Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa

W Patronite od 31.01.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1101

liczba Patronów: 1621

1 patron
35 zł miesięcznie
1 000 zł łącznie
"Dobro wypiera zło" - to motto przyjęliśmy za własne zakładając Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa.Zaczynaliśmy z zapałem i chęciami do pracy. Po 10 latach ciągle ucząc się jak sensownie i profesjonalnie pomagać prowadzimy największą w Gdyni Placówkę Wsparcia Dziennego Spot Mikołaj Alternative

O Autorze

"Dobro wypiera zło" - to motto, które przyjęliśmy sobie do serca zakładając Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa. Zaczynaliśmy z wielkim zapałem i chęciami do pracy. Po 10 latach ciągle uczymy się jak sensownie i profesjonalnie pomagać. W tym momencie prowadzimy największą w Gdyni Placówkę Wsparcia Dziennego Spot Mikołaj Alternative w ramach której tworzymy bezpieczną przystań dla ok 50-tki dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. Poza tym prężnie działa u nas Klub Rodzica, który swoją pracę opiera na autorskim projekcie pracy z rodzicami. Oprócz tego posiadamy Klub Seniora i Centrum Wolontariatu „U Mikołaja”, które zapewniają m.in wsparcie prawne i psychologiczne. Część projektów jest współfinansowana przez Gminę Miasta Gdynia oraz Europejski Fundusz Społeczny.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób doświadczających różnych trudności. Naszym celem jest przywrócenie nadziei, poczucia godności, pragnienia dobra, miłości i rozwoju. Pomagając angażujemy osoby, które wspieramy do działań na rzecz innych.

NASZA HISTORIA

Historia naszego Stowarzyszenia sięga września 2009 kiedy to w parafii Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni odbyły się warsztaty pt.: „Dobro wypiera zło”, prowadzone przez członków Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza działającego na Śląsku. Dzielili się oni swoim doświadczeniem pracy wśród najuboższych jak również metodami pracy i jej owocami, których doświadczali od wielu lat. W warsztatach tych wzięło udział wiele osób, w których sercach zrodziła się chęć, by podobne rzeczy robić w naszym mieście. I tak 4 grudnia zostało zarejestrowane Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa. W marcu 2010 roku rozpoczęła działalność świetlica socjoterapeutyczna. Początkowo zajęcia prowadziliśmy 2 razy w tygodniu na zasadzie wolontariatu. Zaprosiliśmy do naszej świetlicy dzieci z naszej dzielnicy. Staraliśmy się dotrzeć z zaproszeniami przede wszystkim do rodzin borykających się z różnymi problemami.

NASZA MISJA

Pracujemy w oparciu o zasady:

Dobro wypiera zło” – im więcej stworzymy Dobra, tym mniej będzie miejsca na zło,

Podaj dalej” – każde otrzymane Dobro powinno zostać wykorzystane i przekazane innym ludziom

Prawdziwe życie” – Dobro musi dziać się w realnym życiu, a nie w deklaracjach, wyobraźni czy zamierzeniach.

Od dziesięciu lat patrzymy jak nasi Podopieczni dzień po dniu podejmują ważne decyzje, odkrywają talenty i umiejętności, dostrzegają rozwiązania swoich problemów. Dzięki temu, że angażujemy Ich w projekty, których celem jest pomaganie lokalnej społeczności, odkrywają jak bardzo są potrzebni innym ludziom i ile dobrego mogą z siebie dać. Warto dodać, że z naszej pomocy skorzystało już kilka tysięcy osób, a liczba zainteresowanych udziałem w naszych inicjatywach stale rośnie. Przyjmujemy Każdego, kto zapuka do naszych drzwi.

Jak pewnie zdołaliście przeczytać przez ostatnie 10 lat sporo się działo. Ale nie zwalniamy tempa! Przed nami kolejne marzenia i wyzwania. Chcemy poszerzyć placówkę o grupę przedszkolną by jak najszybciej docierać do dzieci, które przeżywają trudności. Marzy nam się praca streetworkingowa na naszej dzielnicy, założenie spółdzielni socjalnej, stworzenie kilku mieszkań chronionych i jeszcze kilka innych inicjatyw. Trochę ich się zebrało.
Zatem do dzieła - Dołóż cegiełkę i wesprzyj św. Mikołaja!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni