Niepoprawny Dyplomata - Vonsky

W Patronite od 25.07.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 357

Liczba Patronów: 417

Zostań Patronem
34 patronów
1 074 miesięcznie
11 793 łącznie
Mikołaj "Vonsky" Teperek - Twórca filmowy. Laureat nagrody Grand Video Awards za film dokumentalny "Projekt Lunik". Prowadzi kanał YouTube o tematyce dyplomacji, stosunków międzynarodowych, historii i podróży.

O Autorze

Co zmienia Twoje wsparcie?

 • CZAS - Benjamin Franklin (amerykański dyplomata, żeby było śmieszniej widnieje na banknocie $100) powiedział, że CZAS to PIENIĄDZ.

A Wy dajecie mi przede wszystkim czas.

To czas pozwala poświęcić się tworzeniu nowych filmów dokumentalnych, relacji z podróży, vlogów, poradników. Nadal muszę poświęcać się zleceniom filmowym i robić free-lancing. A dzięki Tobie będę mógł tworzyć więcej tego co chcecie Wy i ja, a także będziemy mieć więcej wspólnych chwil i czasu dyskusje, oraz budowanie wspólnej relacji i społeczności.

 • OGARNIĘTE DOJAZDY - Paliwo. Parking. Bilety ZTM. Pociąg.
   
 • ZASOBY PRODUKCJI - Dostęp do muzyki. Dodatkowe animacje i grafiki. Baterie.
   
 • CHMURA I DYSKI PAMIĘCI - Czyli po prostu archiwum.
   
 • AMORTYZACJA SPRZĘTU - Mikrofony. Obiektywy. Kamera. Drone. To wszystko niestety się zużywa i czasem psuje. A bez tego ani rusz!
   
 • MONTAŻ - A raczej czas na montaż, ponieważ wszystkie produkcje montuję sam (i jestem z tego mega dumny).
   
 • SPANKO - Dużo z moich podróży i tak jest “na patencie” co na pewno wiecie z moich vlogów. Spać to ja mogę na lotnisku lub pod namiotem, chociaż ze sprzętem czasem strach.

Jak się odwdzięczam?

Niezależnie od kwoty Twojego wsparcia - jesteś częścią vonskiej ekipy. Tego typu współpraca z widzami jest najciekawsza i najbardziej motywująca. Uwielbiam, gdy widzowie wrzucają fotki z otrzymanymi pocztówkami. Ale poza pocztówkami w każdym z progów znajduje się pełna lista nagród, gdzie polecam zajrzeć! Dziękuję, że chcesz wesprzeć Vonsky Kanał!

Po co ten Patronite i czemu chcę tworzyć z Wami?

Prosta odpowiedź - Vonsky Kanał od samego początku miał prowokować do dyskusji i jak napisałem wcześniej - tego typu współpraca z widzami jest najciekawsza oraz motywująca i satysfakcjonująca. Wszyscy są zadowoleni, a ja (jak i Wy) uwielbiam z Wami dyskutować, tworzyć i działać! Razem odkrywamy świat podróży, historii, wiedzy o społeczeństwie i dyplomacji.

 Co zrobiliśmy?

Już nie raz udowodniłem, że w Vonskym Kanale jestem w stanie MAŁYM KOSZTEM wyprodukować nie tylko wypasione vlogi i poradniki podróżnicze, ale także i przede wszystkim zrealizować filmy, które dostały się na festiwale filmowe.

Razem z Patronami stworzyliśmy nową serię na kanale “(Nie)poprawny Dyplomata” o temacie dyplomacji, stosunków międzynarodowych i ciekawych spraw społecznych oraz modowych. Rozmawiamy sobie o savoir vivre, wpadkach dyplomatów, historii, kulturze, sztuce i innych ciekawych dyplomatycznych niuansach.

  Co do podróży - swoim widzom przywiozłem już materiały i poradniki z wielu miejsc Europy i USA:

 • Nowy Orlean
 • Los Angeles
 • Nowy Jork
 • Chicago
 • Teksas
 • Kentucky
 • Niemiec, Danii, Holandii, Hiszpanii. Norwegii, Szwecji, Włoch, Austrii, Chorwacji…

Niemal ze wszystkich tych miejsc widzowie otrzymali pocztówki, oraz solidną garść merytorycznej wiedzy, historii, ciekawostek, czy poradników. I uwierzcie mi, ciężko nazwać to wakacjami. Ale jest satysfakcja z Waszego zadowolenia i współpracy z Wami!

Dalsze cele i plany:

Już teraz zacząłem dedykowaną serię dyplomatyczną na Instagramie w formie regularnej serii InstaStory, gdzie poza spontanicznym back-stagem i podglądaniem mojej pracy będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych zagadnień o temacie dyplomacji, stosunków międzynarodowych, historii, sztuki, kultury oraz moich opinii na przeróżne tematy, które się dzieją na świecie.

Blog na którym postaram się uzupełnić vloga i dopisać dodatkowe historie, przemyślenia, mapy z ciekawymi miejscami w których byłem itd. - a więc artykuły… o których pisanie już dawno prosił mnie mój Mentor - jego Ekscelencja Amb. Grzegorz Dziemidowicz. Serio, kazał mi pisać ile wlezie bo podobno jest to dobre i ma potencjał. Dyplomówkę jakoś napisałem i wyszło całkiem dobrze więc kto wie - Ambasador nie może się mylić! Będzie coś nowego do poczytania przy kawie.

Celem także jest wyjście z tym co robimy do innych - wyjście do off-line’u, na festiwale filmowe,  a także Nasze wspólne premiery i spotkania przy okazji nowych filmów dokumentalnych. Premiery na których się spotkamy i pogadamy o nurtujących świat sprawach, a także na luzie o sprawach przyziemnych i podróżach.

Nie znasz Vonskiego?

Mikołaj Teperek, w Internecie znany pod pseudonimem Vonsky, to energiczny i pełen klasy twórca internetowy oraz filmowy. Na swoim kanale na YouTube prowadzi dwa formaty, w których skupia się na podróżowaniu, różnicach kulturowych oraz stosunkach międzynarodowych. Miłośnik sztuki dyplomacji, kulinariów, a także historycznych oraz społecznych aspektów podróżowania.

Ma za sobą kilka podróży do Stanów Zjednoczonych, tworzy przewodniki dla osób podróżujących do tego kraju i uznawany jest za eksperta w kwestiach związanych ze specyfiką tego kraju.

Jego filmy stoją na wysokim poziomie wizualnym, ponieważ jest zawodowym producentem filmowym, operatorem i montażystą. W tym zakresie wspiera wielu polskich twórców internetowych.

Tworzy również nagradzane filmy dokumentalne, za produkcję „Projekt Lunik” otrzymał w 2018 roku statuetkę Grand Video Awards.


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ewa Klimkowska
Ewa Klimkowska
30 zł jednorazowo
Strzyga
Strzyga
30 zł miesięcznie
Bartek Lipiński
Bartek Lipiński
50 zł miesięcznie
Kacper Szczęsny
Kacper Szczęsny
10 zł miesięcznie
Agnieszka Piekarczyk
Agnieszka Piekarczyk
50 zł miesięcznie
bartosz balicki
bartosz balicki
10 zł miesięcznie