Akustyczna OpeRacja

Kim jesteśmy? Izabela Mytnik - wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka Anna Sowa-Staszczak - wokalistka, autorka tekstów, dr hab. medycyny Bartłomiej Stuchlik - kontrabasista Gertruda Szymańska - perkusistka Arkadiusz Wiech - gitarzysta

O Autorze

Czy nasze przeżycia, doświadczenia, które zdobywamy, ludzie, których spotykamy mogą zostać wykorzystane do zapisania ich w postaci dźwięków? Odpowiedz brzmi tak, bo taki był początek Akustycznej Operacji.

Zespół stworzony dla celów festiwalu “Black or White” w 2017 roku, którego celem jest pomoc osobom z nowotworami neuroendokrynnymi. Działający początkowo pod nazwą Acoustic Women, wpisywał się w ideę festiwalu, odbywającego się pod hasłem: "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”. Jednak cała istota muzyki leży w prawdzie, w prawdzie opartej na tym czego doświadczamy, w prawdzie o nas samych. Bagaż emocjonalnych doświadczeń, czerpanie inspiracji z obserwacji życia, stały się początkiem do zapisania myśli i przeżyć w postaci pięknej, poruszającej serca muzyki.


Takie są właśnie nasze teksty i nasza muzyka. Chwytają za serce, czasami dosięgają jego dna, wprowadzają w zadumę, niekiedy karcą, nakazują otworzyć oczy na doświadczenia tego świata, otrząsnąć się z emocji i stanąć ze swoim życiem - twarzą w twarz, nabierając głębszego oddechu, który pozwala pokochać je na nowo. W naszych utworach jesteśmy my, czasem zabawne, czasem cierpiące - bo Akustyczna Operacja to muzyka pisana życiem, to prawda        o nas samych.

 

 

Występy na żywo to nasz żywioł! Uwielbiamy grać wspólnie muzykę - to nasza największa pasja, której poświęcamy każdą możliwą chwilę. Jednak to właśnie kontakt z publicznością, ich wsparcie, ciepłe słowa, emocje, które malują się na ich twarzach w trakcie naszych występów, są dla nas największym wsparciem, motywacją do dalszego działania. To najcenniejsze chwile.

Dlatego pragniemy dotrzeć z naszą twórczością do jak najszerszego grona odbiorców. Stąd pomysł na wydanie debiutanckiej płyt. Materiał mamy opracowany, nagrany. Przed nami ostatnie szlify. Nie możemy się doczekać, aż nasze nagrania ujrzą światło dzienne! 

A co dalej? Oczywiście promocja płyty, kolejny teledysk, koncerty...

Cały czas tworzymy nową muzykę, teksty, które mamy nadzieję, kiedyś zapełnią nasz kolejny krążek.

Muzyka towarzyszy nam w momentach trudnych, ale także w chwilach radości. Nigdy z niej nie zrezygnujemy!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni