Circusögraphy

Fotografia i wideografia zorientowana na sztukę cyrkową, strona mediów społecznościowych udostępniająca najnowsze treści cyrkowe z całego świata, opowieści cyrkowe i festiwalowe.

O Autorze

 

 

Cześć jestem fotografką odpowiedzialna za stronkę Circusögraphy i mam na imię Marylka Börresen.

Od 2011 roku prowadzę stronkę na Facebooku, na której udostępniam treści cyrkowe z całego świata. Na początku moim pomysłem było promowanie współczesnego cyrku na poziomie międzynarodowym i poznanie go od srodka. W tych czasach sztuka cyrkowa była bardzo popularna i rozwijala sie w niektórych krajach, a wkrótce miała się dopiero pojawic w innych.

Do dzisiaj dla niektórych osób cyrk kojazy sie tylko ze zwierzetami w klatkach i akrobatami w ciasnych błyszczących kostiumach. Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć i filmów, które udostępniłam, aby zmienić zdanie;)

Circusögraphy na platformie mediów społecznościowych towarzyszyła mi przez pierwsze kroki w szkoleniach cyrkowych, festiwalach, dyscyplinach, podróżach, doświadczeniach ze szkół cyrkowych i wreszcie pracy z wieloma fascynującymi ludźmi, świetnymi artystami cyrkowymi, festiwalami i miejscami w calej Europie.

W liczbach to: 16 krajów w ciągu 9 lat ciągłych przeprowadzek, 33 różnych domów, mieszkań, a nawet sklotow, 11 lat zbierania winogron każdego września, 2 lata przygotowania przed wstapieniem do szkoly cyrkowej, 4 lata dwoch różnych szkół cyrkowych, 5 skradzionych lub zepsutych aparatow fotograficznych (podróżowanie), 2 uszkodzone dyski twarde (podróżowanie), 6 miesięcy pracy na Biegunie Północnym, aby zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na zakup nowego aparatu, 2 zmiany dyscyplin cyrkowych, 3 tanie obiektywy, które pomogły mi do tej pory w pracy, 6 prac serwisowych w restauracjach i barach na przestrzeni lat, 4 miesiące pracy jako bezgłowa kobieta i małpka w podrozujacym sideshow, 1 gościnny fotograf zamieszczający treści na mojej stronie, dzięki czemu Circusögraphy mogla być w dwóch miejscach na raz przez jakis czas: D (dzięki Sergio ! you rock!), miliony zdjęć wykonanych po drodze i kilka lat edycji przed komputerem itp. itd ...

Większość mojej pracy jest non-profit i do tej pory calkowicie samowystarczalna. Więcej przyjemności sprawia mi swobodne poruszanie się w moim środowisku, praca spontaniczna niż płatna praca komercyjna. Nigdy dla pieniedzy, zawsze z miłości!

Od 3 lat mam dość stabilny i interesujący kalendarz festiwalowy (sprawdź

JET LAG festiwal, którego jestem dumną czescia) każdego roku i mam nadzieję kontynuować podróż, na której jestem, i być w stanie pokazać wam więcej.

Zawsze trzymałem się w ukryciu za moim trzecim okiem, prezentując to, co widzi,

i było tak świetnie i wygodnie, ale teraz nadszedł czas na zmianę. Mam ochotę robić nowe, odważne rzeczy.

Chciałbym robić więcej filmików, filmów dokumentalnych i opowiadać o życiu, cyrku, ziemniakach i wszystkim, co przychodzi mi do głowy.

 

Moja motywacja jest w pewnym sensie czysto egocentryczna, ponieważ chcę więcej popracować nad sobą i swoimi umiejętnościami, zrobić sobie swoja własna scene i zobaczyć, co z tego wyniknie.

Chcę trochę poeksperymentować z moją projekcją astralną, ale najprawdopodobniej w tym będzie też  dużo dla Ciebie! xD

Chcę stworzyć profesjonalne treści wideo pokazujące wymiar cyrkowu z mojego kąta widzenia i

zabiorę was w moje podróże po różnych festiwalach, miejscach, szkołach cyrkowych, gdziekolwiek naprawdę.

 

do tego celu, oczywiście będę musiała zdobyć nowe obiektywy i niezbędny sprzęt wideo ... może nawet licencję na drona (tak Arturo, miałeś rację), ale to w ostatniej kolejności.

(naoglądała się Gonciarza i jej się zachciało pięknych niebnych ujęć ;)

Mam też jakieś sekretne plany zabawy na ten i przyszły rok! Poczekaj i bądź na bieżąco.

Możesz być moją pomocą w osiągnięciu tych celow i z całej mojej siły Ci za to dziękuję!

Zabawa się zaczyna!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)