Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

795 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Cześć! Jesteśmy trzema ludźmi, którzy głośno mówią o tym, co im w duszy gra. Może widziałeś/widziałaś nasze bajki na kanale Bajkał na Youtube. Fajne, co? Mamy nadzieję, że choć część z nich Ci się podobała. A wiesz jaki jest problem? Jedna taka bajka to dla nas kilka dni ciężkiej pracy w studio i na montażu. A Ty możesz nam pomóc. Zobacz, jak :)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 500 zł
500+ na drugie dziecko
Bajkał to nasze drugie dziecko, ale niestety nie możemy być z nim na co dzień. Przy takim wsparciu od Was - fajnych ludzi - będziemy mogli poświęcić mu więcej czasu. Sfinansujemy za to chociaż część podstawowych kosztów produkcji bajek.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Złośliwość rzeczy martwych
Takie wsparcie zainwestujemy w rozwój Bajkału i rozbudujemy zaplecze technologiczne kanału. Sprzęt się sypie, coraz trudniej na nim pracować i coś z tym trzeba zrobić. Dzięki temu praca nad bajkami będzie szybsza i bardziej wydajna.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Żegnaj rodzino
Czasem musimy spać, ale i tak zarywamy noce. Bajki robimy po godzinach, kosztem wolnego czasu. Taka kwota pozwoli nam jednak na większą motywację i mniej snu. Postaramy się robić bajki częściej. Więcej. Pomóżcie nam w tym.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 5000 zł
Trutka na korposzczury
Ta kwota sprawi, że na bajki będziemy mieli więcej czasu. Będziemy mogli zrezygnować z części zobowiązań i bardziej poświęcić się pracy dla Was.

Prosimy, postarajcie się wrzucić parę złotych, bo naprawdę przyjemniej robić Wam bajki niż zawodowo siedzieć nad dodatkowymi projektami dla tłustych korposzczurów.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 7000 zł
Nowy szczebel do drabiny
Teraz będziemy mogli pracować nad nowym projektem - powoli zaczniemy kompletować sprzęt. Światło, obraz, dźwięk, grafika - to nie są tanie rzeczy. Wreszcie pomysły będą mogły wyjść z kartki papieru na ekran bez konieczności brania chwilówki, ani inwestycji w piramidy finansowe. Będziemy mogli dać Wam jeszcze więcej.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 10000 zł
Superprodukcja
Od dawna planujemy zrealizowanie filmu o Polsce i Polakach. Mamy scenariusz, mamy umiejętności, mamy wenę, mamy chęci. Mamy coś do powiedzenia. Nie mamy - no właśnie - wystarczającej ilości pieniędzy.

Taka kwota pomoże nam choć w części sfinansować tę produkcję. Resztę dołożymy z własnej kieszeni, ale Wasze wsparcie będzie nieocenione.

Zróbcie to. Pomóżcie. Kliknijcie. Myślimy, że warto.

O Autorze

Jesteśmy Bajkał. Kilka lat temu siedzieliśmy przy piwie i rozmawialiśmy o tym, jak bardzo wkurzająca jest otaczająca nas rzeczywistość.

 

Czasem masz to samo, co nie?

 

Zaczęliśmy mówić o tym, co myślimy nie tylko przy piwie, nie tylko do znajomych i do samych siebie. Żeby było trudniej, zaczęliśmy to robić wierszem i obrazem. Od prawie czterech lat mówimy między innymi do Ciebie. Na naszym kanale na YouTube umieściliśmy już kilkadziesiąt filmów. I wiesz co się stało? Ludzie obejrzeli je ponad 14 milionów razy.

 

No serio. Okazało się, że kogoś interesuje to, co mamy do powiedzenia.

 

Od początku, konsekwentnie odmawialiśmy propozycjom sponsorowania naszego kanału przez rozmaite mroczne siły. Wiadomo, czego one chciały. Od początku mówimy co myślimy, a nie o czym myśli ktoś z grubszym portfelem. Na naszych bajkach nie zarabiamy. Product placementu też nie robimy, a stawki z reklam na YT to w Polsce żart lepszy od naszych. Ale, takie sobie kurde znaleźliśmy hobby, że zamiast do knajpy zabrać dziewczyny, siedzimy, montujemy i dziergamy rymy.

 

I wtedy odkryliśmy Patronite i dziwny trend. Wyobraź sobie: okazało się, że całkowicie obcy ludzie dają cebuliony innym ludziom, bo lubią ich filmy. Dziwne, co?

 

Pomyśleliśmy: od Ciebie możemy wziąć hajs :)

 

A poważniej: mamy swoje życie, mamy swoją pracę znacznie przekraczającą zwyczajne 8h/dobę. Nad bajkami spędzamy bardzo dużo czasu, który normalny człowiek przeznacza na odpoczynek i rodzinę. Ale lubimy to. Lubimy też to, że ludzie to lubią. Jednak nie robimy tak wielu bajek, jakbyśmy chcieli. Wiele tematów zostaje nieporuszonych, wiele pomysłow jest niezrealizowanych. Proza życia.

 

I stąd nasza prośba o pomoc: kierowniku, daj parę złotych.

 

A teraz zobacz kilka naszych bajek, a po obejrzeniu kopsnij szluga.

 

 

Staramy się być obiektywni. Zresztą, wystarczy obejrzeć nasze bajki. Nasze poglądy to w skrócie: mniejsze zło? To też zło. Walimy równo, na prawo, na lewo i w środek. Po prostu nie uważamy, że trzeba wybierać między dżumą, a cholerą. Ale nie tylko my, prawda? Ty prawdopodobnie też.

 

Więcej naszych bajek obejrzysz pod tym linkiem. A potem nie zapomnij tu wrócić i parę złotych rzucić. Dziękujemy!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Niby mało, co? Ale dzięki temu piątakowi będziesz mieć świadomość, że przyłożyłeś/przyłożyłaś się do produkcji bajek Bajkału. I serdecznie Ci za to dziękujemy, bo piątka do piątki i może wreszcie zjemy coś na ciepło.

W ramach podziękowań umieścimy Twoje imię i nazwisko - lub nick - na liście naszych Patronów na Facebooku. To dobry start :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
No, to już papierkowe! Jak wspomożesz nas Mieszkiem I to możemy szeleścić nim sobie nad uchem i cieszyć się tym, jak Magda Gessler pieczonym świniakiem.

Serdecznie, ale serio serdecznie Ci za to dziękujemy. To super miły gest. Jak możemy Ci się zrekompensować? Dostaniesz na maila dźwiękowe podziękowania od Bajkału. Bajkał ma fajny głos, co nie? Pozwól, by powiedział coś specjalnie dla naszych Patronów.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł)
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Super! Mamy teraz Chrobrego i nie zawahamy się go użyć. Na przykład kupimy za niego muzyczkę, którą możemy umieścić w filmie. Tę najtańszą :)

Bardzo, ale to bardzo dziękujemy za wsparcie. To fajna sprawa, że nam pomagasz. W ramach podziękowań sprawimy, że jako pierwszy poznasz tekst naszej nowej, premierowej bajki. Wyślemy Ci go na maila - oczywiście, jeśli go podasz. Twoja opinia będzie zawsze mile widziana.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł + 10zł)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteś wielki! Jak ten Kazimierz. Albo wielka - ale tylko metaforycznie - bo przecież nie mówimy o wadze :) Na pewno Twoja figura jest doskonała. Mówimy Ci ogromne "dziękuję".

To wiele dla nas znaczy i sprawia, że wciąż chce nam się zarywać noce i niedosypiać. Pokazujesz nam, że warto się starać. Co możemy dla Ciebie zrobić? Twoje imię, nazwisko - lub nick - zostanie umieszczone w specjalnych podziękowaniach w opisie najbliższej bajki na YouTube, żeby każdy mógł zobaczyć, kto przyczynił się do jej powstania.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł + 10zł + 20zł)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
No i tu nas zaskoczyłeś/zaskoczyłaś. Całe 100 zł. Można za to kupić 37 kg cebuli, albo 1/7 dysku, który jest nam potrzebny do naszego starego komputera.

Fajnie, że są tacy ludzie jak Ty. Na Twoim miejscu codziennie patrzylibyśmy w lustro powtarzając: jestem zwycięzcą! Bo jesteś zwycięzcą, który pomógł gościom z Internetu robić więcej fajnych rzeczy.

Naszą wdzięczność wyrazimy wysyłając Ci pocztą polską (tylko podaj adres) nasze specjalne podziękowania ze zdjęciem. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, więc bądź delikatny. A najlepiej delikatna.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł + 10zł + 20zł + 50zł)
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
O ku*wa! No wybacz, ale takie słowo zachwytu nam się wyrywa, gdy widzimy, że ktoś chce nam pomóc taką kwotą. To już prawie pół dysku, albo weekend w malowniczym Sosnowcu.

Ta kwota na pewno pomoże nam robić więcej, lepiej i częściej, A Tobie serdecznie dziękujemy i przynajmniej raz w tygodniu wypijemy za Twoje zdrowie. Poważnie - sprawiasz, że czujemy sens tego co robimy. To naprawdę duża rzecz i jeszcze raz dziękujemy. Stworzymy i wyślemy Ci specjalny wierszyk - tylko dla Ciebie.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł + 10zł + 20zł + 50zł + 100zł)
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
500 plus. To dla nas prawdziwy zaszczyt. Jesteśmy tak szczęśliwi, jak matka drugiego dziecka na widok plakatu z Beatą Szydło.

Zapraszamy cię w Warszawie na piwo. Serio.

Dziękujemy Ci 500-krotnie. Jesteś najlepszy. Jesteś najlepsza. To naprawdę ogromne wyróżnienie, że udało nam się zdobyć Twoje zaufanie.

* ten próg zawiera wszystkie nagrody z poprzednich progów (5zł + 10zł + 20zł + 50zł + 100zł + 250zł)
Zostań patronem
10000 zł / miesiąc
patroni: 0
Kim Ty jesteś??? Skąd masz tyle pieniędzy? Na pewno dobrze kliknąłeś?!
Zostań patronem