Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
2

patronów

35 zł

miesięcznie

70 zł

łącznie

Sebastian Szymański to polski kompozytor muzyki poważnej, a także wielokrotny stypendysta ZAiKS, założyciel TN EDUCARE oraz Limanowskiej Orkiestry Kameralnej. W swojej muzyce tworzy neotonalne obrazy impresjonistyczne – muzyka ta wyraża tęsknotę za pięknem, które jest twórczo wydobywane poprzez umiejętność dźwiękowego malarstwa

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 965 zł
filmy dokumentalne
Jestem w stanie regularnie realizować mini filmy dokumentalne, w których przedstawię swoją pracę oraz to czym się interesuję po za nią. W obszar ten wchodzą również coraz częstsze podróże!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4965 zł
koncert
Budżet ten pozwoli na zorganizowanie krótkiego (do 40min) koncertu moich utworów z orkiestrą kameralną w niezwykłym miejscu. Ważne by odbył się w szczytnym celu!

O Autorze

Nazywam się Sebastian Szymański i jestem polskim kompozytorem muzyki klasycznej oraz członkiem wielu organizacji związanych ze światem sztuki i nauki, w tym m.in. ZAiKS, czy Towarzystwo Naukowe EDUCARE. Pełny biogram znajduje się na stronie www.Szymanski-Composer.com. Na moim kanale YouTube mam ponad 100 tysięcy odtworzeń, co jak na muzykę klasyczną jest całkiem niezłym wynikiem, a niektóre projekty do których pisałem muzykę mają ponad 3.8 miliona odtworzeń. 

 

Chcę przybliżać ludzi do piękna, które jest dzisiaj coraz bardziej zatracane. Pokazywać, że wciąż jest obecne, a od zawsze pozostaje wyryte w naszych sercach. Równiez istotna jest dla mnie tożsamość. Moja droga życiowa, którą przebyłem dotychczas jest niezwykle zaskakująca, a czasami wprost nieprawdopodobna. Związana z nią praca - zawód kompozytora - pomimo, że jest jak róża - jest spełnieniem marzeń. Muzyka dla mnie to narzędzie do przekazywania radości i sensu życia. Obok niej ważna pozostaje również cisza - to ona wyznacza to "pomiędzy".

 

 

Prawdziwą muzykę poznaje się po tym, że jest ona kosmiczna, a nie jedynie przeznaczona tylko dla jakiejś grupy. Aby ją tworzyć potrzeba wsparcia. Trudno wyobrazić sobie nasze życie bez muzyki - towarzyszy nam wszystkim od urodzenia aż do śmierci. Daje nam radość, wzrusza i często pomaga w trudnych chwilach.

 

Potrzeba środków na pisanie nowych kompozycji. Jest to bardzo pracochłonne i absorbujące czasowo zadanie. Również potrzebne są środki na realizację ich prawykonań koncertowych, rejestrację i publikację.

 

Chciałbym, aby utwory, które piszę były dostępne dla Państwa w najwyższej możliwie jakości dźwięku i obrazu. Dzisiaj to właśnie ona wyznacza trendy panujące w obecnym świecie, a w kontekście samej sztuki - staje się właściwym narzędziem definiującym samego twórcę.

 

Ufam, że będziecie ze mnie dumni i zadowoleni!

 

 

 

W mojej twórczości znajduje się kilka grup, do których przydzielone są poszczególne utwory, w tym m.in. utwory chóralne jak ten powyżej; muzyka instrumentalna - Wishing you well na fortepian (2012) czy Kwintet Fortepianowy (2014);  czy muzyka wokalno-instrumentalna - Przebudzenie do słów ks. Jana Twardowskiego na sopran i baryton, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną (2015), który został zamówiony z okazji Jubileuszu 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego, a prawykonanie odbyło się na Zamku Królewskim w wigilię urodzin poety 31 maja 2015 roku. Moje utwory wykonywali m.in.: Anna Mikołajczyk-NiewiedziałPaweł Łukaszewski i Chór Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA, Michał Klauza i Polska Orkiestra Radiowa, Christian KrämerKai Schumacher, Jan Łukaszewski i Polski Chór Kameralny, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, i inni. 

 

Pełną listę kompozycji wraz z linkami do nich można znaleźć na stronie 

www.Szymanski-Composer.com

 

Pragnę, aby oprócz prawykonań zostały organizowane koncerty z moją twórczością, którymi moglibyśmy pomagać innym. Koncerty te były by realizowane w miejscach o zróżnicowanej charakterystyce - od sal koncertowych, przez muzea i kościoły architektury drewnianej aż po wielkie hall'e koncertowe.

 

Chciałym, aby społeczność Patronów poprzez swoje wsparcie aktywnie uczestniczyła w tych wydarzeniach. Jako pierwsza otrzymywała informacje i zaproszenia zwiazane z pracą nad danym utworem, prawykonaniem, koncertem czy making-of. Była zapraszana na sesje nagraniowe, czy uczestniczyła w postprodukcji.

 

 

 

Budżet, który otrzymałbym z Patronite powzoliłby na pisanie nowych utworów, ich rejestrację i publikację.

Również powazalałby mi na zakup nowego sprzętu, którym mógłbym rejestrować dźwięk i obraz w najwyższej jakości, a potem publikować go dla Was!