Strefa Patrona:

4

patronów

60 zł

miesięcznie

570 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
462
miesięczne wsparcie
376
liczba patronów

  Bloger,publicysta, politolog. Od kilku lat pomagam ludziom objaśniając i komentując polityczne realia naszego kraju. Często poruszam również kwestie społeczne. Kochany przez jednych, znienawidzony przez drugich.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
12 %
100%
osiągnięto 12%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 440 zł
3-4,76% w wyborach
Wiecie jak to jest, czasem nie uda się wejść do Sejmu, ale chociaż są dotacje.

Osiągnięcie pierwszego progu sprawi, że zrezygnuję z weekendowego pisania artykułów do pracy, zamiast tego pisząc weekendowe artykuły na bloga. Teksty będą się więc pojawiały regularnie, ale (najprawdopodobniej) w tygodniowych odstępach czasowych.

W każdą sobotę zobaczycie na dox.ink artykuł poświęcony bieżącym wydarzeniom politycznym - wybiorę jeden temat z przekroju tygodnia i go przeanalizuję. Oczywiście w swoim stylu.
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1940 zł
wejście do Sejmu
Można wejść do Sejmu i... nic nie móc zrobić. Tak to jest, gdy jakaś partia wygra znaczną większością głosów.

Osiągnięcie tego progu to już niesamowity komfort tworzenia dla mnie. Wydarzenie, które sprawi, że będę pisanie dla Was traktował priorytetowo. Studia? Magisterka? Telefony od rządu? Nowy odcinek "Korony królów"? Spokojnie, najpierw muszę wrzucić post na fejsika, a potem dokończyć art na bloga!

Moich postów i artykułów możecie spodziewać się o każdej porze dnia i nocy. Wydarzy się coś, o czym trzeba napisać? Wujek Dox jest na posterunku!
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2440 zł
większość konstytucyjna
Są tacy, co to podobno łamią Konstytucję. Są i tacy, którzy rzekomo tej Konstytucji bronią.

A ja chciałbym punktować i jednych, i drugich. W przypadku osiągnięcia tego progu zobaczycie Doksa w zupełnie nowym wydaniu. Nagrania "U Sowy" pogrążyły pewną partię. Moje nagrania na YouTube będą przybliżać Wam różne polityczne niuanse. Oczywiście dalej będę też pisał.

Facebook, blog, YouTube - gdzie się nie obejrzycie, tam będzie Dox.

O Autorze

Bloger i publicysta z kilkuletnim doświadczeniem. Zgorzkniały, nudny typ, który pomimo zaledwie 22 lat na karku uważa, że jest w stanie tłumaczyć ludziom polityczne niuanse. I robić to nad wyraz dobrze.

Będąc bardziej poważnym, od kilku lat prowadzę polityczne fanpage na Facebooku. W sierpniu 2017 roku zacząłem działać również na blogu dox.ink. Moim celem jest przybliżanie ludziom świata, który na pierwszy rzut oka jest zgniły, przesiąknięty aferami, dramatami i skandalami. Uwaga, po bliższym zaznajomieniu się ze sceną polityczną okazuje się, że... jest jeszcze gorzej. ;) 

Nie da się jednak od tego uciec, a swojego wroga dobrze znać - dlatego moje teksty mają pobudzać ludzi do myślenia, zwracać uwagę na pewne problemy od zupełnie innej strony oraz - przede wszystkim - nie dawać oczywistych odpowiedzi. Media sugerują, jak powinno się myśleć, ja zachęcam do wyciągania własnych wniosków. 

Treści, które tworzę, czytało już tysiące osób. Wielu z moich Czytelników regularnie wraca na mój fanpage czy mojego bloga, prężnie rozwija się również moja facebookowa grupa "Popaprańcy Doksa", na którą serdecznie zapraszam.  Jestem blogerem, który posiada aktywną społeczność, o której może marzyć każdy piszący w internecie twórca. Oczywiście dla Ciebie również znajdzie się miejsce.

Dlaczego warto mnie wspierać?

 • Będziesz na bieżąco z wydarzeniami politycznymi
 • Zamiast nudnych newsów otrzymasz komentarz z dokładną analizą problemu
 • Ponieważ staram się patrzeć możliwie jak najszerszej na każdą sprawę, zawsze szukam drugiego dna
 • Nie jestem związany z żadną partią, nie piszę pod tezę
 • Nie staram się nikomu przypodobać, dzielę się swoimi spostrzeżeniami, jakie by nie były
 • Zaufało mi już kilka tysięcy osób, niektórzy są ze mną od 5 lat i jest im dobrze. Możesz do nas dołączyć :) 

Jeśli uważasz, że moja działalność zasługuje na wsparcie, zapoznaj się z progami, które znajdują się po prawej stronie. Każda pomoc przyspieszy powstawanie kolejnych tekstów. 

Dziękuję też wszystkim, którzy wspierali mnie do tej pory. Nawet jeśli nie finansowo, to dobrym słowem. To dla mnie wiele znaczy, jesteście super!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 0
4zł – kwota, która może wydawać się małą. Jednak dla mnie to sygnał, że moje teksty mają dla Ciebie jakąś wartość. W końcu nie daje się komuś hajsu za nic. Zostajesz więc moim Patronem i tym samym realnie przyczyniasz się do rozwoju mojego fp oraz strony.

Na blogu zostaniesz uwzględniony w specjalnej zakładce dla Patronów.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 0
Za tyle można mieć 2-tygodniową prenumeratę jakiejś gazety on-line. Równie dobrze można jednak wesprzeć ten profil na Patronite i przyczynić się do częstszych publikacji tekstów na fp oraz blogu dox.ink. Jak widać dobrze wiesz, w co lepiej zainwestować.

Trafiasz więc do zakładki z moimi Patronami, która znajduje się na moim blogu.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 3
10 zł to cena, za którą da się już kupić kebsa lub elegancki czteropak na weekend. Jeśli ktoś rezygnuje z tego, żeby wesprzeć gościa piszącego o polityce i o tejże polityce częściej czytać, to taka osoba zasługuje na szacunek.

Dlatego też zostanie wspomniana na moim blogu w specjalnej zakładce poświęconej Patronom.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Za 20 zł można na spokojnie ogarnąć z dwa dobre pisma o polityce. Ale Ty wolisz przeznaczyć te pieniądze na działalność młokosa, który tak naprawdę dopiero się rozkręca. Mogę jedynie podziękować za zaufanie i odwdzięczyć się...

Spersonalizowaną grafiką z podziękowaniami, którą każdego miesiąca otrzymasz na swojego maila. Oczywiście trafisz też do blogowej zakładki moich Patronów.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 1
Dobrą książkę. To można mieć za 30 zł. Ale Ty wolisz zainwestować w faceta, który książki dopiero pisać zacznie. Kiedyś. Bo teraz tworzy "jedynie" na blogu i Facebooku. Ale przecież i dla Ciebie mogę coś napisać!

Każdy Patron z tego progu otrzyma ode mnie specjalny, odręcznie napisany list z podziękowaniami. Raz na pół roku znajdzie się on w Twojej skrzynce. Oczywiście nagrody z niższych progów również dostaniesz, a co mi tam.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK