Fundacja św. Grzegorza Wielkiego

Od ponad 5 lat pracujemy na rzecz Dobra, Prawdy i Piękna. Pomóż nam robić to jeszcze lepiej i na większą skalę!

O Autorze

Już ponad 5 lat, odkąd pojawiła się w naszym życiu. Nie mieliśmy pojęcia, jak to będzie, czy się uda, czy nie zawalimy sprawy. Mieliśmy różne plany. Część z nich zrealizowaliśmy, części jeszcze nie, a z niektórych zrezygnowaliśmy. Tak to zwykle bywa. W międzyczasie pojawiły się inne plany i projekty. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz, kiedy wychodziliśmy z kancelarii notarialnej z aktem fundacyjnym.  Jesteśmy wdzięczni mnóstwu osób, które nam w tym pomogły, ale nie będziemy umieszczać tu listy imion i nazwisk. Niech każdy, kto kiedykolwiek wspomógł nas dobrym słowem, modlitwą, pracą czy pieniędzmi wie, że jesteśmy wdzięczni. Każdemu. Bez wyjątku. Pozwoliliście, by jedna z najciekawszych przygód naszego życia trwała. 

 

Wiele rzeczy już zrobiliśmy, bądź robimy na bieżąco, wiele jest jeszcze do zrobienia i głęboko wierzymy, że to nie tylko marzenia. Otóż chcemy, by Fundacja św. Grzegorza Wielkiego się rozwijała, chcemy dzielić się z Wami naszymi pasjami: liturgią, literaturą, dobrym designem... W końcu jak dotąd robimy to dobrze, a będziemy robić jeszcze lepiej, bo przecież cały czas się uczymy i doskonalimy.

 

 

Chcemy dla Was projektować. Skoncentrować się z jednej strony na liturgii: dostarczać Wam pomocy do celebrowania i słuchania Mszy św., zaś z drugiej skorzystać z tego zanurzenia w liturgię i przelać je w rzeczy codziennego użytku: kartki świąteczne i okolicznościowe, gadżety i drobiazgi, pomagające na co dzień przypominać, że liturgia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.

 

 

Chcemy rozwinąć wydawnictwo. Kolejne książki abp. Sheena czekają, Completorium wreszcie się składa. Ale to nie wszystko. Chcemy też postarać się o tłumaczenie dzieł Dietricha von Hildebranda, które dotąd nie zostały wydane po polsku oraz wydać ponownie kilka zapomnianych, a wartościowych książek, między innymi z zakresu dogmatyki. Nieśmiało myślimy również o wydaniu dzieł beletrystycznych.

 

 

Chcemy też pomagać jak do tej pory, składając broszurki z tekstami Mszy św., kiedy ich potrzeba, wspierając w przygotowaniu celebracji, wspomagając organizację pielgrzymki grupy Biało-Czarno-Czerwonej, organizując próby scholi, kurs ministrantury czy łaciny.

 

 

Robimy dużo. Chcemy robić jeszcze więcej. Nie uda się to bez Waszego wsparcia!

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni