Trudno być katolikiem

W Patronite od 22.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 146

Liczba Patronów: 241

Zostań Patronem
68 patronów
2 850 miesięcznie
16 850 łącznie
Jesteśmy nietuzinkowym małżeństwem z trójką dzieci. Nie wstydzimy się wiary. Ania, dziennikarka, spec od socjali i blogerka, marzy o napisaniu książki, bo więcej pisze niż śpi. Maciej to filmowy ninja, marzący o dokumencie w stylu Kieślowskiego. Nasze życie to podróż w poszukiwaniu Prawdy.

O Autorze

Kim jesteśmy?

Nasze życie jest podróżą.

Wyobraź sobie małżeństwo z milionem kryzysów, kiedy to ciche dni zamieniały się w ciche tygodnie, a łzy skrapiały codzienność. Nasze zmagania i ciągła walka z życiem doprowadziła do tego, że zamiast zmienić małżonka, zmieniliśmy samych siebie. Jak? Poprzez tytaniczną pracę nad sobą.

Nie jest łatwo iść razem na Everest, ale warto, bo dziś mamy siłę, która pcha nas w górę. Wiemy, że bez prawdy o Bogu, nie poznamy prawdy o sobie. Wiara jest dla nas jak profesjonalny sprzęt alpinistyczny, który pozwala przylgnąć do skały, nawet podczas najgorszej lawiny problemów.

Maciej z czystej pasji od ponad 10-ciu lat realizuje filmy. Niegdyś student łódzkiej filmówki, dumny właściciel reporterskiego oka, władający samorodnym talentem do montażu. Jego kreatywność najlepiej ujawnia się w koncepcjach na scenariusze. Potrafi wycisnąć łzy i genialnie zobrazować zdjęcia muzyką. Stworzył sporo filmów reklamowych na potrzeby wielu znanych w kraju marek. Zwiedził pół globu, a do tego ma kolosalne doświadczenie w międzynarodowym biznesie, negocjacjach, zarządzaniu i współpracy z ludźmi.

W Ani płynie freelancerska krew. Z wykształcenia dziennikarz. W wieku 19-tu lat zasiadła przed kamerą w TV Trwam. W wieku 12-tu lat po raz pierwszy zetknęła się z radiowym mikrofonem. Przez 5 lat redagowała artykuły dla ogólnopolskich magazynów, PRESTO, TWOJA MUZA.

Publikowała dla poczytnych, znanych w kraju portalach internetowych. Pracuje jako social media menadżer obsługując małe i wielkie firmy. Cały czas zgłębia e-marketingowe aikido w tym Google Ads i automatyzację marketingu. Przez trzy lata prowadziła bloga, wzruszając, odzierając z lukru macierzyństwo i bawiąc tysiące kobiet szczerością i oryginalnymi treściami. Zapraszana wielokrotnie do telewizji. Marzy o pierwszej książce, bo jak mówią jej czytelniczki "napisz cokolwiek i tak będziemy czytać".

Jest w nas nieugaszone pragnienie tworzenia. Chcemy robić dobre filmy, dla dobrych ludzi. 

Ruszamy z kanapy, bo doszliśmy do punktu, z którego nie ma już odwrotu!

O czym chcemy mówić? O tym czego nie widać lub nikt nie chce widzieć. O sprawach społecznych i problemach ludzkich.

Dlaczego trudno być katolikiem i robić filmy?

Trudno w dzisiejszym zamęcie być katolikiem, a po ludzku robienie filmów o tematyce katolickiej jest nieopłacalne. Mówienie prawdy jest czynem rewolucyjnym. Ale to nie znaczy, że nie warto tego robić. 

Poza tym już samo słowo katolik wywołuje grymas na twarzy. Katolicyzm jest dziś skrajnie niemodny i wyszydzany. Łatwiej przechodzi przez usta "chrześcijanin". I nie ma się co dziwić. Tylko katolickość w swojej ortodoksyjności, jest jedynym znakiem sprzeciwu dla świata.

Niepokojące jest też wkradanie się do Kościoła błędów, "uzdrowicieli", emocjonalności, bylejakości i infantylizmu. Rocznie odchodzi od Kościoła ok. 1% wiernych. W ciągu dekady opuściło Kościół 18% młodzieży, a zaledwie 40% Polaków uczęszcza na Mszę św. Na świecie płoną katedry, bezcześci się ołtarze, burzy kościoły i masowo prześladuje się chrześcijan, a bycie katolikiem kojarzy się dziś z głupotą, słabością lub naiwnością. 

Ale jest mała iskra. Jest dobro w Kościele. My je odkryliśmy. Są ludzie, którzy z dumą wyznają wiarę, za którą umierały tysiące męczenników. To Kościół Walczący. 

Przed nami pierwszy dokument o zrywie wiernych w Kościele Katolickim, którzy powiedzieli dość! Bohaterem filmu będzie na nowo odkrywany 'św. Graal' Kościoła. Zajrzyj do zakładki cel by dowiedzieć się więcej.

Już dziś dziękujemy Ci za wszelką pomoc!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem