Trudno być katolikiem

W Patronite od 22.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 310

liczba Patronów: 461

21 patronów
895 zł miesięcznie
4 215 zł łącznie
Jesteśmy nietuzinkowym małżeństwem z trójką dzieci. Nie wstydzimy się wiary. Ania, dziennikarka, spec od socjali i blogerka, marzy o napisaniu książki, bo więcej pisze niż śpi. Maciej to filmowy ninja, marzący o dokumencie w stylu Kieślowskiego. Nasze życie to podróż w poszukiwaniu Prawdy.

O Autorze

Kim jesteśmy?

Nasze życie jest podróżą.

Wyobraź sobie małżeństwo z milionem kryzysów, kiedy to ciche dni zamieniały się w ciche tygodnie, a łzy skrapiały codzienność. Nasze zmagania i ciągła walka z życiem doprowadziła do tego, że zamiast zmienić małżonka, zmieniliśmy samych siebie. Jak? Poprzez tytaniczną pracę nad sobą.

Nie jest łatwo iść razem na Everest, ale warto, bo dziś mamy siłę, która pcha nas w górę. Wiemy, że bez prawdy o Bogu, nie poznamy prawdy o sobie. Wiara jest dla nas jak profesjonalny sprzęt alpinistyczny, który pozwala przylgnąć do skały, nawet podczas najgorszej lawiny problemów.

Maciej z czystej pasji od ponad 10-ciu lat realizuje filmy. Niegdyś student łódzkiej filmówki, dumny właściciel reporterskiego oka, władający samorodnym talentem do montażu. Jego kreatywność najlepiej ujawnia się w koncepcjach na scenariusze. Potrafi wycisnąć łzy i genialnie zobrazować zdjęcia muzyką. Stworzył sporo filmów reklamowych na potrzeby wielu znanych w kraju marek. Zwiedził pół globu, a do tego ma kolosalne doświadczenie w międzynarodowym biznesie, negocjacjach, zarządzaniu i współpracy z ludźmi.

 

 

W Ani płynie freelancerska krew. Z wykształcenia dziennikarz. W wieku 19-tu lat zasiadła przed kamerą w TV Trwam. W wieku 12-tu lat po raz pierwszy zetknęła się z radiowym mikrofonem. Przez 5 lat redagowała artykuły dla ogólnopolskich magazynów, PRESTO, TWOJA MUZA.

Publikowała dla poczytnych, znanych w kraju portalach internetowych. Pracuje jako social media menadżer obsługując małe i wielkie firmy. Cały czas zgłębia e-marketingowe aikido w tym Google Ads i automatyzację marketingu. Przez trzy lata prowadziła bloga, wzruszając, odzierając z lukru macierzyństwo i bawiąc tysiące kobiet szczerością i oryginalnymi treściami. Zapraszana wielokrotnie do telewizji. Marzy o pierwszej książce, bo jak mówią jej czytelniczki "napisz cokolwiek i tak będziemy czytać".

Jest w nas nieugaszone pragnienie tworzenia. Chcemy robić dobre filmy, dla dobrych ludzi. 

Ruszamy z kanapy, bo doszliśmy do punktu, z którego nie ma już odwrotu!

O czym chcemy mówić? O tym czego nie widać lub nikt nie chce widzieć. O sprawach społecznych i problemach ludzkich.

Dlaczego trudno być katolikiem i robić filmy?

Trudno w dzisiejszym zamęcie być katolikiem, a po ludzku robienie filmów o tematyce katolickiej jest nieopłacalne. Mówienie prawdy jest czynem rewolucyjnym. Ale to nie znaczy, że nie warto tego robić. 

Poza tym już samo słowo katolik wywołuje grymas na twarzy. Katolicyzm jest dziś skrajnie niemodny i wyszydzany. Łatwiej przechodzi przez usta "chrześcijanin". I nie ma się co dziwić. Tylko katolickość w swojej ortodoksyjności, jest jedynym znakiem sprzeciwu dla świata.

Niepokojące jest też wkradanie się do Kościoła błędów, "uzdrowicieli", emocjonalności, bylejakości i infantylizmu. Rocznie odchodzi od Kościoła ok. 1% wiernych. W ciągu dekady opuściło Kościół 18% młodzieży, a zaledwie 40% Polaków uczęszcza na Mszę św. Na świecie płoną katedry, bezcześci się ołtarze, burzy kościoły i masowo prześladuje się chrześcijan, a bycie katolikiem kojarzy się dziś z głupotą, słabością lub naiwnością. 

Ale jest mała iskra. Jest dobro w Kościele. My je odkryliśmy. Są ludzie, którzy z dumą wyznają wiarę, za którą umierały tysiące męczenników. To Kościół Walczący. 

Przed nami pierwszy dokument o oddolnej rewolucji w Kościele katolickim, w skali całego świata. Zrywu wiernych, którzy powiedzieli dość! Bohaterem filmu będzie na nowo odkrywany 'św. Graal' Kościoła. Zajrzyj do zakładki cel by dowiedzieć się więcej.

Już dziś dziękujemy Ci za wszelką pomoc!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem