ObiektywnieArt - żeby móc trzeba chcieć

W Patronite od 12.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
490 łącznie
Diagnoza była wielkim motywatorem żeby rozstać się z dotychczasową pracą i poświęcić się całkowicie hobby. Już po pewnym czasie uświadomiłem sobie że to ni tylko "konik", ale pasja. Fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Tylko tak można zatrzymać czas.

O Autorze

Całe życie aparat był gdzieś obok mnie - od pierwszej Smieny, poprzez kolejne analogi, potem cyfrówki, lustrzanki itd. Nigdy jednak nie traktowałem tego jako zawód, nawet o tym nie myślałem, a tym bardziej tego nie planowałem. Jak to zwykle bywa - życie pisze własne scenariusze i tak w dniu 40 urodzin otrzymałem od życia wyjątkowo przewrotny prezent - SM.

 Diagnoza była wielkim motywatorem, żeby rozstać się z dotychczasową pracą. Leki na szczęście zatrzymały chorobę, ale powrót do dotychczasowego zawodu stał się niemożliwy. Zająłem się więc intensywniej zdjęciami. Relaksowały mnie i dawały wytchnienie. Wtedy też zdałem sobie sprawę, że fotografia to moja pasja. Stała się tym, co chciałem robić.

 

Fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Tylko w taki sposób człowiek jest w stanie zatrzymać czas - mój, Twój, Nasz.

Kocham fotografię tak bardzo, że właściwie o niczym innym nie potrafię teraz myśleć. Mój aparat to moje dziecko, a jedynym prezentem na Boże Narodzenie o jakim marzę, to kolejny obiektyw. Budzę się każdego ranka z pomysłami na kolejne ujęcia. Jedyne czego żałuje to fakt, że nie odnalazłem w sobie tej pasji wcześniej.

Codziennie rozwijam swoją przygodę z fotografią. Codziennie uczę się czegoś nowego. Najbardziej  fascynuje mnie fotografia sportowa, portretowa i studyjna.

 

 

Nie czekałem, nie zastanawiałem się, poszedłem za głosem serca i szeptami intuicji - otworzyłem mini studio. Małymi kroczkami, zarabiając na fotografiach rozwijam pasję, nabywając nowe umiejętności i nowy sprzęt. 

Z czasem narodził się pomysł dzielenia się swoją, ciągle rozwijaną wiedzą z innymi. Szybko również przyszedł czas na większe studio.

Studio jest coraz bogatsze, coraz piękniejsze, coraz bardziej wyposażone, ale też coraz bardziej odwiedzane. Ciągle rozwija się, wraz ze mną. Zbudowałem nawet cykloramę własnymi rękami :).

Organizuję eventy, wynajmuję studio. Wciąż jeszcze inwestujemy w sprzęt i wyposażenie. 

Planuję organizować kursy i eventy fotograficzne i tu potrzebuję Waszej pomocy. Sprzęt, wiedza i cała otoczka z przekazaniem jej dalej to koszty i dużo wyrzeczeń.

https://www.obiektywnieart.pl/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika