W Patronite od 30.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Polska rozgłośnia radiowa w Manchesterze - Radio Top.

O Autorze

Radio Top - radio stworzone dla Polonii na Wyspach Brytyjskich.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy, ale także słuchacze. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej - stając się współtwórcą polskiej rozgłośni radiowej "Radio Top" w Manchesterze.

To Państwo, nasi Słuchacze, namówiliście nas, żebyśmy spróbowali i nie sposób policzyć maile, wiadomości, komentarze i telefony - wszystkie pełne słów otuchy i zachęty do działania, także ze strony wspaniałych ludzi działających w świecie radia i telewizji. Dzięki temu jesteśmy dzisiaj razem i razem możemy współtworzyć radio.

Wasza muzyka, wiadomości z kraju, świata sportu i ekonomii, rozmowy z gwiazdami nie tylko sceny muzycznej ale również filmu, rozrywki, polityki. Przekazujemy informacje o polskim biznesie, który rozwija się w różnych dziedzinach gospodarki na Wyspach Brytyjskich.

To dzięki uporowi i ogromnej pasji do muzyki, do radia, tli się cień szansy, że ten projekt będzie rósł i cieszył nas wszystkich.

Wszystko sfinansowane z własnych zasobów i oszczędności:

 • wynajem lokalu,
 • zbudowanie pełnego zaplecza technicznego, umożliwiające nadawanie - mówimy tu o stworzeniu i wyposażeniu studia, przygotowaniu infrastruktury i zakupie niezbędnych sprzętów
 • oddanie możliwości odbierania naszej stacji na aplikacjach, platformach internetowych
 • własna strona internetowa
 • nawiązanie stałej współpracy z wytwórniami płytowymi, z Grupami Medialnymi dzięki którym możemy usłyszeć najnowsze wiadomości ze świata oraz naszej Polski

Jednak bez stabilnego finansowania cały projekt nie będzie miał racji bytu. Postanowiliśmy więc teraz zadziałać nieszablonowo i oddać decyzję o finansowaniu całego projektu, który teraz nabiera tempa, w ręce... słuchaczy i lokalnych firm.

Według naszych obliczeń, by radio mogło nadal działać na podstawowym poziomie, potrzebujemy ok 1.000 GBP czyli ok. 5.000zł miesięcznie. 

Dziś "Radio Top" działa i nadaje - rozwijając się z każdym dniem. Nie będziemy rozpisywali się nad jego zaletami - sami mogą Państwo przekonać się, czy warto spędzić z nami więcej niż jeden dzień, słuchając nas.

A jeśli słuchając, zostaną Państwo na dłużej - być może zechcą Państwo dołączyć do grona Patronów i współtworzyć wraz z nami Radio Top w Manchesterze.  Zachęcamy do progów wsparcia, opisanych po prawej stronie - tam również pokazaliśmy w jaki sposób chcemy się odwdzięczyć za Państwa hojność. 

Mamy wiele bardzo ambitnych planów jak choćby realizacja koncertów z udziałem wspólnym, wielu gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej - i już teraz wiemy, że z Państwa pomocą jeszcze nie raz zaskoczymy tych, którzy twierdzą, że “nie da się robić radia w taki sposób”! 

Do usłyszenia na falach (jeszcze wirtualnego) eteru!

zespół Radio Top


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem