Strefa Patrona:

5

patronów

181 zł

miesięcznie

2416 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
237
miesięczne wsparcie
318
liczba patronów

  "Dekoder" to bezpłatne czasopismo społeczno-polityczne, które powstało jako wyraz sprzeciwu wobec polityki jaką realizuje rząd PiS. Ideą fix jego istnienia jest chęć docierania do ludzi, którzy sami nie sięgną do innych źródeł informacji niż oficjalne media elektroniczne. Stąd od stycznia 2016 drukujemy i rozdajemy naszą bezpłatną gazetę.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
49 %
100%
osiągnięto 49%
cel: 369 zł miesięcznie
brakuje 188 zł
Dotrzemy do ludzi na Dolnym Śląsku
Ta kwota pozwoli na wydruk 2 tys. 12-stronicowych egzemplarzy DEKODERA, które będą dystrybuowane pocztą i rozdawane na ulicach miast. To minimalna liczba jaką musimy zamówić, aby drukarnia przygotowała nam wydruk w optymalnej cenie za egzemplarz.
0%
19 %
100%
osiągnięto 19%
cel: 923 zł miesięcznie
brakuje 742 zł
Dotrzemy do ludzi z kilku regionów
Ta suma pozwoli na wydruk 5 tys. 12-stronicowych egzemplarzy DEKODERA, które będą dystrybuowane pocztą i rozdawane na ulicach miast. To minimalna liczba egzemplarzy, jaką chcielibyśmy drukować co miesiąc.
0%
100%
osiągnięto 9%
cel: 1845 zł miesięcznie
brakuje 1664 zł
Dotrzemy do ludzi rozsianych w całej Polsce!
Jest to kwota, która pozwoli wydrukować nam 10 tys. 12-stronicowych egzemplarzy DEKODERA, które będą dystrybuowane pocztą i rozdawane na ulicach miast. To optymalna liczba egzemplarzy, jaką chcielibyśmy drukować. Od ponad roku osiągaliśmy i dystrybuowaliśmy taki właśnie nakład. Choć kto wie... może z Wami uda się jeszcze więcej?

O Autorze

„DEKODER” powstał jako oddolna inicjatywa społeczna kilku zapaleńców z wrocławskiej grupy KOD. Tutaj też mieści się główna siedziba redakcji. Pierwszy numer opatrzony cyfrą „0” ukazał się 27 stycznia 2016. Od początku naszym celem było stworzenie medium „około-kodowskiego”, które będzie wspierać informacyjnie i treściowo działania opozycji.

 

Szerszym tłem powstania i działalności naszego wydawnictwa była niezgoda na systemowe zmiany godzące w ustrój demokracji liberalnej, jakie od końca 2015 rozpoczął realizować rząd PiS. Opór jaki działania tego rządu wywołały w społeczeństwie zaczął się organizować przede wszystkim w Internecie. Dlatego dość szybko zauważyliśmy, że istnieje paląca potrzeba docierania do ludzi, którzy z Sieci nie korzystają, lub korzystają w bardzo ograniczonym zakresie. Szczególnie istotne jest to dla tych, dla których głównym źródłem informacji pozostają media publiczne, dziś zwane „narodowymi” bądź „rządowymi”.

 

„DEKODER” z założenia nie jest „gazetą zakładową” KOD. Wspiera jego działania i misję, interesuje się problematyką przez Komitet poruszaną, ale nie służy za tablicę ogłoszeniową – do tego Stowarzyszenie ma inne narzędzia. Nie jest też gazetą czysto informacyjną. W dobie szybkiego przepływu informacji nie ma sensu w miesięczniku powielać czegoś, o czym można dowiedzieć się z wielu innych źródeł. Dlatego głównym celem i ambicją naszego czasopisma są dłuższe, zmuszające do refleksji artykuły, wywiady z ważnymi postaciami, a także rozmowy ze zwykłymi ludźmi, działaczami społecznymi, recenzje książek opisujących ważne problemy społeczne oraz odrobina politycznego humoru.

Nasza gazeta jest pomyślana jako wydawnictwo o charakterze publicystycznym i opiniotwórczym, uzupełniane o wydania okolicznościowe, edukacyjne, towarzyszące manifestacjom i akcjom organizowanym przez KOD i inne organizacje.

 

Redakcję obecnie tworzą:

Dorota Wojciechowska-Żuk – wydawca, redaktorka
Maciej Pokrzywa – redaktor naczelny, skład DTP
Monika Piotrowska-Marchewa – redaktorka, korektorka
Łukasz Rakoczy – webdesigner, redaktor naczelny wydania internetowego
Elżbieta Majewska-Cieśla – redaktorka, specjalistka ds. promocji i kolportażu

 

 

Na wszelkie uwagi, sugestie i opinie odnośnie wydawnictwa chętnie odpowiemy - prosimy o podzielenie się nimi wysyłając je na adres:

kod.dekoder@gmail.com

Czekamy tam także na Państwa teksty, artykuły i sprawozdania, które chcieliby Państwo umieścić w „DEKODERZE”.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook