Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

10615 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Najpopularniejszy polski portal oferujący informacje o cloud computing. Pomagamy polskim specjalistom IT odnieść sukces w Polsce i za granicą, zmieniając nich w ekspertów chmury publicznej.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Chmurowisko YouTube
Po uzyskaniu tego celu Chmurowisko YouTube rusza z cyklicznymi nagraniami.
Nowy filmy 3 razy w tygodniu. Znajdziesz tam:
- Zestawienia najciekawszych aplikacji SaaS
- Nowości chmury publicznej - nowe usługi
- Ciekawe wdrożenia
- Omawianie serwisów AWS, Azure, Google Cloud , IBM Bluemix, Oracle Cloud
- Koszta w chmrze - sztuczki i kruczki
- Best Practices - Wywiad z użytkownikami chmury
- Chmura vs chmura - czym różni się chmura A od chmury B
- Budujemy aplikacje w chmurze
- Kto używa danego serwisu
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Chmurowisko Podcast
Słuchaj o nowościach w chmurze i naciekawszych wdrożeniach w Polsce biegając, ćwicząć i jeżdżąc samochodem.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 7500 zł
Public Cloud User Group w Twoim Mieście
W chwili obecnej Public Cloud User Group istnieje w Warszawie.
Po uzyskaniu tego poziomu rozszerzymy działalność o 5 miast.
Będą się na tych spotkaniach pojawiali organizatorzy z Warszawy.
Liderami tych grup będą Patroni i inne osoby zafascynowane chmurą.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 15000 zł miesięcznie
brakuje 15000 zł
Konferencja
Po osiągnięciu tego poziomu zorganizujemy cykliczną konferencję.
Dwu-dniową konferencję.
Patroni będą mieli darmowe wejście.
Konferencja będzie odbywała się po za Warszawą :)

O Autorze

WAŻNE: Jeżeli nie masz doświadczenia z IT, to nie czytaj dalej tego profilu i zdecydowanie NIE WYKUPUJ PROGÓW! Z tego profilu skorzystają osoby, które mają doświadczenie w IT. Bez doświadczenia z administracją, systemami, programowaniem lub szeroko pojętym "hackowaniem" - dostęp do progu sprawi, że poczujesz sie przytłoczony. Z doświadczeniem i chęcią zostania ekspertem chmury publicznej, poczujesz się jak w NIEBIE.

 

Zaczynamy?

 

Cześć, nazywam się Mirek i stworzyłem najpopularniejszego bloga o chmurze publicznej - Chmurowisko, aby przybliżać tematy związane z chmurą publiczną polskim przedsiębiorstwom i specjalistom IT. 

 

 

Chmurowisko zmieniło życia wielu osób, a dziesiątki firm zmieniły swoje kierunki oraz zdobyły zaufanie do chmury publicznej. Największym problem ciągle w naszej, wspaniałej Polsce, jest brak najlepszych specjalistów od chmury publicznej. Cierpią na tym wszyscy: specjaliści, działy IT, rozwój biznesu. Chmura publiczna jest bronią. Dobrze wykorzystana zmienia firmy w rozpędzone lokomotywy. Źle wykorzystana niesie smutek i zniszczenie. Potrzebujemy więcej specjalistów.

 

TY JAKO PATRON możesz mi w tym pomóc. Dzięki Twoimu wsparciu zacznę budować szkolenia, kanał YouTube, program mentoringu, którego Ty będziesz pierwszym użytkownikiem. Któregoś dnia upublicznimy te rzeczy, aby każdy mógł zdobyć określoną wiedzę.

 

To co udało mi się zrobić do tej pory:

To co powstaje wraz z uruchomieniem Patronite Chmurowisko:

 • Tajna grupa Facebook Chmurowisko
 • Publiczna sesja Q&A
 • Eksluzywny update, apropos nowości z chmury AWS, Azure, Google Cloud
 • Webinar, na którym będziesz mógł zbudować swoją wiedzę o chmurze publicznej
 • Program mentorski, gdzie będę pomagał specjalistom wejść w branżę chmury publicznej

To co powstanie w niedalekiej przyszłości:

 • Kanał na YouTube z regularnymi treściami apropos chmury publicznej
 • Podcast o nowościach i ciekawych wdrożeniach w chmurze publicznej
 • Neutralne spotkania apropos chmury publicznej poza Warszawą
 • 2-dniowa konferencja Public Cloud

WAŻNE: Dalej będę prowadził działalność konsultingową, szkoleniową, marketingową i wdrożeniową z klientami i dostawcami chmury publicznej (również na portalu Chmurowisko). Jest to o tyle ważne, gdyż chcę, aby to co Ci pokazuję było oparte na prawdziwych projektach i prawdziwych problemach. Jeżeli jest to dla Ciebie przeszkodą, proszę nie zostawaj Patronem i czerp z darmowych rzeczy, które umieszczałem i będę umieszczał na blogu Chmurowisko.

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK