Strefa Patrona:

8

patronów

242 zł

miesięcznie

1357 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
201
miesięczne wsparcie
235
liczba patronów

  Pracownia to społeczność, której Celem jest stworzenie Makerspace i Hackerspace w Bydgoszczy. Aby zbudować wyjątkowe miejsce potrzebujemy wyjątkowych osób- twórców, majsterkowiczów, hobbystów, pasjonatów sztuki i nauki. Jeśli masz super pomysł, ale nie masz gdzie go zrealizować- TO MIEJSCE JEST DLA CIEBIE!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 185 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
KSIĘGOWOŚĆ
Chcemy, aby nasza księgowość była jawna i żeby wszyscy wiedzieli co dzieje się z każdą złotówką wpłaconą do skarbca Pracowni.
Zależy nam również, żeby osoba która się tym zajmuje była wykwalifikowana i kompetentna. Żebyśmy później nie musieli oddawać kasy urzędowi skarbowemu ;)

W tym celu podpisaliśmy umowę z biurem, które za PEŁNĄ KSIĘGOWOŚĆ liczy sobie tylko 184,5 zł brutto. Jesteśmy zobowiązani do prowadzenia pełnej księgowości. Dokumentacja, biurokracja, ale cóż - takie są wymogi ustawy, więc musimy je spełniać. Jak za większość rzeczy na tym świecie - musimy płacić za te usługi...

0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1258 zł
HACKERSPACE + KSIĘGOWOWOŚĆ
Miejsc nadających się na Hackerspace jest multum. Standard biurowy lub samodzielnie mieszkania bez sąsiadów. W miejscach, które pozwalają na dalsze adaptowanie przestrzeni, albo takie, w których po rozwinięciu skrzydeł czeka przeprowadzka.

Traktujemy HS jako zalążek dla całości przedsięwzięcia. Łatwiej jest przygotować stoły robocze, kilka kompów regały na graty i miejsce spotkań niż cały warsztat otwarty wraz z wyposażeniem. Łatwość przygotowania nie umniejsza jednak hackerspace'owi potencjału do gromadzenia ludzi chcących się rozwijać i możliwości projektowych - na całe szczęście linie kodu nie zajmują dużo miejsca na regałach.

Od społeczności zgromadzonej wokół HS już tylko krok do całej, prężnie działającej Pracowni...

O Autorze


PRACOWNIA - BYDGOSKI GENERATOR KREATYWNOŚCI

 


Nasz cel jest prosty:

Stworzenie w Bydgoszczy miejsca na kreatywną, niczym nieskrępowaną twórczość z dziedzin rzemiosła, sztuki i nauki.  Fundamentem przedsięwzięcia jest społeczność - podstawowa płaszczyzna współpracy i wymiany doświadczeń. Potrzebujemy również miejsca, w którym na realizację każdego pomysłu znajdzie się odpowiednia przestrzeń. Aby całość prawidłowo funkcjonowała potrzebna jest infrastruktura- narzędzia i maszyny które pozwolą na urzeczywistnienie najśmielszych idei.

 

Uproszczona MapaMyślowa

LINK do aktualnej wersji mapy myślowej, który pozwala na zobaczenie najmniejszych szczegółów i pozostawienie komentarzy. 

Mapa myślowa jest tworem żywym i pokazuje aktualną wizję naszej działalności. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, więc jeśli masz pomysł na nowy projekt- dołącz do nas i postaramy się zrobić go wspólnie :)

 


Społeczność jest najważniejsza!

Jesteśmy stowarzyszeniem i nasze istnienie zależy tylko i wyłącznie od zaangażowania członków stowarzyszonych. Łączy nas pasja. To nasza praca pcha nas do celu, który wspólnie ustalamy.  Wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie to klucz do naszego sukcesu. Jeśli chcesz, dołącz do stowarzyszenia- mile widziany jest każdy pasjonat, twórca, rzemieślnik, hobbysta. Praktyk i tereotyk. Ekspert lub amator. Młodszy i starszy. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, pogłębić wiedzę albo przekazać swoje umiejętności innym zainteresowanym- to miejsce jest dla ciebie!

 

Gdy już dołączysz do stowarzyszenia otworzy się przed tobą możliwość decydowania o celach społeczności i sposobach ich realizacji, dostaniesz dostęp do naszych wewnętrznych kanałów komunikacji, do infrastruktury i do wszystkich narzędzi, jakie wspólnie posiadamy i będziesz jedną/jednym z osób budujących nowe, wspaniałe miejsce na mapie Bydgoszczy

 


Przestrzeń - tutaj się dzieje :D

Wynajmiemy razem miejsce, w którym każda inicjatywa będzie mogła przejść drogę pomiędzy pomysłem a realizacją i wdrożeniem. Będzie miejsce rękodzieła i rzemiosła- Makerspace, zdobywania i generowania wiedzy - Hackerspace oraz przestrzeń na odpoczynek i szerzenie kultury pracy - Chillspace

Synergia tych trzech aspektów Pracowni dają wybuchową  mieszankę prowokującą do aktywowania pomysłowości i produktywności. Tutaj będzie się działo...

 

Potrzebujemy lokalu, który pomieści:

 • strefę Makerspace- część czystą na prace wymagające czystości (np. drukarki 3d, lutownice, stoły do rękodzieła i elektroniki, maszyny krawieckie) i brudną, czyli tam gdzie będą wióry lecieć (np. stanowiska stolarskie, frezarskie, tokarskie, metalurgiczne, garncarskie),  składzik z surowcami i wypożyczalnia;
 • strefę Hackerspace- czyli stoły, hardware, szafy, sala konferencyjna - miejsce dla programistów, robotyków, startupowców, marketingowców, grafików komputerowych. Jednym słowem miejsce do pracy z IT i pokrewnymi;
 • strefę Chillspace- kanapy i hamaki, kuchnia, biblioteka, czytelnia, szatnia (może mały hostel?)

Jeśli masz pomysł na naszą siedzibę- daj znać!

 


Infrastruktura = zaplecze

tools

Mamy ludzi i miejsce do tworzenia. Pozostaje zapewnić odpowiednie narzędzia pomocne w realizacji projektów i zorganizować stanowiska w taki sposób, aby jasne stało się jak to wszystko działa. 

Wypożyczalnia sprzętu działa jak biblioteka- jeśli jesteś stowarzyszony, to wypożyczasz za darmo, używasz i odkładasz na miejce. Są narzędzia proste, dostępne dla każdego i są takie, których używanie wymaga przeszkolenia. Stanowiska do pracy mają przejrzyste zasady i pełne wyposażenie, które pozwala na pełną dowolność w działaniach. Niczym nie skrępowana radość tworzenia!

 


Idea ...czyli jak to w ogóle działa?

Idea

Podstawą istnienia Pracowni są członkowie, którzy składają się na funkcjonowanie wpłacając co miesiąc opłatę członkowską. Na początek jest to 55 zł, lecz po rozpoczęciu działalności będzie to już 89 zł. Osoby które już teraz zapiszą się do stowarzyszenia mają prawo decydować o losie całej społeczności oraz po fizycznym otwarciu Pracowni nadal będą płacić jedynie 55zł. Do końca świata.

 

Jeśli masz jakiś pomysł, to możesz:

 • Jako osoba niestowarzyszona:
  • Przyjść i używać wszystkiego do woli przez jeden dzień za dychę.
 • Jako członek stowarzyszenia:
  • Robisz co chcesz i korzystasz z wszelkich dostępnych środków Pracowni. Na miejscu masz nawet składzik z surowcami, które możesz nabyć za korzystną cenę. Możesz również przyjść ze swoimi surowcami.
  • Tworzysz zespół projektowy i zapraszasz do niego innych stowarzyszonych, którzy pomogą Ci w projekcie- od wykonania po marketing.
  • Możesz stworzyć własną markę i wytwarzać produkty, do których masz pełne prawo własności. 
  • Jeśli chcesz, możesz wziąć swoje dzieło do domu, albo zostawić w pracowni- wtedy zajmiemy się sprzedażą i część kwoty powędruje do ciebie, a część na konto stowarzyszenia. Czyli przysłuży się do rozwoju miejsca, z którego i tak korzystasz :)

W planach mamy stworzenie systemu podobnego do gry RPG, gdzie wykonanie misji- nauczenie się nowej czynności, wykonanie projektu albo chociaż posprzątanie holu- prowadzi do zdobycia kolejnych poziomów i umiejętności. Każdy będzie budował swoją postać na podstawie rzeczywistych dokonań, a karta "gracza" będzie dostępna do wglądu dla wszystkich, co ułatwi dobór ludzi do zespołu. Co więcej, każdy nowy poziom i odznaka będzie wynagradzana punktami, które będą do wykorzystania w sklepie z zasobami i w kuchni. System powinien być dostępny krótki czas po tym, jak zgłosi się do nas przynajmniej kilkoro dobrych programistów ;)

 

Do całościowego zrozumienia idei polecamy przestudiować MAPĘ MYŚLOWĄ.


Z kim współpracujemy:

mck bydgoszcz

kino orzeł

 

Samaai

 


Sznurki

Próg 8 - Pula nagród w loterii piwosza

Próg 8- Pula nagród w loterii melomana

Próg 8 i 21 - Aktualne kursy w szkole tańca Samaai

Próg 8 i 21 - Co na kranach w Prologu? , Deska degustacyjna

Próg 21 - Aktualny repertuar kina Orzeł

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Dla ciebie jedno piwo/kawa mniej w miesiącu, dla nas jest to znak, że pomysł Pracowni się podoba. To znakomity impuls do dalszego działania :)
Piątka!
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 1
LOTERIA PIWOSZA!

Wybranie tego progu pozwala na wzięcie udziału w loterii, w której nagrodami są fanty ze świata piwnego. Mamy dla Was profesjonalne szkło, wafle piwne i sporo innych super nagród.
+ Zwycięzca dostaje zniżkę 20% na najbliższą profesjonalną degustację piwną w multitapie Prolog9.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Raz w miesiącu jedna osoba wygrywa możliwość wybrania sobie jednej nagrody z naszej puli . Chcesz wiedzieć co jest teraz do wyboru? Link znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki". Tam również szukaj informacji o najbliższych degustacjach.

(Losowanie, w którym biorą udział wszyscy patroni z tego progu, odbywa się pod koniec każdego miesiąca.)
Zostań patronem
9 zł / miesiąc
patroni: 1
LOTERIA TANCERKI

Wybranie tego progu pozwala na wzięcie udziału w loterii, w której nagroda to darmowy 8-tygodniowy kurs tańca lub darmowe wejście na wybrany warsztat.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Aktualne kursy znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki"

(Losowanie, w którym biorą udział wszyscy patroni z tego progu, odbywa się pod koniec każdego miesiąca.)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
LOTERIA MELOMANA!

Wybranie tego progu pozwala na wzięcie udziału w loterii, w której nagrodami są fanty z bydgoskiego świata muzycznego. Mamy dla Was płyty lokalnych zespołów muzycznych i koszulki tematyczne.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Raz w miesiącu jedna osoba wygrywa możliwość wybrania sobie jednej nagrody z naszej puli muzycznej. Chcesz wiedzieć co jest teraz do wyboru? Link znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki".

(Losowanie, w którym biorą udział wszyscy patroni z tego progu, odbywa się pod koniec każdego miesiąca.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
TANECZNYM KROKIEM

Twoje nogi rwą się do tańca za każdym razem, gdy spuszczasz z nich oko? Gdy leci muzyka, Ty nie możesz usiedzieć w miejscu?
Ten próg jest dla Ciebie!

Dostajesz jedno wejście na wybrane zajęcia i zniżkę 20% na każdy kurs w szkole tańca Samaai.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Aktualne kursy znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki"
Zostań patronem
21 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 5
UCZTA KINOMANA

Wybierając ten próg zapisujesz się na abonament kinomana.
Co miesiąc dostajesz jeden bilet na wybrany przez Ciebie film z repertuaru Kina Orzeł.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Aktualny repertuar znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki".

(Bilet nieodebrany w danym miesiącu możesz odebrać później.)
Zostań patronem
22 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
UCZTA PIWOJADA
Wybierając ten próg zapisujesz się na abonament piwosza.

Co miesiąc dostajesz jeden bilecik ze zniżką 50% na Deskę Degustacyjną w multitapie Prolog9.
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, za co oficjalnie podziękujemy ci na naszym FB.

Aktualny wybór piw i opis Deski Degustacyjnej znajdziesz na końcu opisu Pracowni w dziale "Sznurki".
Zostań patronem
34 zł / miesiąc
patroni: 1
CZŁONKOSTWO WSPIERAJĄCE

Czeka na Ciebie oficjalny status CZŁONKA WSPIERAJĄCEGO.

Dostajesz dostęp do wewnętrznych kanałów komunikacji, co przekłada się na bezpłatną możliwość korzystania z wszelkich zasobów, narzędzi, maszyn, wiedzy i umiejętności które kiedykolwiek znajdą się w zasięgu naszej organizacji.
+ Masz możliwość skorzystania z jednego z progów 5-33. Napisz w mailu (mail@pracownia.bydgoszcz.pl) co wybierasz!
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, więc spodziewaj się oficjalnych podziękowań na FB.

(członek wspierający ma te same prawa i obowiązki co członek zwykły z progu 55, oprócz głosu decyzyjnego)
Zostań patronem
55 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 200
PEŁNE CZŁONKOSTWO
w szeregach Stowarzyszenia Pracownia.

Dostajesz dostęp do wewnętrznych kanałów komunikacji, co przekłada się na bezpłatną możliwość korzystania z wszelkich zasobów, narzędzi, maszyn, wiedzy i umiejętności które kiedykolwiek znajdą się w zasięgu naszej organizacji.

+ Masz głos decyzyjny w naszych zebraniach. Stajesz się automatycznie jednym z tych, którzy tworzą nowe, wspaniałe miejsce na mapie Bydgoszczy.

+ Masz możliwość skorzystania z jednego z progów 5-33. Napisz w mailu (mail@pracownia.bydgoszcz.pl) co wybierasz!
+ Wrzucasz fajną kwotę na rozwój Pracowni, więc spodziewaj się oficjalnych podziękowań na FB.

Zostań patronem

Najnowsi Patroni