W Patronite od 17.10.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3188

Liczba Patronów: 2923

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
15 miesięcznie
5 310 łącznie
Jesteśmy grupą pasjonatów, która tworzy wartościowe treści o historii piłki nożnej.

O Autorze

Jesteśmy niczym Corinthians – przesiąknięci romantycznym futbolem, który narodził się z czystej pasji i chęci rywalizacji, nie zysku. Kochamy piłkę nożną. To ona wypełnia nasze nozdrza, płuca i wszystkie komórki naszego ciała. To ona definiuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Futbol nie jest naszym sposobem na życie. Jest jego częścią. Jeżeli myślisz podobnie, to już znaleźliśmy wspólny język.

Dlaczego Retro? 

Przypomnij sobie czasy, gdy grałeś w piłkę z kumplami na podwórku. Wszyscy chcieliśmy być wtedy jak Boniek, Maradona, Pele czy Ronaldo. Do szczęścia nie potrzeba było zazwyczaj nic więcej niż kawałek placu i okrągły przedmiot do gry. Stoimy na straży romantycznego futbolu. Dziś trendy w światowym futbolu wyznacza pieniądz. Drużyny przez niego budowane dominują rozgrywki krajowe i europejskie, spychając na margines te mniejsze i biedniejsze. Owszem starcia magnatów finansowych przynoszą nam emocje, jednak do pełnego spełnienia brakuje „tego czegoś”. Tym czymś jest odpowiednia doza romantyzmu.

My ten romantyzm dostarczamy.

Co robimy?

Jesteśmy futbolowymi hipsterami. Przeczytasz u nas o najlepszych występach polskich drużyn w europejskich pucharach, ale również o piłce nożnej w Czarnobylu

Piszemy o wyjątkowych postaciach polskiego i światowego futbolu, a także wspominamy mecze, które przeszły do historii

Publikujemy ciekawe statystyki, a nasz dział recenzji dba o to, żeby nasi Czytelnicy nie kupowali przysłowiowego kota w worku. Lubisz podcasty? Możesz nas słuchać w audycji #KiedyśtoByło w Weszło.fm. 

Oprócz tego posiadamy patronaty nad wieloma świetnymi publikacjami, a jakiś czas temu wydaliśmy własną książkę!

Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do współtworzenia RetroFutbol.pl. Bo przecież każdy, ma w sobie coś z romantyka, prawda? 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra Kurzacz
Aleksandra Kurzacz
Próg: 15 zł
Hubert Walko
Hubert Walko
Próg: 30 zł
Aleksandra Kurzacz
Aleksandra Kurzacz
Próg: 30 zł
Karol Sobański
Karol Sobański
Próg: 10 zł