Paulina Zagórska

W Patronite od 04.11.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 78

liczba Patronów: 42

217 patronów
2 812 zł miesięcznie
17 196 zł łącznie
Feministka, anglistka, doktorka z językoznawstwa. Na moim instakoncie promuję równość, edukuję z tematów społeczno-politycznych, pokazuję jak być aktywnym obywatelem/obywatelką, i tłumaczę dlaczego feminizm jest ważny w życiu codziennym.

O Autorze

Myślę o sobie jak o wszechstronnej ignorantce - interesuje mnie dosłownie wszystko, lubię wyszukiwać ciekawe informacje i przekazywać je w maksymalnie przystępnej formie, mam stały głód wiedzy (i świadomość tego, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć). Moimi życiowymi pasjami są nauka i nauczanie; na co dzień wyżywam się w obu dziedzinach poprzez pracę na uniwersytecie. 

Instagram jest dla mnie koleją formą realizacji zamiłowania do szerzenia wiedzy. Sama ciągle się uczę i rozwijam, a dzięki ukończonym studiom doktorskim i obronionej pracy mam pewne doświadczenie w zbieraniu i analizie różnorakich materiałów.

Na moim koncie poruszam różne zagadnienia, jak na przykład cielesność, prawa kobiet, równouprawnienie, ekologia, problemy społeczno-ekonomiczne, politykę. Wyjaśniam znaczenie trudnych słów, przedstawiam mój punkt widzenia na życie i świat. Regularnie staram się polecać ciekawe książki, podcasty, artykuły i filmy. Raz na jakiś czas przygotowuję edukacyjne insta-stories, w których staram się tłumaczyć takie kwestie, jak podatek progresywny, nierówności płac, kulturę gwałtu, toksyczną męskość, mowę nienawiści... jak również historię depilacji ciała w XX wieku :)

Po co to wszystko? Żeby edukować, uświadamiać, uwrażliwiać, czasem szokować, a czasem po prostu bawić. 

Moje konto zgromadziło jak dotąd społeczność liczącą ponad 20 tysięcy Obserwujących. Chciałabym nadal je rozwijać, ale staje się to coraz bardziej czaso- i pracochłonnym przedsięwzięciem. Choć czasem uważam się za Siłaczkę, to jednak wolałabym nie skończyć jak Stasia Bozowska - stąd pomysł na założenie konta na Patronite ;)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem