Małgorzata Zdziechowska

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Jestem mamą zastępczą dzikich zwierząt, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Od lat jeżdżę na wolontariaty do ośrodków rehabilitacyjnych i sierocińców, by pomagać chorym, rannym i osieroconym dzikim zwierzętom.

O Autorze

Kochani!
Najbardziej w życiu lubię pomagać dzikim zwierzętom.

Dlaczego akurat im? Bo one nie potrafią poprosić o pomoc, a często jej potrzebują. Ludzie niszczą ich domy, zabijają je, ranią, odbierają rodziców albo traktują je jak zabawki. Niektóre ze skrzywdzonych zwierząt trafiają do ośrodków rehabilitacyjnych i sierocińców. Jeżdżę do takich miejsc, żeby jako wolontariuszka pomagać w opiece i leczeniu tych zwierząt. Jeśli to możliwe, wypuszczamy je z powrotem na wolność. Z każdym zwierzęciem pracujemy indywidualnie, w zależności od gatunku i jego historii. Byłam już w kilkunastu ośrodkach, w których opiekowałam się ponad 100 gatunkami ssaków, w tym małpką Liną, która nie była w stanie normalnie się poruszać; młodym nosorożcem, któremu kłusownicy zabili mamę; osieroconym wyjcem Franklinem; czy sępem, którego ktoś próbował otruć.

Niestety, pomaganie w takiej formie jest bardzo kosztowne. Większość ośrodków to organizacje non profit, dlatego na ogół wolontariusze sami pokrywają nie tylko koszty przelotów i ubezpieczenia, lecz także zakwaterowania i wyżywienia. Ponadto w czasie, kiedy jestem na wolontariacie, nie zarabiam.

Może nie zmienię całego świata, ale jestem w stanie zmienić na lepsze wiele konkretnych żyć. Jeśli masz ochotę dołożyć do tego swoją cegiełkę, ja i moi podopieczni będziemy niezmiernie wdzięczni za wsparcie. Liczy się każda złotówka!  ​😊 I każde życie, które mogę uratować, dzięki Waszemu wsparciu. :) 

Swoje doświadczenia opisuję na stronie www.zdziechowska.pl oraz w książkach dla dzieci m.in. “Świat dzikich zwierząt”, "Zwierzaki podróżniczki Gosi", “Koala to nie miś”. Filmy z moich wypraw można oglądać na YT.

Swoją pasją, wiedzą i przygodami dzielę się podczas wykładów i warsztatów na uniwersytetach dziecięcych (Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Uniwersytet Dziecięcy UJK, Akademia Odkrywcy im. Tony Halika, Unikids w Lublinie, Uniwersytet Dzieci); spotkaniach autorskich w szkołach i na festynach rodzinnych oraz prelekcjach na festiwalach podróżniczych (m.in. Travenaliach czy Rybnickim Festiwalu Podróżników Karawana).

Materiały o mnie ukazały się w wielu mediach na całym świecie (m.in. w Daily Mail, China Daily, Onecie, Twoim Stylu, National Geographic Kids) byłam też wielokrotnie gościem w „Pytaniu na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, Radiu Zet, RMF, Polskim Radiu. Felieton o mnie ukazał się w programie „The Wonderful World” w Gala TV z Tajwanu. Za pomoc zwierzętom zostałam nominowana w 15 edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent