Strefa Patrona:

2

patronów

70 zł

miesięcznie

70 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
382
miesięczne wsparcie
503
liczba patronów

  Prowadzę vloga i warsztaty fotograficzne z historycznych i alternatywnych technik fotograficznych -takich, które były przed wynalezieniem fotografii cyfrowej :) Sięgam do technik z połowy XIXw., ale też do tych z końca XXw. Mam wewnętrzną potrzebę dzielenia się wiedzą i zarażania innych swoją pasją.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
14 %
100%
osiągnięto 14%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 430 zł
Regularne publikowanie!
To jest pierwszy, ale dla mnie też NAJWAŻNIEJSZY cel do osiągnięcia. Jest wręcz symboliczny, bo po przekroczeniu tej miesięcznej kwoty będę wiedziała, że moja praca jest potrzebna, że naprawdę chcecie z niej korzystać.

Dzięki Waszemu wsparciu będę mogła regularnie publikować nowe materiały na moim kanale YouTube - bez reklam, wyskakujących okienek i innych przeszkadzaczy. Już się na to cieszę, bo mam mnóstwo pomysłów na nowe odcinki! Poza tym będę mogła uzupełnić materiały o technikach fotograficznych, które już są na kanale, pokażę nad czym aktualnie pracuję oraz zdradzę kilka trików, które Wam ułatwią pracę :)

Osiągnięcie tego celu jest prawdziwym powodem do świętowania, dlatego gdy to nastąpi wylosuję darmowy warsztat fotograficzny u mnie dla jednego z Was :)
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1930 zł
Nowe techniki!
To jest poważny krok do przodu! Dzięki takiemu miesięcznemu wsparciu z Waszej strony będę mogła zacząć przygotowywać dla Was filmy o nowych technikach fotograficznych!

Ponieważ większość swojej wiedzy fotograficznej zdobywam samodzielnie, nie tylko Wy, ale także ja nauczę się czegoś nowego!

Po osiągnięciu tego celu przekażę 10% otrzymywanego od Was wsparcia na rzecz innych autorów Patronite - takich, z których twórczości korzystam robiąc dla Was vlogi oraz takich, którzy mnie inspirują.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3930 zł
Szaleństwo!
Ta miesięczna kwota wystarczy bym mogła zatrudnić asystenta i skupić się na przygotowaniu coraz lepszych materiałów dla Was. Nowe techniki, lepsze nagrania, jeszcze częściej. Może nawet zacznę myśleć by robić to na pełen etat :)

Podobnie jak w poprzednim celu, 10% otrzymywanego od Was wsparcia przekażę na rzecz innych autorów Patronite - takich, z których twórczości korzystam robiąc dla Was vlogi oraz takich, którzy mnie inspirują.

O Autorze

Witajcie!

Nazywam się Aleksandra Wolter i od ponad 10 lat zajmuję się tak zwanymi alternatywnymi i historycznymi technikami fotograficznymi. Alternatywne - to znaczy wszystkie inne rodzaje fotografii niż czysta fotografia cyfrowa. Prowadzę warsztaty na których dowiesz się jak pracowali fotografowie 170 lat temu, a nawet sam staniesz się takim fotografem! Co ciekawe - wcale nie musisz mieć żadnego przygotowania fotograficznego ani kosztownego sprzętu, by spróbować takiej fotografii!

Od 2016 roku prowadzę swój kanał na YouTube, na którym przede wszystkim dzielę się wiedzą o fotografii  :) Zamieszczam na nim tutoriale dotyczące historycznych i alternatywnych technik fotograficznych, ale też pokazuję warsztat pracy, tips-and-tricks i backstage z sesji. Większość wiedzy którą Wam przekazuję zdobywam samodzielnie,  sama nagrywam filmy, sama je montuję i obrabiam. Jestem sobie scenarzystą, reżyserem, operatorem, oświetleniowcem, dźwiękowcem, prezenterem i researcherem.

W 2017 roku, dzięki otrzymanemu stypendium Ministra Kultury, udało mi się wyprodukować 16 nowych filmów na YouTube oraz uruchomić stronę www.historycznetechnikifotograficzne.pl , w których pokazałam 6 różnych historycznych technik fotograficznych, bez których fotografia jaką znamy obecnie nie mogłaby istnieć, takich jak mokry kolodion (wynaleziony w 1851r.) - jest to pierwsza technika pozwalająca uzyskać szklany negatyw; techniki pozytywowe solna (1839r.) i albuminowa (1850r.), przy pomocy których kopiowano szklane negatywy na papier; cyjanotypia (1842r.) w tej technice stworzono pierwszą książkę fotograficzną w XIX w.; kalotypia (1841r.) - pierwsza technika negatywowo-pozytywowa (w tej technice otrzymujemy papierowy negatyw) oraz fotografia otworkowa (IV w p.n.e.), leżąca u podstaw rozległej dziedziny jaką jest fotografia. Moim zamierzeniem jest, aby dostęp do mojej strony i kanału YouTube oraz wiedzy, którą tam się z Wami dzielę był całkowicie bezpłatny.

Ten projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem społeczności internetowej, w związku z czym chciałabym go kontynuować i rozwijać mój kanał na YouTube. Jednak regularne opracowywanie dla Was nowych materiałów i nagrywanie filmów poza pochłanianiem środków finansowych zabiera także konkretny czas, który muszę "ukraść" mojej pracy zarobkowej albo rodzinie. Stąd pomysł, by dać Wam możliwość wspierania tego co robię poprzez Patronite.

Oczywiście moim nadrzędnym i baaardzo odległym celem, podobnie jak wielu z Was, jest utrzymywanie się z tego co najbardziej lubię robić. W moim przypadku jest to właśnie ten specyficzny rodzaj fotografii. Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda mi się wykonać chociaż krok w tym kierunku :)

Pozdrawiam i zapraszam!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję!
Jestem przekonana, że na świecie jest wiele osób, które dzielą ze mną moją pasję, więc 5zł miesięcznie, którymi chcesz mnie wesprzeć, jest dla mnie bardzo ważne.

Twoje wsparcie jest dowodem na to, że to co robię jest potrzebne i dlatego zawsze jeśli będziesz tego potrzebować, możesz do mnie napisać o pomoc i konsultacje online dotyczące samodzielnej pracy w alternatywnych technikach fotograficznych.

Zostając moim Patronem otrzymasz też dostęp do mojego bloga na Patronite, z którego dowiesz się co aktualnie robię i co mam w planach :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Widzę, że naprawdę interesują Cię alternatywne techniki fotograficzne. Bardzo mnie to cieszy i jestem Tobie ogromnie wdzięczna za wsparcie :)

Dlatego by się zrewanżować, regularnie będę losować spośród Was osoby, które zaproszę do udziału w wybranym warsztacie fotograficznym lub do których wyślę odbitkę kolekcjonerską mojego autorstwa z limitowanej edycji przygotowanej specjalnie dla moich Patronów.

Co kwartał będę losować jedną nagrodę na każde 50 Patronów, więc szansa na wygranie zawsze będzie większa niż trafienie trójki w lotto :)

Poza tym Twoje imię i nazwisko albo pseudonim pojawi się w napisach końcowych każdego nowego filmu! Chyba, że wolisz wspierać mnie anonimowo. :)

*Oczywiście nadal możesz się też cieszyć nagrodą z progu 5zł.

Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 1
Zaczyna robić się poważnie. 20zł miesięcznie to już nie przelewki! Dziękuję! Jestem szczęśliwa, że chcesz być moim Patronem.

Dlatego dodatkowo do nagród z niższych progów otrzymujesz ode mnie 20% zniżki na wszystkie warsztaty u mnie. Do wykorzystania od zaraz!

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć nagrodami z progów 5 i 10zł. :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Fantastycznie! Dziękuję! Wygląda na to, że poważnie podchodzisz do naszej wspólnej pasji.

Taki Patron jak Ty powinien mieć wpływ na to, nad czym będę pracować. Zdecydowałam więc, że możesz zasugerować mi technikę fotograficzną (albo temat z fotografią związany), który chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w przyszłości na moim kanale YouTube, a ja dołożę starań by spełnić Twoje oczekiwania.

Poza tym wyczekuj listonosza, bo z okazji Światowego Dnia Fotografii wyślę do Ciebie niespodziankę!
Kto wie kiedy to jest? No kto? ;)

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10 i 20zł. :)
Zostań patronem
99 zł / miesiąc
patroni: 0
OMG! Jesteś naprawdę zaangażowanym Patronem! Jakże się cieszę, że ze mną jesteś!

W dowód uznania co pół roku zaproszę Cię na dowolny warsztat fotograficzny u mnie :)

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10, 20 i 50zł. :)

Zostań patronem
199 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dziękuję!!!
Właśnie stajesz się moim MECENASEM!

W dowód uznania co pół roku wyślę do Ciebie symboliczny prezent!
Dostaniesz ode mnie odbitkę kolekcjonerską mojego autorstwa - ręcznie wykonaną w jednej z alternatywnych technik fotograficznych, sygnowaną i spełniającą standardy kolekcjonerskie.
Co więcej, będą to odbitki z limitowanych edycji przygotowanych specjalnie dla moich Patronów!

*Oczywiście nadal możesz się cieszyć wszystkimi nagrodami z progów 5, 10, 20, 50 i 99zł. :)


Zdjęcie powyżej jest przykładowe i prawdopodobnie otrzymasz inną odbitkę.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy