Beskidy.News

W Patronite od 04.03.2019

Portal Beskidy.News powstał w 2017 roku. Piszemy o wszystkim, co dotyczy naszej okolicy, Żywiecczyzny, Śląska Cieszyńskiego, miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego. Chcemy tę pasję kontynuować i jesteście nam do tego potrzebni. Postanowiliśmy prawie zupełnie zrezygnować z emitowania reklam.

O Autorze

Portal Beskidy.News powstał w 2017 roku z pasji. Piszemy o wszystkim, co dotyczy naszej okolicy, Żywiecczyzny, Śląska Cieszyńskiego i powiatu bielskiego. Chcemy tę pasję kontynuować i jesteście nam do tego potrzebni.

Postanowiliśmy prawie zupełnie zrezygnować z emitowania reklam. Uważamy, że takie finansowanie portalu, który ma być obiektywny, pokazywać problemy z właściwej strony, piętnować to co złe, chwalić to, co na to zasługuje, nie jest właściwym sposobem na jego utrzymanie. Odczuliśmy to już kilkakrotnie, spotykając na reporterskiej drodze ważne tematy, ale związane z naszymi reklamodawcami.

Nie da się prowadzić działalności jednak zupełnie bez pieniędzy. Nie chcemy stawiać dziennikarzy przed wyborem, pisać i stracić wpływy, czy nie pisać i nie pokazać ważnego problemu. Poza tym to jest jeszcze to, co dziś się nie sprzedaje, a stanowi o człowieku – kultura. Na niej chcemy się skupić i rozwinąć na naszym portalu jako wiodący dział. Kultura nie powinna iść w parze z komercją. Stąd nasza  decyzja i prośba o Wasze wsparcie. 

Chcielibyśmy także dokończyć pracę nad aplikacją mobilną, która umożliwi nam dotarcie z naszymi informacjami do jeszcze większej ilości czytelników oraz ułatwić im kontakt z nami i przesyłanie do nas ich zdaniem ciekawych i wartych publikacji wiadomości.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)