dzicyzapylacze.pl

Jestem miłośniczką żądłówek, a w szczególności dzikich pszczół. Zakładając stronę dzicyzapylacze.pl chciałam zwrócić uwagę na świat dzikich pszczół i pokazać jego urok.

O Autorze

Jestem miłośniczką żądłówek, a w szczególności dzikich pszczół. Zakładając stronę dzicyzapylacze.pl chciałam zwrócić uwagę na świat pszczół. Pokazać, jakie mamy bogactwo ich gatunków. W samej Polsce ponad 450! Różnią się one między sobą wielkością i wyglądem, a także sposobem gniazdowania: w ziemi, otworach w drewnie, łodygach, a nawet w muszlach.

Opowiadając o dzikich pszczołach staram się, by informacje zamieszczane na moim blogu były merytorycznie poprawne, dlatego szukam naukowych publikacji i źródeł, oraz korzystam z pomocy specjalistów.

 

Dzikie pszczoły Polski

 

Do tej pory udokumentowałam 147 gatunków żądłówek (w tym 90 gatunków dzikich pszczół) oraz dziesiątki innych owadów.

 

Miejsca gnazidowania dzikich pszczół

 

Zależy mi, żeby pokazać, w jaki sposób gniazdują dzikie pszczoły, by uchronić te miejsca przed ewentualnym zniszczeniem. Prezentuję, jak przygotować ogród, by był przyjazny dzikim zapylaczom.

Wszystkie tematy okraszone są bogatą dokumentacją fotograficzną.

Artykuł o murarce muszlówce (Osmia aurulenta)

Murarka muszlówka (Osmia aurulenta) - pszczoła zakładająca gniazda w pustych muszlach ślimaków

 

Artykuł o murarce powojówce/makowej (Hoplitis papaveris)

Murarka powojówka (Hoplitis papaveris)

 

Artykuł o taszczynie pszczelim (Philanthus triangulum)

Taszczyn pszczeli (Philanthus triangulum)

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni