Strefa Patrona:

23

patronów

655 zł

miesięcznie

8655 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
107
miesięczne wsparcie
117
liczba patronów

  SasanaPL to kanał youtube, na którym publikujemy tłumaczenia filmów i wykładów nauczycieli buddyzmu Theravady. Strona-matka to portal tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl - wspierana przez Fundację "Theravada".

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
32 %
100%
osiągnięto 32%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1345 zł
Comiesięczny polski lektor do mowy Dhammy
Co miesiąc nowy film z polskim lektorem, zarówno podkładany pod wykład Ajahna Brahma, jak też innych nauczycieli, których tłumaczenia już istnieją. W profesjonalnym studio wyprodukowanie efektu końcowego, czyli godzinnego filmu Ajahna Brahma z polskim lektorem kosztuje około 1500 PLN. Tak więc wspierając nas, wspierasz polskie głosy, brzmiące dźwięcznie w filmach!
0%
18 %
100%
osiągnięto 18%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 2845 zł
Comiesięczny polski lektor do audioksiążki
Co miesiąc nowy film z polskim lektorem, czytającym książkę z zasobów książkowych tłumaczeń na portalu Sasana.pl W profesjonalnym studio wyprodukowanie efektu końcowego, czyli godzinnego filmu audioksiążki z polskim lektorem kosztuje około 1500 PLN. Nie chcecie chyba by elektroniczne głosy komputerów czytały wam i waszym dzieciom książki? Wybierzcie ludzi!
0%
13 %
100%
osiągnięto 13%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4345 zł
Kursy online
Produkcja kursów online na temat podstaw buddyzmu. Kurs będzie dzięki temu darmowy. Stworzenie całego programu, jak też prowadzenie kursantów dzięki spotkaniom na żywo przez sieć wymaga czasu ale przede wszystkim perfekcyjnych materiałów (audio-wizualnych), dzięki którym z łatwością będą mogli uczyć się o doktrynie buddyjskiej, jak również praktyce: medytacji, przestrzegania wskazań, etc.
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9345 zł
Dokumenty – level Pro
Co miesiąc 30 minutowy dokument, profesjonalnie zrobiony z lepszą postprodukcją, kontrowersyjnymi tematami, które będą potrzebowały nieco nakładów, podróży. Kilka pomysłów tematów, które chciałbym poruszać w tych filmach przeczytasz w dziale „O Autorze” poniżej.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Krótkie filmy dokumentalne
Ponieważ Azja jest tania, a mój mnisi trening spowodował, że potrzebuję bardzo niewiele do życia, pierwszy próg oznacza, że będę mógł zająć się wyłącznie filmami, nie tracąc czasu na dorabianie. Sporo rzeczy robię na kanale Sasany na youtubie sam, dzięki tej kwocie mam budżet na przeżycie w Azji. A ponieważ tam jadę tak czy inaczej, więc na pewno będę robił krótkie, kilkuminutowe dokumenty z życia klasztornego i świeckich wyznawców w krajach Theravady, wywiady z mnichami, odpowiedzi na pytania od widzów Sasany odnośnie kwestii buddyjskich i około-buddyjskich, medytacje prowadzone i inne. Oznacza to też brak zastoju w pracy kanału SasanaPL na youtube.

O Autorze

Oficjalnie:

Piotr Jagodziński - ur. 2 lipca 1980 roku - twórca (2007) i redaktor naczelny (2007 - 2015) portalu Sasana.pl - w 2009 w Birmie pod przewodnictwem Ashin Tejaniya wyświęcony na mnicha buddyjskiego jako Vilasa Bhikkhu, uzyskał dyplom na Uniwersytecie Theravady (I.T.B.M.U.), po roku przeniósł się na Sri Lankę, gdzie między innymi odbył odosobnienie z Ajahnem Brahmavamso. W 2011 zrzucił mnisie szaty, pozostając świeckim wyznawcą - upasaka. W 2016 po raz wtóry wdział mnisie szaty w klasztorze Sasanarakkha, w Malezji, i dostał od swojego nauczyciela nowe imię - Vilasadhammika. W 2017, po raz wtóry zrzucił mnisie szaty. Trzeciego razu, jak się zarzeka, już nie będzie. 

Nieoficjalnie:

Na poważnie zainteresowałem się buddyzmem w latach nastoletnich, gdy przeczytałem "Mulamadhyamakakarikę" Nagarjuny. Od tamtej pory „nic” już nie było takie samo. Po kilku latach poszukiwań w tradycjach tybetańskich i Zen, w wieku 22 lat znalazłem wreszcie to czego szukałem, kanon palijski i Theravadę. Przyjąłem wtedy 5 wskazań i od tamtej pory stałem się między innymi całkowitym abstynentem, co czasem powodowało lekkie spięcia, w kraju nad Wisłą, który lubi swoje trunki. Od 2006 zacząłem jeździć na kursy Vipassany i udzielać się w ich organizowaniu. Zacząłem tłumaczyć sutty do strony, która stała na domenie tipitaka.pl, by w 2007 roku zacząć własną stronę: Sasana.pl. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób udało nam się stworzyć stronę internetową, która jest obecnie największą stroną dotyczącą buddyzmu Theravady w Polsce.

 

 

W 2008 stworzyłem kanał youtube dla Sasany, typu nonprofit, więc bez reklam (tak samo jak strona), mając w planach kilka projektów: czytanie sutt czy tłumaczenie buddyjskich filmów dokumentalnych. Prace ustały ponieważ w 2009 roku wyjechałem do Birmy, by wyświęcić się na mnicha, jednocześnie studiując na uniwersytecie w Yangon. Z powodu kiepskiego poziomu nauczania i nie najlepszych warunków w państwie rządzonym przez juntę wojskową, zdecydowałem się wyjechać i w mnisich szatach udałem się najpierw do Tajlandii z grupą mnichów, by potem pojechać do Laosu, po którym podróżowałem samemu i gubiłem się co jakiś czas, aby dotrzeć do Kambodży, do znajomego mnicha, który pokazał mi swój kraj. Wreszcie z japońskim mnichem polecieliśmy na Sri Lankę, gdzie po wstępnych podróżach, spędziłem rok w Kandy, w klasztorze położonym w rezerwacie przyrody. Zdjąłem szaty z kilku powodów, nie było żadnych smaczków, miałem natomiast pomysł by propagować Dhammę (Naukę Buddhy) w Polsce.

 

 

W 2013 roku założyliśmy Fundację „Theravada”, która zaczęła wydawać książki na papierze, rozdając je za darmo w ramach projektu „Dhamma-dana”. Oprócz tego zorganizowaliśmy kilka odosobnień medytacyjnych z różnymi mnichami, mniej i bardziej znanymi, jak też wspieraliśmy powstanie grup medytacyjnych w kilku miastach Polski, które co tydzień siadają do wspólnej medytacji. Cały czas oczywiście publikowane były tłumaczenia książek i artykułów na stronie, jak też wykładów filmowych na youtubie. Ponieważ wszystko szło tak dobrze, zdecydowałem się wrócić do zakonu, tym razem rozpoczynając w najsurowszych i najbardziej wymagających warunkach pod względem reguł mnisich. Na początku 2016 roku przyjąłem wyższe święcenia po raz drugi, ale niecały rok później znów zrzuciłem szaty. Znów żadnych smaczków, niestety. Wiem już natomiast co chcę robić w życiu, a jest to tworzenie filmów.

 

 

Pomiędzy ordynacjami byłem jednym z założycieli Fundacji Filmowej Wonderwoods, brałem udział w produkcji kilku filmów, obecnie natomiast chciałbym tworzyć kontent filmowy nagrywany w krajach Azji Południowo-wschodniej. Jest mnóstwo tematów, związanych z buddyzmem ale i z kulturą oraz sztuką krajów Theravady, których Polacy mogą nie znać, a które mogą wydawać się egzotyczne, czasem prowokujące kilka przemyśleń na temat sensu istnienia i tym podobnych. Wszystko to chciałbym pokazać w krótkich reportażach, będąc tam, jeżdżąc z miejsca na miejsce, z klasztoru do klasztoru, być może podejmując też nieco kontrowersyjne tematy dokumentów, jak na przykład o Demokratycznej Buddyjskiej Armii Karenów lub o mroczniejszej stronie Sanghi. Ponieważ mam sprzęt i kilka znajomości w Azji, jadę tam tak czy inaczej.

 

 

Fundacja „Theravada” skupia się na wydawaniu książek i odosobnieniach, więc wszelkie dotacje jakie tam wpływają idą na te szczytne cele. Ponieważ mój wyjazd mógłby znów spowodować zastój w rozwoju kanału SasanaPL na youtubie zdecydowałem się na zbiórkę na patronite.pl. Azja jest tania, a mój mnisi trening spowodował, że potrzebuje bardzo niewiele do życia, pierwszy próg oznacza, że będę mógł zająć się wyłącznie filmami, nie tracąc czasu na dorabianie gdzieś w Azji jako nauczyciel angielskiego lub wykonując inne, tymczasowe freelancerki. A to oznaczać będzie więcej, lepiej dopracowanych filmów, z azjatyckimi kadrami, Theravadyjską kulturą i sztuką.

 

 

Przede wszystkim zbiórka ta jest po to by sponsorować opłacenie lektorów, którzy podkładają głosy pod wykłady mów Ajahna Brahma i innych nauczycieli buddyjskich. Oprócz tego byłoby świetnie móc zrobić profesjonalnie kilka audiobooków z kolekcji książek Sasany, które są przetłumaczone na polski i tylko czekają by je przeczytać, nagrać i opublikować jako film, z ładnymi, azjatyckimi pejzażami.

 

 

Kolejne projekty są już bardziej ambitne: stworzenie kursu buddyzmu on-line jest jednym z pomysłów, które wymagają większych nakładów pracy i stworzenia całego programu, jak też prowadzenia kursantów dzięki spotkaniom na żywo przez sieć. Mają to być zarówno kursy dotyczące doktryny buddyjskiej, ale też praktyki: medytacji, przestrzegania wskazań, etc.

 

 

Ostatni próg to szczyt moich marzeń, czyli możliwość tworzenia nieskomplikowanych acz porywających widza dokumentów z różnych dziedzin życia w Azji, głównie około-buddyjskich. Jak wspomniałem, jest mnóstwo tematów: zahaczających o politykę, na przykład: „Czy rządy autorytarne w krajach Theravady mają coś wspólnego z religią jaką wyznają mieszkańcy tych krajów?”, poruszających aktualne zmiany w Sandze: „Prawa kobiet do bycia mniszkami”, napomykających o ekonomię społeczną: „Ubóstwo, sierocińce, edukacja w krajach Theravady” i wiele innych.

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 3
Sadhu! [Pali - „dobra robota”]
Podziękowania na stronie Sasana.pl w specjalnym dziale, gdzie osoby chcące być wymienione, zostaną tam uwiecznione po wsze czasy. Być może na podstronie oprócz podziękowań i listy darczyńców będzie też dział księgi gości.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 9
Thuti! [Pali - „chwała”]
Masz dostęp do grupy Facebookowej (grupy mailingowej, jeśli ktoś walczy o wolność od FB) w której od kuchni można zobaczyć jak powstają filmy, co jest obecnie w produkcji, jakie są plany. Będzie szansa wziąć aktywny udział w procesie decyzyjnym (który następny film zrobić z lektorem) i burzy mózgów (sugestie i pomysły na kolejne filmy, projekty, tematy do filmów dokumentalnych). Ten próg zawiera także nagrody z progu 5 zł.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 10
Pasamsati! [Pali - „poważanie”]
Twoje imię i nazwisko (lub nick) będzie w stopce redakcyjnej na podstronie kolejnych, tworzonych dzięki patronom filmów na Sasanie oraz w podpisie do filmu na youtubie. Ten próg zawiera także nagrody z progu 5 zł. + 10 zł.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 4
Abhitthavati! [Pali - „wyrazy uznania”]
Inna, nowa lista mailingowa, codziennie jedno zdjęcie, nigdzie niepublikowane, z krótkim komentarzem. Ten próg zawiera także nagrody z progu 5 zł. + 10 zł.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Sadhu, sadhu, sadhu! [Pali - potrójne „dobra robota” oznacza tradycyjne podziękowania najsilniejszego ładunku emocjonalnego] Facebookowa, bardzo ekskluzywna grupa redakcyjna, dla osób które czują się odpowiedzialne za działanie Sasany i chcą być częścią podejmowanych decyzji odnośnie tego w którą stronę portal powinien zmierzać, na przykład: wydawanie książek, tłumaczenie tekstów, i tym podobne. Ten próg zawiera także nagrody z progu 5 zł. + 10 zł. + 50 zł.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK