Niepoprawny Dyplomata - Vonsky

W Patronite od 25.07.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 494

Liczba Patronów: 481

Zostań Patronem
26 patronów
623 miesięcznie
10 036 łącznie
Mikołaj "Vonsky" Teperek - Twórca filmowy. Laureat nagrody Grand Video Awards za film dokumentalny "Projekt Lunik". Prowadzi kanał YouTube o tematyce dyplomacji, stosunków międzynarodowych, historii i podróży.

O Autorze

Co zmienia Twoje wsparcie?

 • CZAS - Benjamin Franklin (amerykański dyplomata, żeby było śmieszniej widnieje na banknocie $100) powiedział, że CZAS to PIENIĄDZ.

A Wy dajecie mi przede wszystkim czas.

To czas pozwala poświęcić się tworzeniu nowych filmów dokumentalnych, relacji z podróży, vlogów, poradników. Nadal muszę poświęcać się zleceniom filmowym i robić free-lancing. A dzięki Tobie będę mógł tworzyć więcej tego co chcecie Wy i ja, a także będziemy mieć więcej wspólnych chwil i czasu dyskusje, oraz budowanie wspólnej relacji i społeczności.

 • OGARNIĘTE DOJAZDY - Paliwo. Parking. Bilety ZTM. Pociąg.
   
 • ZASOBY PRODUKCJI - Dostęp do muzyki. Dodatkowe animacje i grafiki. Baterie.
   
 • CHMURA I DYSKI PAMIĘCI - Czyli po prostu archiwum.
   
 • AMORTYZACJA SPRZĘTU - Mikrofony. Obiektywy. Kamera. Drone. To wszystko niestety się zużywa i czasem psuje. A bez tego ani rusz!
   
 • MONTAŻ - A raczej czas na montaż, ponieważ wszystkie produkcje montuję sam (i jestem z tego mega dumny).
   
 • SPANKO - Dużo z moich podróży i tak jest “na patencie” co na pewno wiecie z moich vlogów. Spać to ja mogę na lotnisku lub pod namiotem, chociaż ze sprzętem czasem strach.

Jak się odwdzięczam?

Niezależnie od kwoty Twojego wsparcia - jesteś częścią vonskiej ekipy. Tego typu współpraca z widzami jest najciekawsza i najbardziej motywująca. Uwielbiam, gdy widzowie wrzucają fotki z otrzymanymi pocztówkami. Ale poza pocztówkami w każdym z progów znajduje się pełna lista nagród, gdzie polecam zajrzeć! Dziękuję, że chcesz wesprzeć Vonsky Kanał!

Po co ten Patronite i czemu chcę tworzyć z Wami?

Prosta odpowiedź - Vonsky Kanał od samego początku miał prowokować do dyskusji i jak napisałem wcześniej - tego typu współpraca z widzami jest najciekawsza oraz motywująca i satysfakcjonująca. Wszyscy są zadowoleni, a ja (jak i Wy) uwielbiam z Wami dyskutować, tworzyć i działać! Razem odkrywamy świat podróży, historii, wiedzy o społeczeństwie i dyplomacji.

 Co zrobiliśmy?

Już nie raz udowodniłem, że w Vonskym Kanale jestem w stanie MAŁYM KOSZTEM wyprodukować nie tylko wypasione vlogi i poradniki podróżnicze, ale także i przede wszystkim zrealizować filmy, które dostały się na festiwale filmowe.

Razem z Patronami stworzyliśmy nową serię na kanale “(Nie)poprawny Dyplomata” o temacie dyplomacji, stosunków międzynarodowych i ciekawych spraw społecznych oraz modowych. Rozmawiamy sobie o savoir vivre, wpadkach dyplomatów, historii, kulturze, sztuce i innych ciekawych dyplomatycznych niuansach.

  Co do podróży - swoim widzom przywiozłem już materiały i poradniki z wielu miejsc Europy i USA:

 • Nowy Orlean
 • Los Angeles
 • Nowy Jork
 • Chicago
 • Teksas
 • Kentucky
 • Niemiec, Danii, Holandii, Hiszpanii. Norwegii, Szwecji, Włoch, Austrii, Chorwacji…

Niemal ze wszystkich tych miejsc widzowie otrzymali pocztówki, oraz solidną garść merytorycznej wiedzy, historii, ciekawostek, czy poradników. I uwierzcie mi, ciężko nazwać to wakacjami. Ale jest satysfakcja z Waszego zadowolenia i współpracy z Wami!

Dalsze cele i plany:

Już teraz zacząłem dedykowaną serię dyplomatyczną na Instagramie w formie regularnej serii InstaStory, gdzie poza spontanicznym back-stagem i podglądaniem mojej pracy będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych zagadnień o temacie dyplomacji, stosunków międzynarodowych, historii, sztuki, kultury oraz moich opinii na przeróżne tematy, które się dzieją na świecie.

Blog na którym postaram się uzupełnić vloga i dopisać dodatkowe historie, przemyślenia, mapy z ciekawymi miejscami w których byłem itd. - a więc artykuły… o których pisanie już dawno prosił mnie mój Mentor - jego Ekscelencja Amb. Grzegorz Dziemidowicz. Serio, kazał mi pisać ile wlezie bo podobno jest to dobre i ma potencjał. Dyplomówkę jakoś napisałem i wyszło całkiem dobrze więc kto wie - Ambasador nie może się mylić! Będzie coś nowego do poczytania przy kawie.

Celem także jest wyjście z tym co robimy do innych - wyjście do off-line’u, na festiwale filmowe,  a także Nasze wspólne premiery i spotkania przy okazji nowych filmów dokumentalnych. Premiery na których się spotkamy i pogadamy o nurtujących świat sprawach, a także na luzie o sprawach przyziemnych i podróżach.

Nie znasz Vonskiego?

Mikołaj Teperek, w Internecie znany pod pseudonimem Vonsky, to energiczny i pełen klasy twórca internetowy oraz filmowy. Na swoim kanale na YouTube prowadzi dwa formaty, w których skupia się na podróżowaniu, różnicach kulturowych oraz stosunkach międzynarodowych. Miłośnik sztuki dyplomacji, kulinariów, a także historycznych oraz społecznych aspektów podróżowania.

Ma za sobą kilka podróży do Stanów Zjednoczonych, tworzy przewodniki dla osób podróżujących do tego kraju i uznawany jest za eksperta w kwestiach związanych ze specyfiką tego kraju.

Jego filmy stoją na wysokim poziomie wizualnym, ponieważ jest zawodowym producentem filmowym, operatorem i montażystą. W tym zakresie wspiera wielu polskich twórców internetowych.

Tworzy również nagradzane filmy dokumentalne, za produkcję „Projekt Lunik” otrzymał w 2018 roku statuetkę Grand Video Awards.


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem