończyłam studia magisterskie na kierunku Kreatywne Pisanie na uniwersytecie Kent w Canterbury. Pół roku później zaczęłam doktorat na tym samym wydziale. Moją promotorką jest Scarlett. Moje opowiadania zostały opublikowane w antologiach Kent Vol. 1 i 2.

Obecnie wykładam Kreatywne Pisanie na uniwersytecie Kent w Canterbury i pracuję nad swoją pierwszą powieścią.

No, niezupełnie pierwszą, bo tak jak już mówiłam “piszę od kiedy pamiętam”.

Czym jest Powieściologia?

Studiując Kreatywne Pisanie zrozumiałam, że sam talent i kawa nie wystarczą do napisania powieści. To ciągła konwersacja na wszystkie tematy związane z pisaniem, możliwość dzielenia się swoimi słowami z innymi, oraz krytyka, która pomaga znaleźć najlepszy sposób na opowiedzenie historii sprawia, sprawiły, że piszę. Ciągle. Niezależnie od nastroju, nie zważając na płochliwą wenę i strach. Strach, który nie znika niezależnie, jak daleko w pisaniu dojdziemy.

Powieściologia to wsparcie, jakie chcę dać pisarzom takim jak ja, którzy chcą oddać hołd sztuce, jaką jest układanie słów w mapy nieznanych światów i wielkich przygód.

Na mojej stronie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby stworzyć swój mały zestaw pisarza. Narzędzia, o których tutaj mówię zwiększą nie tylko Twój warsztat, ale przede wszystkim świadomość pisania.

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną o pisaniu, napisz mi maila, żeby umówić się na prywatne konsultacje, wysłać mi swój tekst, lub po prostu powiedzieć “cześć”.

www.powiesciologia.pl

powiesciologia@gmail.com

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję!

Twoje wsparcie jest dla mnie niesamowicie ważne. Dzięki ludziom takim jak Ty mogę poświęcić się w pełni temu, co Ty i ja kochamy najbardziej: sztuce pisania.

Jeśli zdecydujesz się na taką wpłatę, dostaniesz moje osobiste podziękowania na stronie i Facebooku Powieściologii!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję Ci serdecznie za te wsparcie! Widzę, że żywot pisarza nie jest Ci obcy.

Jeśli zdecydujesz się na takie wsparcie, to dołączysz do newslettera Powieściologii dostępnego jedynie moim patronom. W każdym newsletterze dowiesz się czegoś nowego o pisaniu, powiem Ci o moich spotkaniach z innymi pisarzami, oraz polecę Ci książkę, która pozwoli Ci rozwinąć swój warsztat.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Zaczyna brakować mi słów i jestem szczerze wzruszona. Nie dość, że dzięki Tobie mogę wypić kawę z innym pisarzem, to czasem nawet ciastkiem się podzielimy.

Wpłacając taką sumę:
- dołączasz do newslettera Powieściologii dostępnego jedynie moim patronom. W każdym newsletterze dowiesz się czegoś nowego o pisaniu, powiem Ci o moich spotkaniach z innymi pisarzami, oraz polecę Ci książkę, która pozwoli Ci rozwinąć swój warsztat
- dostaniesz dostęp do archiwum wszystkich artykułów Powieściologii. 99% tych artykułów nie jest obecnie dostępna.
- osobiste zaproszenie na wszystkie spotkania z Powieściologią - tę kawę i ciastko zjemy razem
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Stajesz się częścią Drużyny Pierścienia!

Twój wpływ ma dla mnie ogromne znaczenie, dlatego chciałabym dać Ci w zamian niezwykłą moc: moc wyboru tematów, które poruszę na Powieściologii.

Jeśli zmagasz się z konkretnym problemem w pisaniu, to wystarczy, że wyślesz mi maila z pytaniem, a ja napiszę artykuł udzielając Ci pomocy. Oprócz tego raz w miesiącu wyślę Ci ćwiczenie, które pomoże Ci rozwinąć swój warsztat.

Oprócz tego:
- dołączasz do newslettera Powieściologii dostępnego jedynie moim patronom. W każdym newsletterze dowiesz się czegoś nowego o pisaniu, powiem Ci o moich spotkaniach z innymi pisarzami, oraz polęcę Ci książkę, która pozwoli Ci rozwinąć swój warsztat.
- dostaniesz dostęp do archiwum wszystkich artykułów Powieściologii. 99% z nich nie jest obecnie dostępna.
- zaproszę Cię na wszystkie spotkania z Powieściologią - zjemy kawę, ciastko...ba, nawet na piwo możemy wyskoczyć
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Widzę, że do pisania podchodzisz poważnie. Welcome to the real world

Jestem niezwykle poruszona Twoim wsparciem i trzymam za Twoją powieść wszystkie kciuki na świecie.

Wpłacając tę kwotę:
- dostaniesz dostęp do wszystkich artykułów oraz filmików Powieściologii zanim zobaczy je reszta świata.
- weźmiesz udział w livestreamach dostępnych jedynie moim patronom
- wybierzesz tematy, które będę poruszać w moich artykułach oraz filmikach. Jeśli zmagasz się z jakimś problemem w pisaniu, wystarczy, że wyślesz mi maila, a ja nagram filmik/napiszę artykuł na ten temat
- co miesiąc wyślę Ci ćwiczenie, które pozwoli Ci rozwinąć swój pisarski warsztat
-dołączysz do newslettera Powieściologii dostępnego jedynie moim patronom
- dostaniesz dostęp do archiwum wszystkich artykułów Powieściologii. 99% z nich nie jest obecnie dostępna.
- zaproszę Cię na wszystkie spotkania z Powieściologią
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Tutaj zaczyna się prawdziwa podróż. Chcesz poświęcić się w pełni pisaniu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby stworzyć dla Ciebie idealną przestrzeń do rozwoju.

Wpłacając tę kwotę:
- Dostaniesz ode mnie dwa ćwiczenia w miesiącu. Ale co najważniejsze, te ćwiczenia możesz mi odesłać, a ja udzielę Ci prywatnej odpowiedzi. Dzięki temu odkryjesz mocne i słabsze elementy swojego pisania oraz poznasz sposoby, które pomogą Ci stać się lepszym pisarzem.
- dostaniesz 50% zniżki na każde warsztaty kreatywnego pisania Powieściologii
- dostaniesz dostęp do archiwum wszystkich artykułów oraz filmików Powieściologii.
- weźmiesz udział w livestramach dostępnych jedynie moim patronom
- wybierzesz tematy, które będę poruszać w kolejnych artykułach i filmikach Powieściologii
- zaproszę Cię na wszystkie spotkania z Powieściologią
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK