Reorient.pl

W Patronite od 29.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1423

Liczba Patronów: 1169

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
192 miesięcznie
2 706 łącznie

istnienie w sieci

48 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Pierwszy i podstawowy cel jest skromny - utrzymanie podcastu i strony reorient.pl online kosztuje ok. 48 zł miesięcznie. To mała kwota, ale jednak też stały wydatek. Pokrycie tych kosztów znacznie ułatwi mi życie i zmotywuje do dalszej pracy!

Zlecenie usług

500 zł

miesięcznie

38%

osiągnięto

308 zł

brakuje

Największą przeszkodą w regularnym powstawaniu Reorientu jest brak czasu. Główną rzeczą, która mi ten czas zjada, a której bardzo nie lubię robić, jest edycja odcinków po nagraniu. Chcę, żeby Wam się dobrze słuchało podcastu, zatem staram się, żeby same nagrania były w miarę możliwości dobre, ale też dobrze edytowane dźwiękowo. Sama dla siebie nie jestem w stanie iść na skróty i kompromisy i nie dbać o tę jakość. Ale jeśli robię edycję sama, to jeden odcinek zajmuje mi do 8 godzin. Na ogół kończę więc serie albo zwlekam z zaczynaniem nagrań do kolejnej, bo wiem, że albo nie wyrobię z czasem, albo się zupełnie wypalę próbując sobie poradzić z edycją.

W swoim drugim podcaście "Prawo Przyszłości" współpracuję ze świetnym edytorem Tomkiem (Tostanki, polecam!) i bardzo chciałabym, żeby pracował też nad Reorientem. To zapewniłoby Wam lepszą jakość słuchania, a ze mnie zdjęłoby duże obciążenie. Ale profesjonalizm należy cenić i uczciwie opłacać, na co mnie z własnej kieszeni nie stać.

Przy dobrych wiatrach, poza edycją chciałabym także móc opłacić lepsze aplikacje do nagrań online albo takie robiące sensowne transkrypcje z polskiego, żeby wrzucać więcej materiałów na stronę.

Bycie prowadzącą, a nie technikiem

1 600 zł

miesięcznie

12%

osiągnięto

1 408 zł

brakuje

Za tą kwotę mogę zrezygnować z jakiegoś innego zlecenia zaspokajającego podstawowe potrzeby życiowe (kawa, hummus i psie żarcie) i poświęcić dużo więcej czasu na podcast. Obkleić gąbkami jakąś ścianę, zaplanować więcej nagrań, a może nawet umawiać gości w zaprzyjaźnionym studiu, dzięki czemu zajmowałabym się tylko merytorycznym przygotowaniem, prowadzeniem rozmowy i promocją, a mogłabym zrezygnować z bycia swoim własnym technikiem, edytorem i producentem.

Dodatkowo bardzo chciałabym móc choćby symbolicznie odwdzięczać się gościom za ich cenny czas poświęcony na nagranie i podzielenie się wiedzą ekspercką.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Stefan Feliniak
Stefan Feliniak
Próg: 24 zł
Magdalena N.
Magdalena N.
Próg: 24 zł
Łukasz De
Łukasz De
Próg: 12 zł
Olga Kwiatkowska
Olga Kwiatkowska
Próg: 12 zł
Paweł Aleksander Kupis
Paweł Aleksander Kupis
Próg: 12 zł
Piotr Więckowski
Piotr Więckowski
Próg: 12 zł