Eurudyta

W Patronite od 10.05.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 758

liczba Patronów: 730

3 patronów
70 zł miesięcznie
620 zł łącznie
Projekt mający na celu wyeliminowanie z polskiej szkoły testomanii, czyli ciągłych klasówek, sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Zwolniony w ten sposób czas pomożemy nauczycielom wykorzystać na faktyczne nauczanie, rozmowy, debatę, warsztat czy projekt.

O Autorze

Wyrywamy szkołę ze średniowiecza?

 

Witaj!

Nazywam się Dariusz Sochacki, i jestem nauczycielem anglistą.

Po powrocie z trzyletniego wygnania w Azji i Australii wznowiłem pracę w naszej polskiej szkole, i z miesiąca na miesiąc znowu zaczęły mi opadać ręce i inne części ciała...

Największym i najbardziej szkodliwym aspektem polskiej szkoły jest system ocen, średnich, rankingów, i egzaminów. Jest to system wprowadzony nie dla dobra uczniów, ale w celu oceniania i wywierania presji na nauczycieli przez urzędników MEN, co odbija się oczywiście na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. 

W takim systemie, co obserwuję od lat, nauczyciele uczą pod egzaminy, w rezultacie zmieniając potencjalnie ciekawe doświadczenie poznawcze w przykry obowiązek.

Jednocześnie marnowane są setki tysięcy godzin ich pracy oraz masa papieru na odpytywanie, testowanie, poprawianie testów i uzupełnianie dokumentacji.

Dlatego zainspirowany pracą w szkołach międzynarodowych w Laosie (tak tak, w kraju trzeciego świata) postanowiłem spróbować to zmienić.

Stworzyłem więc Projekt Eurudyta , jako zupełnie nowy pomysł na uczenie się.

 

 

W założeniu ma to być połączenie funkcjonalności Facebooka, YouTube i Spotify dla edukacji.

Powiązanie nauki i połączenie uczących się we wzajemnie wspierającą się społeczność umożliwia wbudowanie mechanizmów motywujących, które w państwowej szkole nie mają racji bytu ze względu na wyścig za średnią. Zastosowane algorytmów daje możliwość indywidualizacji nauki, a system wynagradzania za pracę w przyszłości umożliwi nauczycielom osiąganie godnych dochodów ze swojej pracy dodatkowej, której i tak na co dzień wykonują dużo.

Celem, do którego można po kilku latach doprowadzić, jest między innymi wyeliminowanie testomanii, oddanie decyzji w ręce ucznia, stworzenie możliwości do swobodnej nauki na własnych zasadach, i umożliwienie szkolnictwu reagowania na potrzeby gwałtownie zmieniającego się świata.

Strona już działa, i osobiście testuję ją na garstce uczniów wiejskiej szkoły podstawowej oraz na korepetycjach. Moi uczniowie, co widzę od razu, dużo lepiej przyswajają materiał, a ja na lekcjach nie odpytuję, nie robię kartkówek ani sprawdzianów - są zadowoleni :)

Można się zarejestrować na www.eurudyta.pl (tylko proszę dobrze uzupełnić sobie profil, i dodać sobie np. mnie do znajomych - użytkownik pandarek ;) ) 

Platforma edukacyjna Eurudyta składać się będzie z modułu przeglądarkowego oraz aplikacji mobilnych, ale na razie wszystko działa na przeglądarce, i najlepiej jako uczeń testować na smartfonie, a jako nauczyciel na PC.

Jak zapewne zobaczycie, udało się już wprowadzić dużo funkcji, ale jest to mniej więcej 20% tego co zaplanowałem. Na bieżąco pracują nad tym informatycy, na których niestety mam bardzo ograniczony budżet, ponieważ kapitał początkowy już dawno się skończył i zarabiam na nich własną pracą.

Dlatego postanowiłem założyć profil na Patronite, licząc na to, że ci, którzy podobnie jak ja uważają, że tak dalej w szkole być nie może, zechcą wesprzeć tę inicjatywę.

 

Więcej informacji poniżej:

Film przedstawiający moją wizję i ambicje można oglądnąć poniżej.

 

 

Platforma taka jak ta, którą tworzę, a która już od dawna powinna istnieć, umożliwi nauczycielom stopniowe odejście od urzędniczych czynności, co pozostawi dużo czasu na metody nowoczesne, oparte na kształceniu miękkich umiejętności, rozwijanie kreatywności, empatii, umiejętności debaty, logicznego myślenia, i kojarzenia faktów z różnych dyscyplin wiedzy.

Umożliwi uczniom w całej Polsce dostęp do nowoczesnych, aktualnych, interaktywnych materiałów edukacyjnych poprzez urządzenia mobilne i komputery, tak aby mogli po pierwsze sami decydować czego chcą się uczyć, a po drugie, zwiększyć efektywność nauki, poprzez zaangażowanie w interaktywne, inteligentne formy uczenia się, nie zaś strumieniowy, liniowy przekaz nauczyciel-klasa.

Pracuję nad tym rozwiązaniem od kilku lat, i mam w planach wiele ciekawych, nowoczesnych rozwiązań wspierających między innymi naukę np. programowania, grafiki i animacji komputerowej, pracę projektową, projekty międzydyscyplinarne. Potencjał jest ogromny!

Projekt uzyskał już znaczne poparcie społeczności, która uzbierała ponad 11 000 zł na start. Pisano o nim również w prasie.

 

Pełny tekst w wersji elektronicznej: http://24tp.pl/n/47445

Proszę Was o wsparcie projektu, i w miarę możliwości udostępnienie mojego profilu znajomym - bez waszego wsparcia niewykluczone, że będę musiał projekt zarzucić, gdyż w obecnej formule nie będę go w stanie długo finansować samemu...

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni