Strefa Patrona:

1

patron

5 zł

miesięcznie

440 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
811
miesięczne wsparcie
758
liczba patronów

  Jacek Durski. Grafik komputerowy. Projektant, nauczyciel, informatyk. Aby podzielić się z Wami moim doświadczeniem, przygotowałem szereg darmowych ćwiczeń online, dzięki którym możecie poznać program CorelDRAW. Zapraszam na corel.durscy.pl - stronę pełną ćwiczeń.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 200 zł miesięcznie
brakuje 195 zł
Czas na systematyczną pracę
Stronę corel.durscy.pl założyłem w 2010 roku i w miarę możliwości i dodaję kolejne ćwiczenia. Czasem jakieś wskazówki, czasem organizuję konkursy dla czytelników. Niestety potrzeby dnia powszedniego (te materialne) powodują, że serwisem zajmuję się w tzw. „chwili wolnego czasu”.
Osiągnięcie tego progu będzie dla mnie motywacją by systematycznie zająć się projektem. 200 zł na miesiąc jest dobrą zapłatą bym w każdym miesiącu przygotował przynajmniej jedno nowe ćwiczenie.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 400 zł miesięcznie
brakuje 395 zł
Chcemy więcej ćwiczeń!
Osiągnięcie tego progu będzie dla mnie hasłem: „Chcemy więcej ćwiczeń!” I tak też się stanie. Jeśli będę otrzymywać od Was 400 zł – zobowiązuję się przygotować miesięcznie co najmniej dwa ćwiczenia.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 800 zł miesięcznie
brakuje 795 zł
Nowe możliwości – nowe działy
800 zł na miesiąc to nowy wymiar pracy dla Was. To moment w którym przygotuję nowe działy. Mam już kilka wstępnych pomysłów: ćwiczenia dla średnio zaawansowanych; wskazówki tematyczne (np. związane z poligrafią, czy cięciem ploterowym); ćwiczenia na inne programy (np. Photopaint, Photoshop) z których także prowadzę zajęcia na uczelni.
Kwota ta pozwoli mi także na częstszą aktualizację oprogramowania, co wpłynie na jakość publikowanych materiałów oraz możliwość udzielania rzetelniejszych odpowiedzi moim czytelnikom.

O Autorze

corel.durscy.pl - strona pełna ćwiczeń

 

 

Jacek Durski

Grafik komputerowy. Projektant, nauczyciel, informatyk.

Od 1994 roku pracuję z programem CorelDRAW zarówno jako projektant w firmie reklamowej jak i dydaktyk w liceum i na uczelni. W 2006 roku napisałem podręcznik „CorelDRAW X3 dla każdego”. Doświadczenie jakie w tej dziedzinie zdobyłem, wymagało ciągłego uczenia się, poszukiwania, eksperymentowania a przede wszystkim ciężkiej pracy.

Aby podzielić się z Wami moim doświadczeniem, przygotowałem szereg darmowych ćwiczeń online, dzięki którym możecie poznać program CorelDRAW.

Zapraszam na corel.durscy.pl oraz fanpage fb.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Piątka na kawę. Dziękuję bardzo, zwłaszcza, że piję jej bardzo dużo. Twoją wpłatę traktuję jako bardzo fajne podziękowanie – takie lepsze „lubię to”. Pijąc następną kawę będę myślał o Tobie.
Z mojej strony - raz na jakiś czas, możesz liczyć na jakąś małą niespodziankę :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Ziarnko do ziarnka i uzbiera się konkretna kwota. Dziękuję Ci za wsparcie. W ramach podziękowania, raz w miesiącu, jeden z patronów otrzyma podręcznik mojego autorstwa (ze specjalną dedykacją). Natomiast wszyscy patroni, co pewien czas mogą liczyć na jakąś małą niespodziankę :)

Listę patronów publikuję na stronie corel.durscy.pl. Daj znać, jeśli wolisz działać anonimowo.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Tą kwotą pokazujesz mi, że minimum Ci nie wystarcza. Dziękuję Ci za to. W ramach podziękowania, raz w miesiącu, jeden z patronów otrzyma podręcznik mojego autorstwa (ze specjalną dedykacją).
Dodatkowo chciałbym przesłać Ci mały upominek (na wskazany przez Ciebie adres). Lista niespodzianek znajduje się na stronie corel.durscy.pl

Listę patronów publikuję na stronie corel.durscy.pl. Daj znać, jeśli wolisz działać anonimowo.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
50zł to już naprawdę konkretne wsparcie. Dlatego chciałbym, prócz wspomnianych wcześniej niespodzianek, wysłać Ci pocztą specjalne podziękowanie.
Dodatkowo możesz zaproponować temat kolejnego ćwiczenia (które wykonam jak najszybciej).

Listę patronów publikuję na stronie corel.durscy.pl. Daj znać, jeśli wolisz działać anonimowo.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Jak mogę Ci podziękować za tak hojne wsparcie? Możesz zaproponować temat kolejnego ćwiczenia, a ja dopiszę na końcu ko jest kto jest jego pomysłodawcą (i darczyńcą zarazem). Twój podpis lub nazwa Twojej firmy pozostaną na stronie niezależnie od długości czasu wsparcia.

Listę patronów publikuję na stronie corel.durscy.pl. Daj znać, jeśli wolisz działać anonimowo.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK