Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Prowadzę kanał edukacyjny na youtube poświęcony leczeniu dorosłych osób chorych na mukowiscydozę. Porównuję leczenie w Danii i w Polsce i podaję mnóstwo wypróbowanych sposobów na poprawę samopoczucia, nowinek ze świata medycyny i psychologicznych ciekawostek, nieznanych w wielu polskich ośrodkach.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 100 zł miesięcznie
brakuje 100 zł
Dobra kamera
Po uzyskaniu tej kwoty kupię lepszą kamerę do nagrywania mojch materiałów.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2700 zł miesięcznie
brakuje 2700 zł
Sprzęt do montażu
Obecnie pracuję wyłącznie na tablecie, używając do montażu darmowego wirtualnego edytora YouTube. Po uzyskaniu tej kwoty kupię komputer, na którym następnie będę montować filmy w lepszej jakości, z dobrym podkładem muzycznym i większą częstotliwością.

O Autorze

Od dwóch lat mieszkam w Kopenhadze, gdzie przeprowadziłam się między innymi ze względu na fatalny stan polskiej medycyny dla dorosłych osób chorujących na mukowiscydozę.  

 

Od tamtej pory mój stan zdrowia uległ znaczącej poprawie i po przeprowadzeniu kilkuset godzin na rozmowach z wieloma specjalistami z Danii i Szwecji postanowiłam podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi chorymi, a także z lekarzami i specjalistami. 


Na swoim kanale poruszam następujące zagadnienia:

 

- ogólnie pojęta rehabilitacja chorych na mukowiscydozę, w tym najnowsze techniki drenażu, ich opis, prezentacja i proste wytłumaczenie mechaniki płuc przystępnym dla pacjenta językiem,

 

- sport jako nieodzowny element leczenia i profilaktyki, opis podłoża teoretycznego i pokazanie ćwiczeń dostosowanych specjalnie do wymogów choroby i do różnych możliwości pacjenta w zależności od nasilenia objawów

 

- proces przygotowania do przeszczepu płuc i warunki konieczne do spełnienia aby sam przeszczep i rekonwalescencja po nim przebiegały maksymalnie komfortowo

 

 

- sposoby walki z niedowagą, prezentacja i instrukcje zakładania sondy dożołądkowej przez nos,

 

- opis warunków w szpitalu w Kopenhadze,

 

- nowinki w świecie farmaceutycznym,

 

- psychiczny aspekt przygotowania do przeszczepu i trudności związane z rekonwalescencją,

 

- inne dawkowanie leków,

 

- pielęgnacja i wybór sprzętu rehabilitacyjnego,

 

- ciekawostki i proste triki zwiększające skuteczność leczenia,

 

- moje osobiste doświadczenia i wnioski z nich płynące,

 

- zasady dofinansowania leków w Danii,

 

Oprócz kanału udzielam również porad drogą mailową, poprzez skype i Facebooka, a moje sugestie zawsze są poparte zarówno własnym doświadczeniem, jak i konsultacją z lekarzami w Kopenhadze.

 

Należę do redakcji portalu Oddech Życia, największego polskiego portalu dotyczącego leczenia chorych na mukowiscydozę w Polsce, oczywiście nieodpłatnie jako niezależny ekspert.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook