Strefa Patrona:

7

patronów

293 zł

miesięcznie

1238 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
218
miesięczne wsparcie
309
liczba patronów

  Prowadzę vloga i warsztaty fotograficzne z historycznych i alternatywnych technik fotograficznych -takich, które były przed wynalezieniem fotografii cyfrowej :) Sięgam do technik z połowy XIXw., ale też do tych z końca XXw. Mam wewnętrzną potrzebę dzielenia się wiedzą i zarażania innych swoją pasją.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
58 %
100%
osiągnięto 58%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 207 zł
Regularne publikowanie!
To jest pierwszy, ale dla mnie też NAJWAŻNIEJSZY cel do osiągnięcia. Jest wręcz symboliczny, bo po przekroczeniu tej miesięcznej kwoty będę wiedziała, że moja praca jest potrzebna, że naprawdę chcecie z niej korzystać.

Dzięki Waszemu wsparciu będę mogła poświęcić więcej czasu swojej pasji i regularnie publikować nowe materiały na moim kanale YouTube - bez reklam, wyskakujących okienek i innych przeszkadzaczy. Co jakiś czas będę też mogła przygotować dla Was film o jakiejś nowej technice! Już się na to cieszę, bo mam mnóstwo pomysłów na nowe odcinki! Tonowanie Cyjanotypii oraz Cyjanotypia na różnych podłożach (szkło, tkanina, drewno) czy Lumen Prints są w moich najbliższych planach. Poza tym będę mogła uzupełnić materiały o technikach fotograficznych, które już są na kanale, pokażę nad czym aktualnie pracuję oraz zdradzę kilka trików, które Wam ułatwią pracę :)

Osiągnięcie tego celu jest prawdziwym powodem do świętowania, dlatego gdy to nastąpi wylosuję darmowy warsztat fotograficzny u mnie dla jednego z Was :)
0%
29 %
100%
osiągnięto 29%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 707 zł
Nowe techniki!
To jest poważny krok do przodu! Dzięki takiemu miesięcznemu wsparciu z Waszej strony będę mogła dodatkowo zacząć regularnie przygotowywać dla Was filmy o nowych technikach fotograficznych!

Ponieważ większość swojej wiedzy fotograficznej zdobywam samodzielnie, nie tylko Wy, ale także ja nauczę się czegoś nowego!

Na pierwszy ogień będą to Guma Arabska i Brąz Van Dyke, ale jeśli macie jakieś inne propozycje - dajcie znać :)

Po osiągnięciu tego celu przekażę 10% otrzymywanego od Was wsparcia na rzecz innych autorów Patronite - takich, z których twórczości korzystam robiąc dla Was vlogi oraz takich, którzy mnie inspirują.
0%
100%
osiągnięto 7%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3707 zł
Szaleństwo!
Marzenie ;) , ale... ..ta miesięczna kwota wystarczyłaby bym mogła zatrudnić asystenta, który logistycznie pomoże mi w nagrywaniu filmów - dzięki temu sama będę mogła skupić się na przygotowywaniu coraz lepszych materiałów dla Was. Nowe techniki, lepsze nagrania, jeszcze częściej. Może nawet zacznę myśleć by robić to na pełen etat :)

Nowa technika co miesiąc - wyobrażacie to sobie???

Podobnie jak w poprzednim celu, 10% otrzymywanego od Was wsparcia przekażę na rzecz innych autorów Patronite - takich, z których twórczości korzystam robiąc dla Was vlogi oraz takich, którzy mnie inspirują.

O Autorze

Witajcie!

Nazywam się Aleksandra Wolter i od ponad 10 lat zajmuję się tak zwanymi alternatywnymi i historycznymi technikami fotograficznymi. Alternatywne - to znaczy wszystkie inne rodzaje fotografii niż czysta fotografia cyfrowa. Prowadzę warsztaty na których dowiesz się jak pracowali fotografowie 170 lat temu, a nawet sam staniesz się takim fotografem! Co ciekawe - wcale nie musisz mieć żadnego przygotowania fotograficznego ani kosztownego sprzętu, by spróbować takiej fotografii!

Od 2016 roku prowadzę swój kanał na YouTube, na którym przede wszystkim dzielę się wiedzą o fotografii  :) Zamieszczam na nim tutoriale dotyczące historycznych i alternatywnych technik fotograficznych, ale też pokazuję warsztat pracy, tips-and-tricks i backstage z sesji. Większość wiedzy którą Wam przekazuję zdobywam samodzielnie,  sama nagrywam filmy, sama je montuję i obrabiam. Jestem sobie scenarzystą, reżyserem, operatorem, oświetleniowcem, dźwiękowcem, prezenterem i researcherem.

W 2017 roku, dzięki otrzymanemu stypendium Ministra Kultury, udało mi się wyprodukować 16 nowych filmów na YouTube oraz uruchomić stronę www.historycznetechnikifotograficzne.pl , w których pokazałam 6 różnych historycznych technik fotograficznych, bez których fotografia jaką znamy obecnie nie mogłaby istnieć, takich jak mokry kolodion (wynaleziony w 1851r.) - jest to pierwsza technika pozwalająca uzyskać szklany negatyw; techniki pozytywowe solna (1839r.) i albuminowa (1850r.), przy pomocy których kopiowano szklane negatywy na papier; cyjanotypia (1842r.) w tej technice stworzono pierwszą książkę fotograficzną w XIX w.; kalotypia (1841r.) - pierwsza technika negatywowo-pozytywowa (w tej technice otrzymujemy papierowy negatyw) oraz fotografia otworkowa (IV w p.n.e.), leżąca u podstaw rozległej dziedziny jaką jest fotografia. Moim zamierzeniem jest, aby dostęp do mojej strony i kanału YouTube oraz wiedzy, którą tam się z Wami dzielę był całkowicie bezpłatny.

Ten projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem społeczności internetowej, w związku z czym chciałabym go kontynuować i rozwijać mój kanał na YouTube. Jednak regularne opracowywanie dla Was nowych materiałów i nagrywanie filmów poza pochłanianiem środków finansowych zabiera także konkretny czas, który muszę "ukraść" mojej pracy zarobkowej albo rodzinie. Stąd pomysł, by dać Wam możliwość wspierania tego co robię poprzez Patronite.

Oczywiście moim nadrzędnym i baaardzo odległym celem, podobnie jak wielu z Was, jest utrzymywanie się z tego co najbardziej lubię robić. W moim przypadku jest to właśnie ten specyficzny rodzaj fotografii. Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda mi się wykonać chociaż krok w tym kierunku :)

Pozdrawiam i zapraszam!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Dziękuję!
Jestem przekonana, że na świecie jest wiele osób, które dzielą ze mną moją pasję, więc 5zł miesięcznie, którymi chcesz mnie wesprzeć, jest dla mnie bardzo ważne.

Twoje wsparcie jest dowodem na to, że to co robię jest potrzebne i dlatego zawsze jeśli będziesz tego potrzebować, możesz do mnie napisać o pomoc i konsultacje online dotyczące samodzielnej pracy w alternatywnych technikach fotograficznych.

Zostając moim Patronem otrzymasz też dostęp do mojego bloga na Patronite, z którego dowiesz się co aktualnie robię i co mam w planach :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 2
Widzę, że naprawdę interesują Cię alternatywne techniki fotograficzne. Bardzo mnie to cieszy i jestem Tobie ogromnie wdzięczna za wsparcie :)

Dlatego by się zrewanżować, regularnie będę losować spośród Was osoby, które zaproszę do udziału w wybranym warsztacie fotograficznym lub do których wyślę odbitkę kolekcjonerską mojego autorstwa z limitowanej edycji przygotowanej specjalnie dla moich Patronów.

Co kwartał będę losować jedną nagrodę na każde 50 Patronów, więc szansa na wygranie zawsze będzie większa niż trafienie trójki w lotto :)

Poza tym Twoje imię i nazwisko albo pseudonim pojawi się w napisach końcowych każdego nowego filmu! Chyba, że wolisz wspierać mnie anonimowo. :)

*Oczywiście nadal możesz się też cieszyć nagrodą z progu 5zł.

Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 1
Zaczyna robić się poważnie. 20zł miesięcznie to już nie przelewki! Dziękuję! Jestem szczęśliwa, że chcesz być moim Patronem.

Dlatego dodatkowo do nagród z niższych progów otrzymujesz ode mnie 20% zniżki na wszystkie warsztaty u mnie. Do wykorzystania od zaraz!

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć nagrodami z progów 5 i 10zł. :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Fantastycznie! Dziękuję! Wygląda na to, że poważnie podchodzisz do naszej wspólnej pasji.

Taki Patron jak Ty powinien mieć wpływ na to, nad czym będę pracować. Zdecydowałam więc, że możesz zasugerować mi technikę fotograficzną (albo temat z fotografią związany), który chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w przyszłości na moim kanale YouTube, a ja dołożę starań by spełnić Twoje oczekiwania.

Poza tym wyczekuj listonosza, bo z okazji Światowego Dnia Fotografii wyślę do Ciebie niespodziankę!
Kto wie kiedy to jest? No kto? ;)

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10 i 20zł. :)
Zostań patronem
99 zł / miesiąc
patroni: 2
OMG! Jesteś naprawdę zaangażowanym Patronem! Jakże się cieszę, że ze mną jesteś!

W dowód uznania co pół roku zaproszę Cię na dowolny warsztat fotograficzny u mnie :)

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10, 20 i 50zł. :)

Zostań patronem
199 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dziękuję!!!
Właśnie stajesz się moim MECENASEM!

W dowód uznania co pół roku wyślę do Ciebie symboliczny prezent!
Dostaniesz ode mnie odbitkę kolekcjonerską mojego autorstwa - ręcznie wykonaną w jednej z alternatywnych technik fotograficznych, sygnowaną i spełniającą standardy kolekcjonerskie.
Co więcej, będą to odbitki z limitowanych edycji przygotowanych specjalnie dla moich Patronów!

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10, 20, 50 i 99zł. :)


Zdjęcie powyżej jest przykładowe i prawdopodobnie otrzymasz inną odbitkę.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK