Strefa Patrona:

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Atlas odżywczy to e-book pokazujący dokładny skład wszystkich produktów roślinnych. Jest odpowiedzią na towarzyszące nam dziś ogromne dietetyczne zamieszanie.

O Autorze

Atlas odżywczy to e-book, który pokazuje dokładny skład produktów roślinnych, w łatwej i przyjemnej formie. Jest drugą częścią książki "Dieta odżywcza" i kolejną odpowiedzią na towarzyszące nam dziś ogromne dietetyczne zamieszanie. Atlas powstaje nie tylko dla osób interesujących się tematem odżywiania, lecz również dla osób, które mają problemy z niedoborami składników odżywczych oraz dla lekarzy i dietetyków. Atlas będzie również przydatny dla wszystkich wegan i wegetarian, chcących mieć pewność, że dostarczają wszystko czego potrzebują.

 

Finalnie atlas odżywczy będzie liczył ok. 1000 stron i będzie opisywał dokładnie ponad 200 warzyw, owoców, nasion, orzechów, grzybów oraz zbóż. Na Patronite możesz na bieżąco śledzić jego powstawanie. Atlas otrzymasz gdy zostanie ukończony niezależnie od ilości Twoich wpłat.

 

Książka "Dieta odżywcza" świetnie pokazuje co najbardziej opłaca nam się jeść, obala mnóstwo mitów oraz uczy, jak bilansować swoją dietę. Czym różni się Atlas odżywczy? Pokazuje skład pojedynczych produktów oraz wskazuje, ile gramów musimy zjeść aby dostarczyć dzienną dawkę składników odżywczych. Są to informacje szczególnie istotne dla osób z niedoborami składników, np. z anemią.

 

Przykładowo "Dieta odżywcza" pokazuje, że wszystkie produkty roślinne bogate są w żelazo, a brak żelaza w diecie wynika przede wszystkim z dużej ilości zbóż oczyszczonych oraz nabiału. Dla osób z anemią jest to ważna informacja, jednak dla lepszego i szybszego leczenia jeszcze lepszą informacją jest - które konkretnie produkty są w żelazo najbogatsze i ile musimy ich zjeść, aby dostarczyć dzienną dawkę żelaza. Atlas pokazuje skład każdego produktu z osobna. Na końcu atlasu będzie również spis wszystkich roślin - dla każdego składnika - od najlepszego źródła do najgorszego (z numerem strony na której jest produkt). Czyli jeśli w atlasie będzie dajmy na to 150 warzyw - każdy składnik będzie na końcu miał listę 150 warzyw, od najlepszego źródła do najgorszego. Dzięki temu każdy kto będzie chciał szybko uzupełnić braki danego składnika będzie miał do tego świetne narzędzie. 

 

Każdy produkt będzie miał swoją kartę, oprócz tego wszystkie produkty będą również zamieszczone w jednym e-booku.  W tej chwili e-book jest dopasowany formatem na komputer oraz czytniki e-booków, finalnie będzie też wersja na smartfony.

 

Przykładowa opis produktu poniżej:

Wersja pdf - Ziemniaki gotowane

Wersja pdf - Brokuły gotowane

 

 

Legenda: magnez – 150% – oznacza to, że spożywając 2000 kcal ziemniaków gotowanych, spożyjemy 150% dziennej zalecanej ilości magnezu; kolor czerwony oznacza, że brak jest wystarczającej ilości danego składnika.

 

Czemu 2000 kcal? Jest to przybliżone zapotrzebowanie kaloryczne dla 30-letniej średnio aktywnej kobiety (która ma stosunkowo największe zapotrzebowanie na składniki odżywcze). Żeby dobrze ocenić czy produkt ma odpowiednią ilość np. magnezu, musimy porównać ilość magnezu jaką danego dnia potrzebujemy do ilości kalorii, jaką tego dnia spożyjemy (w tym wypadku 2000 kcal). Ziemniaki mają przykładowo zbyt małą ilość cynku, zjadająć 2000 kcal ziemniaków dostarczymy jedynie 52% dziennej dawki cynku - aby dostarczyć zalecaną ilość cynku, musielibyśmy zjeść więcej kalorii niż potrzebujemy. Krótko mówiąc, ziemniaki nie są dobrym źródłem cynku. 

 

Aby to dobrze zrozumieć zapraszam Cię do krótkiego fragmentu książki "Diety odżywczej" - http://salaterka.pl/gestosc-odzywcza/

 

 

 

 

 

Kim jestem? Nazywam się Mateusz Żłobiński. Przede wszystkim jestem mężem i ojcem dwójki dzieci, członkiem kochanej rodziny, przyjacielem, optymistą i ogromnym pasjonatem tematu odzyskiwania zdrowia.

 

Jeśli chcesz się więcej o mnie dowiedzieć, przeczytać, jak zaczęła się moja przygoda z odkrywaniem prawd na temat żywienia, nad analizą składu odżywczego produktów oraz co było iskrą zapalającą, dzięki której powstaje m.in. atlas odżywczy, zapraszam Cię na mój blog: http://salaterka.pl/o-blogu/

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Wizytówka

Hej!


Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)